Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Z gymplu na UMPRUMku?
Z gymplu na UMPRUMku? Josie 20.10.13 13:40
Studuji druhým rokem gymnázium a rozhoduji se, kterou výšku zvolit. ČVUT, UMPRUM..? Osobně mám větší sympatie k druhé možnosti, ale nevím, zda jako gymplák mám šanci na umělecké škoel uspět.
re and 22.10.13 19:18
A proč by ne? Ale jestli přemýšlíš nad architekturou, tak to ještě zvaž, ČVUT je podle mě lepší. Jsem ráda, že jsem tady. Na UMPRUMu prý ve třeťáku netušej, jak se vážou cihly a v autocadu nenakreslej čáru... Jejich výstava mi taky nepřišla buhvíjak objevná. Na FA si můžeš vybrat ze spousty ateliérů, učí tu špičkoví čeští architekti (až na pár výjimek, ale pořád se to zlepšuje...
Re: Fugazz 22.10.13 20:34
Josie:
Vyzkousel jsem jak FA CVUT tak VSUP; to co pise /and/ je nesmysl; provadecku tady delas taky, od akustiky po hist. kce pres pozemak, statiku taky; v necem lepsi, v necem horsi, co muzu srovnavat; je videt, ze and vi houby na CVUTu je rozhodne fajn moznost vyberu atelieru, bez se podivat taky na FA, VSUP, co se Ti bude libit, jak na Tebe budou pusobit lidi; Na umprumce mas na atak mnohem vic casu od prvaku, sitem projdes u prijimacek. A nakonec bych jenom napsal, je jedno, jestli jsi na VSUP nebo FA, sracky muzes delat kdekoliv. Hezky den
k mystifikacím exumprumak 22.10.13 20:44
na umprumku z gymplu neni problem, je tam hodne studentu z gymplu a to i na jiných oborech. Co se nasich znalostí stavitelství týče, tak ve třeťaku se dělají státnice ze stavitelství, kde zasedá stejná komise jako na FA čvut. Tudíž garance je stejná. Stejně tak má umprum akreditovaný obor architektura u ČKA, stejný jako pro studenty technických škol.
V autocadu se naučíš, ale nikdo tě do toho nebude nutit. Můžeš to kreslit v čem chceš, klidně třeba rukou, jde o výsledek. Celkově to je škola volnější, kde tě mimo pár lidí nebude nikdo tlačit - je to založené na vlastní zodpovědnosti, vlastních rozhodnutích co je pro tebe přínosné. Občas se tedy může stát, že to nějaký student těch šest let prokalí.
Co může být rozdíl ve znalostech mezi fa čvut a umprum je výuka práva, kde na FA čvut jsou k tomu speciální státnice, garantované Plosem, což je určitě výhoda, ale zase záleží, jaké máš preference. Přeci jenom právo není tolik podstatné.
Co se atelierů týče, FA čvut má rozhodně větší výběr, ale na druhou stranu jsou tam sice ateliery velmi dobré - cca 5, ale také velmi špatné, kterých je bohužel více. Umprum nabízí ateliery čtyři, kde jsou také poměrně velké kvalitativní rozdíly, rozhodně ale nejsou tak obrovské jako na FA čvut.
Asi nejsolidnější výuka opravdové architektury do praxe podle mého subjektivního názoru probíha na umprum u profesora Kroupy, nebo pak na Avu v praze u profesora Přikryl, tedy školy malé, osobní. Zajímavé je se podívat, kdo například každoročně vyhrává přehlídku diplomů, o kom se mluví z absolventů. To pak mluví samo za sebe.
Rozhodně FA čvut může být dobrá škola, jen musí být člověk trochu více obezřetný, aby se vyvaroval té nekvalitě.
A té studentce čvut nade mnou bych vzkázal, ať si napříště něco o škole zjistí, než to napíše.
... Josie 23.10.13 14:47
Díky za názory.
Btw. pan Přikryl shodou okolností pochází ze stejného města. AVU je podle mě už hodně vysoká laťka a nejprve musím zvládnout výšku. K ateliérům na UMPRUM - čím se liší? Info na webu mi to moc neujasnilo.. kvalitou? zaměřením?
RE: exumprumak 24.10.13 22:14
Hele asi nejlepší bude, když si domluvíš konzultace, nebo půjdeš na den otevřených dveří, nebo tak nějak, pak určíš co je pro tebe nejpřínosnější, jak přístupem, tak lidsky. Já bych tě tady jen zahltil nějakejma subjektivníma pocitama a dojmama, což by ti v tom udělalo tak maximálně guláš.
Ale rozhodně to na školu zkus, má to cenu!
exumprumak aa 28.10.13 21:42
A mohla bych se zeptat alespoň na nějaké tipy na přijímačky? Na co se v přípravě zaměřit? Co "chtějí" a preferují? Chtěla bych se na umprum přihlásit letos.. a tak sháním jakékoli informace. Díky!
exumprumak aa 28.10.13 21:43
(..přestože bych se tam opravdu chtěla dostat, nejsem si vůbec jistá, jestli to má vůbec cenu zkoušet.)
UMPRUM Freezy 12.11.13 08:30
Chtěla jsem podat přihlášku na VŠUP obor architektura a v bakalářském studiu jsem ho nenašla. Mám tedy vybrat magisterské studium, které je šestileté? Díky za odpověď
jojo... studijní oddělení UMPRUM :o) 12.11.13 13:24
...architektura se na UMPRUM studuje v magisterském tj. šestiletém programu, příp. tříletém navazujícím magisterském pr. Apropos, tuto neděli 17. 11. má UMPRUM "den otevřených dveří", kdy bude celá škola přístupná, je to dobrá příležitost, jak proběhnout třeba více oborů/atelierů, pokecat s přítomnými studenty, zeptat se na všelicos pedagogů atp..

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.