Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Dřevostavby - uplatnění
Dřevostavby - uplatnění Joe2 19.12.13 21:44
Dobrý den, měl bych zájem studovat dřevostavby na Mendelově Univerzitě. Akorát si nejsem jistý, jestli v tomto oboru seženu uplatnění. Jestli máte někdo zkušenosti, napište prosím do diskuze. Děkuji
Studovat ? Milan 23.03.14 09:29
Projeďte skandinávii (stavby bez hřebíků, na čtyřech základních tesařských spojích). Island (izolace rašelinovými bloky). USA,CAN, opláštění, sbíjené vazníky, systém TZB, sruby). Uplatnění? V každém případě. Je to otázka ceny. Už dnes je i u nás dřevostavba výhodnější.
Zajímala mne primárně tesařina. Když jsou prošel skanzen zem.staveb Freilichtmuseum Ballenberg CH- muzeum architektury, byl jsem úplně ohromen funkčností, účelností a promyšleností bydlení.
P.S. Loni jsem téměř sám udělal hospodářskou stavbu z ekopanelů. Vynikající výsledek. Báječná cena.

Studuj Tom 24.03.14 07:42
Dřevostavby jsou, dle mého názoru, v ČR dobře rozjeté. K široké veřejnosti se dostávají informace a osvěta o těchto stavbách. Já se snažím při jednání se stavebníkem vždy "podsunout" myšlenku, zda nepostavit domek jako dřevostavbu, někdy úspěšně, jindy ne, jak už to bývá. Sám jsem velký fanda všech dřevostaveb, třeba 300 let starých, nebo moderních nulových domů. Studoval jsem taky na Mendlovce dřevostavby. Nevím, jak se škola za těch 8 let, co jsem v praxi posunula, ale raději bych Ti doporučil ke studiu některou ze stavebních fakult. Na mendlovce Tě naučí rozumět dřevu, ale trochu pokulhává v klasické stavařině (jasně, není to stavební škola), Pokud bys chtěl později autorizaci, tak budeš muset spoustu věcí dostudovat. Mluvím z vlastní zkušenosti. Tom

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.