Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Přijímačky na FA 2014
Přijímačky na FA 2014 jehn 22.07.13 12:25
Kdo se chystá na FA ČVUT v Praze?
2014 aa 22.07.13 21:06
Obávala jsem se té chvíle, až toto téma někdo založí. :D Já se chystám.
FA lus 28.07.13 23:29
Taky sem se bála :D Docela brzo to je založené, ale už se to blíží no
Stránky M.Austen 30.07.13 08:45
Já se také chystám Nevíte, kdy zveřejní na stránkách fa informace o přijímacím řízení? Dívám se tam každou chvíli a pořád nic (před rokem to tam bylo už koncem června)
Loňské přijímačky jehn 30.07.13 14:35
Já jsem dělala přijímačky letos a myslím si, že příští rok to budete mít stejné. Kreslení - dvě části )25 bodů), matika (10bodů), deskriptiva (10 bodů), všeobecný přehled (10 bodů) a kultůrně-umělecký přehled (10 bodů) 36-50 bodů pohovor, nad 51 přijatý...kdyby někdo chtěl více informací můžete napsat na email: jehn@seznam.cz
přijímačky annazik 31.07.13 12:53
taky se chystám na přijímačky na architekturu. můžu se zeptat, ty přijímačky jsou už někdy v lednu, že?
leden jehn 31.07.13 14:41
přijímačky jsou většinou koncem ledna nebo začátkem února, je několik termínů, uchazeče rozdělí abecedně do skupin, přijímačky jsou dvoudenní, první den kreslení, druhý den dopoledne test + odpoledne vyhlášení, eventuálně pohovor
Porovnání fakult Matthew 01.08.13 10:48
Přijímací řízení se liší u každé fakulty podle toho, jaký by měl mít její absolvent budoucí profil. Pro přehled je dost užitečný tento odkaz. Navíc je poměrně aktuální, protože obsahuje struktury přijímacích řízení z minulého roku.
http://www.vysokeskoly.cz/clanek/porovnani-oboru-architektur a
neblázněte vyberte si jiný obor! Džambulka 01.08.13 12:11
Nazdar všichni, co uvažujete o studiu architektury. Vyberte si jiný obor, architektů je strašně moc a je to strašně náročná práce, která je špatně placená. Nezáleží na tom, co umíte, je krize a práce je málo. Budete živořit, pokud vůbec něco seženete. Škola vyrábí nesmyslné množství architektů, pro které není uplatnění. Tím je tato profese úplně zdegradována a pokud se nechcete trápit vyberte si jiný obor.
Proti jehn 01.08.13 16:08
Džambulka má pravdu, je krize, práce je málo, bohužel však nejenom v architektuře. Pokud se někdo dívá na zprávy, už nejsme v recesi a kdo ví, kde budem za 5,6,7 let (což je doba vašeho studia). Povolání architekta je sice náročné, studium je dřina, to doopravdy je, ale na druhou stranu práce je to nádherná a stane se to vašim koníčkem.
Hluboká pravda... Džambulka 02.08.13 17:23
Jehn má pravdu - práce je to krásná, je mým jediným koníčkem, je to tak trochu umění a opravdu mne baví. Ale o to víc to bolí, když už 5 let se přijmy snižují. Možná je to poslání, ale člověk musí mít z čeho zaplatit byt, jídlo, oblečení atd.
Džambulka a jehn aa 05.08.13 15:13
Díky za varování.. ale myslím, že to nepomůže, já už jsem si asi vybrala. Ve velký plat nebo dobré uplatnění nedoufám.. Ale - alespoň pro insipraci - jaký jiný, architektuře podobný obor byste radši doporučily? Designérů je také hodně.. nic jiného mě asi nenapadá.
Dobrá rada nad zlato... Džambulka 06.08.13 10:48
Mě napadá např. něco v reklamních agentuře, marketing, restaurátorství.....i když dnes je asi přetlak všude. Všude je to o kontaktech a o štěstí.
Povolání - architekt Diana 06.08.13 15:32
Po přečtení diskusí týkajících absolventů mi připadá úplně nezodpovědné se na architekturu hlásit. Situace je opravdu otřesná, ještě otřesnější než jsem si kdy uměla představit a naděje na zlepšení mizivá. Pokud nemáte už teď zajištěnou celoživotní rentu anebo nechcete živořit, na architekturu nechoďte nebo budete jen litovat ztracených let.
Ahá K 16.08.13 14:20
Tak co máme jít dělat, když nás to baví? Jen minimum lidí pracuje v oboru a to sou především strojaři a IT, na druhou stranu, kdo dnes nemá titul neexistuje. Radši budu studovat architekturu, která má smysl než nějakou diplomacii a meyinárodní vztahy.
Architekt nebo IT Diana 19.08.13 17:35
Chápu Vás. Ale mluví z Vás mladická nerozvážnost. Za pár let až budete zakládat rodinu, budete mít jiný názor. Budete se muset uživit. Budete potřebovat prostředky na bydlení a děti spoustu věcí a to nemluvím o dovolené atd. Architektura ztrácí smysl i svůj bývalý statut prestižní profese a studium jsou ztracená léta, když jsou v praxi nepoužitelná.
Co je prioritou... Matthew 20.08.13 22:23
Diano, Váš pragmatický pohled je, předpokládám, založen na čtení diskuzí a jisté osobní zkušenosti. Z této ale nelze posuzovat situaci úplně objektivně a zdůvodňovat jí nesmyslnost celého studia tohoto oboru je ireleventní. Jestliže z mnohých mluví mladická nerozvážnost, kterou bych nazval spíše nezbytným nadšením pro věc, poté z Vašeho názoru čiší frustrace z nedoceněné práce, což ale není záležitostí této diskuze. Pokud za studiem hledáte zlatý důl, tak souhlasím nadšeni ve většině případů nebudete, pokud ale usilujete o architekturu jako poslání, tvorbu a práci jako závazek společnosti, jsem přesvědčen, že tito uchazeči Vámi deklarované zklamání nikdy nepocítí.
Já myslel... Winter 21.08.13 08:38
...že frustrace roste pouze a jen z hodnot. Buďme upřímní, aby člověk mohl vykonávat arch jako "poslání", "závazek pro společnost" etc. etc. pak je studium architektury buďto úplně zbytečné, nebo musí mít už předem pořešeno co potom. Ono totiž 95% absolventů bude architekturu "pouze" pracovat (stejně jako strojaři pracují šroubky a dopraváři křižovatky), což by taky nebylo špatné či nepotřebné, kdyby arch jako práce nestála za starou belu.

Já jen abych jako krotil tyhle vznosné řeči, které jsou jen druhou stranou téže mince.
Frustrace Diana 21.08.13 18:24
Rozhodně necítím frustrace nebo nedocenění. Na rozdíl od jiných, kteří neměli to štěstí, se architekturou zabývám od školy a nebylo to vždycky tak zlé. Naopak. Mám docela dost realizací Ale do budoucna bych si přesto zvolila jiný obor, protože školy berou příliš mnoho uchazečů. Byl to prestižní a výběrový obor, bylo nás pár. Dnes už není. Na co studovat něco, čím se pak stejně nebudete moct živit?
Ano, buďmě upřímní Matthew 22.08.13 11:14
Nemohu uvěřit, tomu, co jsem se právě dočetl: že studium architektury je zbytečné? Proč zde rozšiřujete tento nonsens v rámci debaty, která je založena primárně pro rozbor jednotlivých fakult architektury v ČR a jejich přijímacích řízení? Shazování práce 95% architektů na bezvýsledné živoření v nenáviděném sektoru realitě neodpovídá a vede pouze k mystifikaci zájemců o studium. Namísto strašení byste jako profesionální a úspěšní architekti, za které se považujete, měli pro tohle umění dokázat nadchnout, nikoli odradit. To poté stojíte sami proti sobě, pokud ovšem za námi nevidíte pouze budoucí konkurenci, které je třeba se za každou cenu zbavit. Tragický scénář o propadu prestiže architektury je příběhem těch, kteří architekturu transformují do stavitelství a s představou úspěšnosti jako finančního zisku zapomínají na architekturu, jako umění, jehož my můžeme být s povděkem součástí!
Tak prestiž... Winter 22.08.13 12:19
...u lidí, kteří se považují "za něco víc" než jiné profese je to spíš výrazem pohrdání žejo. Se pak člověk nediví tomu bytostnému autismu architektonických debat nebo špatnému jménu většiny architektů.

Práce je prostě práce a tzv "kreativnost" (fuj, to je slovo jak z reklamky) se provozuje u šroubků či křižovatek stejně jako u dobře navržené dispozice či pěkně modelované dvorany. Takže je asi lepší "shazovat" (i když to za shazování stejně nepovažuju) 95% architektů, než 95% lidstva.

No - a pokud někdo cítí, že z téhle roviny řemesla chce poskočit na rovinu geniality, pak studovat může či nemusí - jak ostatně dokazují štosy životopisů a Miesovy oltáře, které si uplácaly už generace architektů. Škola nenaučí a z principu ani nemůže naučit víc než řemeslo (navíc při tom obrovském množství studentů se rozmělňuje i sociální potenciál, který škola může nabídnout), zbytek je o každém jednom.
Diskuze Barleen 28.08.13 09:49
A já jsem myslela, že ta diskuze je o přijímacím řízení, ne o tom, zda dělat či nedělat architekturu.

Informace k přijímacímu řízení (dělala jsem jej loni):

1. DEN

Budete rozděleni do více tříd, bude se losovat téma abstrakce na daný den. Témat abstrakce je spousta, my jsme měli například pronikání, takže to cvičte. Na abstrakci je 45 minut (poté následuje 25ti minutová přestávka. Všude jsem poslouchala, jak to musím během 45 minut stihnout se vším všudy, ale nechali nás dodělávat i o přestávce). U nás byla technika libovolná (tužka, pastelky apod.)

Druhý úkol byl nakreslit exteriér s dominantou nějakého prvku - může to být válec, koule, krychle, obdélník - téma se opět losuje. Na tento úkol je myslím 1,5 h nebo tak nějak, nejsem si přesně jistá.

2. DEN

Na druhý den se začíná brzo, myslím kolem sedmé (oni to upřesní v pozvánce na přijímačky). Následují 4 testy na a),b),c),d)

1. Deskriptivní geometrie (tam bylo velice málo úkolů, je v tom i stereometrie)
2. Matematika
3. Kulturní rozhled - taková škála napříč vším - od dějin umění a architektury (např. poznat půdorys, určit architekta stavby) až po takovou filozofii (já jsem tam měla: Kdo řekl slavnou větu: Myslím, tedy jsem? - Descartes)
4. Přírodní vědy - takový test týkající se biologie, chemie, snad i fyziky (takové časté otázky - do kterého moře se vlévají české řeky, proč vznikají červánky, co je to lučavka královská apod.)


Ti lidé, kteří to řídili, byli velice milí, nestresovali... Co bych tak poradila - mějte tam dostatečnou zásobu potřeb jako jsou tužky apod., nějakou svačinu... Hlavně si vemte pozvánku k přijímacím zkouškám - jsou tam nějaké kódy, které potřebujete, rozhodně to neztraťte Přeju hodně štěstí, málo nervů a spoustu optimismu a elánu do práce, kterou chcete dělat
to Barleen aa 28.08.13 10:13
Díky!!
Nevíš, prosím, jaká témata se u abstrakce mohou vylosovat?
A připravovala ses nějak na testy z kulturního rozhledu a přírodních věd?
abstrakce jehn 28.08.13 17:43
Abstrakce: tíha, kontrast, symetrie, průnik apod.
Test z kulturního přehledu je docela náročný, výhodu mají ti co maturovali z dějin výtvarného umění, chce to znát architekty (corbusier, tadao ando, john pawson, zaha hadid, pleskot, plečnik...), také historické osobnosti, česko literaturu hlavně 20. století a další
test z přírodních věd je lehčí, většinou je tam jedno hlavní město evropy, z fyziky je tam optika a jaký je bod varu v závislosti na nadmořské výšce, různé stupnice (větru, zemětřesení atd...)
další studium někdo 29.08.13 21:48
Ahoj, mám dotaz z trošku jiného soudku. Nyní jdu do třetího ročníku na Fa Čvut a mám docela strach o přijetí na magistra vzhledem k letošním statistikám. Proto se ohlížím i jinde - např. Vut v Brně vypisuje přijímací řízení do mgr. na 12.6.2014 ; obhajoba bakalářské práce na čvut je podle harmonogramu 25.6.2014. Ovšem na Vut v podmínkách k přijetí je napsáno : - předložení úředně ověřeného dokladu o vzdělání (diplom a dodatek k diplomu) – znamená to, že si tam ani nemá cenu podávat přihlášku? Začínám být už studiem, stálou rivalitou mezi fakultami a univerzitami a podmínkami studia ČVUT "vyjma" studentů fa vážně znechucená. Jestli vám můžu poradit, radši sem nechoďte, protože se proderete matikou, deskriptivou, atelierama, to znamená bezpočet probdělých nocí a nakonec vás stejně třetinu vyházej na přijímačkách na magistra. Dík za odpověď s tím brnem, pokud to tady někdo ví.
Abstrakce, Přírodní vědy Barleen 09.09.13 14:58
aa: abstrakci už zmiňoval jehn, myslím, že vyjmenoval tak nějak všechno, na co bych si vzpomněla... důležité je, že některá témata jsou si hodně podobná a na třeba tři zadání může být velice podobná příprava.

Na přírodní vědy apod. jsem se nepřipravovala vůbec, spoléhala jsem na to, že jsem z gymplu něco málo zachytila. Tam to opravdu záleží, co jak chytneš, jaká otázka ti sedne... Připrav se na to, že Tvůj soused bude mít úplně jiný test s jinýma otázkama - a vždycky ti bude připadat, že to má lehčí

Kulturní přehled - z dějin umění jsem maturovala a učila jsem se je asi rok dopředu před přijímačkama, tak v klidu, když se mi chtělo. Průser je, že kulturní přehled nejsou jenom dějiny výtvarného umění, ale je tam i hudba, významná jména psychologie, filozofie apod. - takže dávat pozor, když to budete brát ve škole

Hodně štěstí
magisterské studium Amálka 09.09.13 21:27
ČVUT bere na magistra především podle průměru, na VUT se dělají regulérní přijímačky. Na FA VUT mi o přijímačkách připadalo, že na mě trošku koukali skrz prsty, že mám bakaláře z Prahy, na FAST VUT na architektuře jsme během 8 hodin měli navrhnout dům pro Micka Jaggera, což bylo hezký zadání Ale rok jsem si počkala, taky jsem dělala státnice na bakaláři později, než byl den přijímaček, dost si na to potrpí, ale zase za zkoušku se nic nedá. Já si zatím dala obor na ČVUT FSv na rok a půl a chci to dodělat všechno
talentovky FA bo 22.09.13 21:01
Měla bych pár dotazů ke kresbě exteriéru - jak detailně jste ho kreslili? A co přesně? (Je to jedno, nebo vám zadají třeba ulici?) A ta dominanta má být do prostoru nějak zasazená nebo tam prostě může být "bezdůvodně"? (Myslím tím, jestli třeba při zadání krychle se má udělat např. dům ve tvaru krychle, nebo jestli to má být prostě dominanta jako socha nebo tak..)
FA a FAST Brno Martin 25.09.13 20:02
Zdravím všechny co se účastní této diskuze. Letos se budu pokoušet o talentovky na FA Brno a FAST Brno ,a proto bych se rád poptal na pár rad ohledně zkoušky. Zda by mi mohl někdo poskytnout nějaké vychytávky. na co si dávat pozor a naopak nad čím zbytečně nepřemýšlet. Jak to je s časem, jestli je to přiměřené množství nebo to člověk bude muset hnát. A tak nějak dále. Předem děkuji za všechny pozitivní i negativní odpovědi. Díky
talentovky FA BRNO Petra 24.10.13 19:10
Zdravím, chci se zeptat, zda by mi nekdo neobjasnil co si mužu představit pod pojmem Test prostorového zobrazování. Děkuji
pomůcky Pavel 31.10.13 23:40
Ahoj, nikde jsem se nedočetl zda a jaké jsou povoleny pomůcky při testech? Jde mi hlavně o tabulky a kalkulačku. Jestli na ně můžu rovnou zapomenout, nebo jak to je? Díky moc.
re:pavel mr.p 03.11.13 18:07
pri teste muzes mit max, pravitka a tuzku, na tabulky a kalkulačku muzes, jak si rikal, zapomenout
talentovby FA BRNO paja 04.11.13 08:57
Petro, jestli to bude stejné jako minulý rok, tak to bude něco na způsob prostorové představivosti v TSP testech (obracení kostičky, skládání obrazců atd.)
talentovky FA BRNO Petra 04.11.13 18:07
@paja dekuji
fa vut brno dominik 05.11.13 15:11
Ahoj, měl bych na vás pár otázek ohledně přijímacího řízení na fakultu architektury v Brně:

1.doporučil by mi někdo nějakou dobrou četbu o architektuře? mé vědomosti jsou mizivé, takže něco všeobecného by nebylo na škodu,
2.někdo mi říkal, že na FA pří výběru studentů se zaměřují spíše na studenty gymnázií, nevíte co je na tom pravdy ? mám vystudovanou stavební průmyslovku, tak mi to docela vrtá hlavou,
3.v předchozích komentářích jsem četl, že s prací jako architekt je to mizivé, tak se chci zeptat pokud budu mít vystudovaného ing., můžu se v praxi uchytit i v jiné stavební sekci?,

děkuji za vaše rady...
re: dominik Amálka 05.11.13 18:45
1. Mám ráda knížku Architektura v proměnnách tisíciletí (Staňková, Sedláková, Pošva, Voděra), to je takový souhrn architektury, dobře se to čte a jsou tam i pěkné obrázky. Na sledování současné architektury bych doporučila časopisy jako Architekt, Detail, ASB, Arch, .. je jich hodně, v knihovně si určitě vybereš
2. Přijímačky jsou o bodech, ne o tom, z jaké jsi školy, i když třeba v matematice nebo všeobecném přehledu můžou mít gymnazisti výhodu.
3. S prací to mizivé je, pokud nemáš štěstí nebo známosti. Podle stavebního zákona si můžeš udělat kulaté razítko v podstatě na jakékoli odvětví ve stavařině i se střední školou, pokud budeš mít příslušnou praxi a složíš zkoušku. Ale jestli váháš, tak bych ti doporučila spíš architekturu na stavárně, pak si můžeš vybrat i jiného magistra.
přijímačky olga 09.11.13 08:29
Ahoj! Na webu FA CVUT jsem se dočetla, že letos má talentová zkouška opět dvě části, abstraktní komposici a zeborazení reálného prostředí - co od toho druhého očekávat? Dříve to zadání, myslím, znělo jinak - architektonický prostor s dominantou, ne? Myslíte, že letos to bude trochu jiné, že se bude kreslit např. podle reálu?
matika h 12.11.13 21:18
nevíte někdo, kde sehnat nějaké vzorové testy na přijímačky z matiky na fa čvut? díky
Přijímačky na průmyslový design na FA ČVUT Markéta 17.11.13 17:24
Je tu někdo, kdo se připravuje na přijímačky na design na FA ČVUT? Zajímalo by mě, jak si připravujete portfolio. Zapaspartujete výkresy, který tam zařadíte? A kolik vlastních návrhů tam budete mít?
FA VUT príjmačky domi 19.11.13 10:34
Priatelia, keďže som bola raz na vašom mieste a viem,že každá informácia mi bola cenná,tak vám napíšem nejaké všeobecné info o príjmačkách na FA VUT.
Na talentových skúškach budete rozradení do skupín podľa abecedy,každá skupina dostane iný architektonický úkol,samozrejme že sa to z roka na rok líši,ale princíp ostáva rovnaký.V mojom prípade sme dostali navrhnúť interier spálne.Mali sme daný pôdorys na papieriku a našou úlohou bolo nakresliť na velký papier na ľavú stranu pôdorys(nič zložité,nebojte sa toho) s posteľou,skriňou atď(podla toho,ako som si to navrhla) a na pravú stranu papiera nakresliť danú izbu v prespektíve,pričom tá perspektíva na papieri mala byť dominantná.Do perspektívy sme mali správne zakresliť postavu.(taktiež nič zložité,stačil aj obrys,išlo len o to,aby si správne chápal proporcie a rozmery predmetov).Na takýto spôsob môžete dostať akúkoľvek miestnosť v byte,alebo exterier min.rok bol napr. záhradný pavilón.
Ďalším úkolom,boli tie priestorové zobrazenia.Boli to krátke testíky na priestorovú predstavivosť,otáčanie kociek a pod. tiež nič zložité,bolo si akurát treba dávať pozor na čas.
Posledný úkol bola figúra,ktorá tu je každý rok tá istá a to umierajúci a rebelujúci otrok.Odporúčam nakresliť si ich doma,na internete sú ich fotky,aj keď to nebude úplne zodpovedať skutočnosti dosť to pomôže.Navyše odporúčam sa na talentovkách pretlačiť dopredu,keď pôjdete spoločne do atelieru,pretože sochu kreslíte z toho uhla pohľadu kam sa postavíte,teda treba si čo najskôr uchmatnúť dobré miesto.Plus nám bolo povedané,že treba znázorniť plasticitu sochy nejakým jednoduchým tieňovanám,teda si dávať opäť pozor na čas.Pozor by som si dávala aj na umiestnenie vo formáte(nič malé nekreslite,za to sa strháva veľa bodov)To sa týka aj prvého úkolu.Toľko k talentovkám.
Druhé kolo sa skladá z testu z matiky,pokiaľ maturujete z matematiky,tak by ste s tým problém nemali mať,je to taká jednoduchšia maturita.Každopádne odporúčam si prepočítať testy z min.rokov,ktoré sa dajú tiež zohnať na internete.Zistíte,že sú všetky na podobný spôsob.
Test z dejín a pohovor,na to sa nejak konkrétne pripraviť nedá.Odporúčam pozrieť si fakt všetko.Od renesancie až po funkcionalizmus.Ja som sa napríklad zamerala na architektúru 20. a 21. storočia a na pohovore sa ma pýtali na slohy,stĺpy a námestie sv.Petra vo Vatikáne.Treba sa o to zaujímať,čítať,od svätových architektov ako bol Corbusier,Wright,Mies van der Rohe,až po architektov českej republiky,významné stavby a vily v Brne,funkcionalizmus,naštudovať si architektúru svojho mesta,tak isto treba vedieť nejakých súčasných architektov.Na pohovore treba byť sám sebou a nestresovať,ani nevešať hlavu keď niečo nebudete vedieť.Ja som napríklad nevedela odpovedať úplne na všetky ich otázky a aj tak som dostala relatívne veľa bodov.Treba ukázať záujem a keď to naozaj chcete,tak nebudete mať problém.Prajem veľa šťastia.
výtvarná zkouška-nově mr.unknown 21.11.13 21:25
Četl jsem nové zadání výtvarné zkoušky na ČVUT..Při první,pokud sem to správně pochopil,bude stát uprostřed sálu krychle,do kterého umístím geom. objekty dle svého výběru na dané téma.
Nevíte někdo prosím co si mám představit pod "plošným zpracováním" ve druhé části zkoušky? Měla by být odvozená z předešlého řešení první části.

Děkuju
Zachraň se kdo můžeš!!! Dr.Jed 22.11.13 10:11
Lidi, prosím vás neblbněte, odhoďte naivitu a vyberte si jinou profesi, dokud je čas! Je tolik krásných oborů a vy se ženete do toho nejhoršího. Čeká vás jen krev, pot, slzy, dřina a zase dřina a za to všechno bude mít nadprůměrný plat uklízečky. (ti šikovnější z vás) Garantuji Vám, milí budoucí kolegové, že průměrně levý sádrokartonář, instalatér či zedník bez výučního listu bude lépe ohodnocen než vy… Upřímnou soustrast.
TUL přijímačky Daniela 24.11.13 20:00
Zdravím všechny, chtěla jsem se zeptat jaké úkoly byly v posledních letech v architektonické a výtvarné části (výtv. se skládá z kresby dle skutečnosti a prostor. kompozice). Jinak matika se stále týká okruhu, který je uveden ve "vzory testu" na webu školy?

Děkuju za odpovědi
Wannabe fáčkaři Em. 08.12.13 14:48
Ahojte, snad budoucí spolužáci, už se nám to kvapem blíží, tak co to tu trochu probrat? Na jakém stadiu učení se nacházíte? Nevíte kdy tak přichází dopisy?
! Aa 08.12.13 15:41
A kam všude se hlásíte? A jaká škola je vaší prioritou?
Já moc nevím, co se učit. Matika a deskriptiva, to se nějak zvládne, stále něco opakujeme ve škole.. Na ostatní testy se asi moc naučit nedá.. :D
A talentovky.. To se uvidí.

Připravujete si někdo portfolio? Co v něm máte?
. Em. 08.12.13 17:55
Portfolio si nepripravuju, budu spolehat na stare dobre "desky plne papiru" :D Nevim, jestli to je uplne nejlepsi pristup, ale tak nejak mi to vic sedi - beru jen veci co se tykaji archi a ty?
. Aa 08.12.13 20:56
A na jakou školu? Jen Čvut?
Já něco málo připravuju, taky převážně arch. věci, ale i další, moc reprezentativního toho nemám. :D
. Em. 08.12.13 22:53
Ano, jen FA CVUT, slysela jsem na ni nejlepsi ohlasy a mam tam fury kamaradu Takze ty planujes vsecko nafotit, jo? Presne do toho se mi vubec nechce, ale nevim, jestli teda nakonec taky nebudu na kolene za pet 12 neco vyrabet :D
. Oo 09.12.13 08:44
Hlásíte se někdo na VUT/TUL?
Já mám dost matiky a vytvarky ve škole, tak na to se nijak zvlášť nepřipravuju. Spíš mám strach s vizualizací inter./exter. Neznáte nějaké dobré stud. materiály, které se toho týkají?
Oo krk 10.12.13 19:31
Jo, hlásím se na TUL. Jak jsi na tom s portfoliem?
krk Oo 12.12.13 21:39
Několik věcí mám a určitě ještě budu vytvářet. Co ty? Jinak dnes mi přišel dopis..
Oo krk 13.12.13 00:31
několik je dost široký pojem. :D mám něco málo - domy, věci, abstrakci.. dáváš tam nějaké vlastní návrhy? a obrázky typu pohled do ulice?
krk Oo 14.12.13 00:12
Tak já mam taky domy, věci, abstrakci, figury.. Jestli myslíš návrhy domů, to nemám.. jen nakych blbostí/předmětů. Jo, pohled do ulice tam dávám
Oo krk 14.12.13 10:10
A kolik věcí celkem? Já tam plánuju dát docela málo, tak 10 třeba..
Docela se bojím, aby to nějak hezky celkem vypadalo a o něčem vypovídalo..
krk Oo 14.12.13 18:38
Já mám zatím tak 15.. ale jak říkam, ještě budu něco dělat. Joo, to já se taky bojím.
Oo krk 14.12.13 21:39
Budu nám držet palce..)
krk Oo 15.12.13 15:44
Já taky, to dáme
talentovky sluk 15.12.13 16:18
ahojte, měl bych takový hloupý dotaz :D ... na talentovkách budete kreslit všechno od ruky, nebo budete používat pravítko? ... já mám totiž někdy problémy s rovnýma linkama :D
Studium Architektury Lukas Landa 15.12.13 18:28
jen kratce:

studium architektury ma smysl. architektura neni jen kresleni domu v kancelari. nauci vas hlavne premyslet. premyslet o vecech komplexne. z pohledu sroubku, rostlin, deti, dospelych, resit technicke i financni hledisko veci. nakonec je to o vas a o vasem zajmu. na skole se totiz setkate se spoustou zajimavych a inspirativnich lidi (at uz studentu ci profesoru), kteri vas ovlivni na cely zivot. architektura muze mit blizko k politice (uzemni planovani), fungovani lidskeho prostredi jako celku (urbanismus), muzete se specializovat na detail (navrhovani domu, parku, nabytku, restaurovani..) je jen na vas jakym smerem pujdete. muzete zacit delat i neco jineho, kde sve znalosti vyuzijete. muzete psat o architekture, organizovat vystavy, obcansky se angazovat ve vasi ctvrti.

nesporna vyhoda je ale napriklad univerzalnost jazyka architektury (muzete pracovat v podstate kdekoliv na svete s trochou anglictiny). pokud jste normalne dobri a dostatecne prubojni, nebude pro vas problem sehnat praci v podstate kdekoliv. to jde napriklad u profese pravnika (kde je praxe zalozena na znalosti zakonu danneho statu) ponekud problematicke.

take neveste hlavu, pokud se nedostanete na skolu na prvni pokus. napriklad pokud neumite moc kreslit, neznamena to, ze nemuzete studovat architekturu. zkuste to na jine skole a prestupte jinam na magisterske studium, najdete si vlastni cestu. nebo do zahranici. je podle mne zbytecne chodit na specialni malirske kurzy / u prijimacek jde o skicu, zpusob zjednoduseni. schopnost zakreslit prostor. leckdy par linek tuzkou (propiskou, fixem, cimkoliv) rekne vice nez sebelepe propracovana kresba (malba). kreslirsky talent je ale v pripade samotneho navrhovani vyhodou. vnimani prostoru je dulezite.

penize nereste. preci to co delate vas musi v prvni rade bavit a naplnovat. s tim do toho jdete. jinak se ani studium architektury neda vydrzet. praxe muze byt rozdilna, ale jit studovat jiny obor kvuli budoucimu uplatneni mi neprijde jako dobry napad. studium je narocne a musite si prosedet spoustu hodin u pocitace. muzete skicovat, delat modely z kartonu, najit si svou cestu. pravidla jiz v dnesni dobe nejsou tak striktini a clovek si muze na skolach vybrat atelier podle toho, jaky pristup mu vyhovuje. finalni prezentace je pak z 90 procent zpracovavana na pocitaci.

zacatek studia je tezsi (ostatne to je tak na vsech skolach), pak se ale otevre zcela novy neprozkoumany svet, ktery se budete snazit pochopit v podstate do konce vaseho zivota

tak preju hodne stesti!

Lukas Landa aa 15.12.13 20:58
Konečně něco pozitivního! Jo! Díky!
LZI BEZTEBRECET JINAM 17.12.13 22:16
Diana a Dzambulka jsou totlane mimo a jejich rady maji nulovou hodnotu. Za prvy, jestli si myslite, ze si pomuzete na jinych skolach tak rozhodne ne. Vetsina skol je na tom jeste hur nez FA CVUT. Nebo muzete na nejkou prestizni skolu a delat pak doktora za 15 000 mesicne, nez za 10 let dostanete pridano. Nebo muzete, jako kamarad jit vystudovat Karlovku pravnika a prvni 3 roky dostavat 14 tis. (ted ma dokonce uz 17). Tady vubec nejde o to ze architetki maji malo penez, v tomhle state ma malo panez kazdej. A jo raci budu stuvodat architekturu, ktera me bavi, nez pedak, filozofii a dalsi nesmysly - to je pro me ztracenejch 5 let.
add LZI + Studium Architektury xy 18.12.13 14:53
Diana vám to napsala naprosto jasně a srozumitelně, Džambulka píše o "hezké práci a poslání", to jsou nesmysly. Kdo z vás nemá rodiče v nějaké důležité pozici ve státní správě, anebo architekty s dobrými kontakty, tak se tím neuživí a dělat to nebude.
dopis Freezy 18.12.13 22:03
Ahojte, jen se chci ujistit, že nejsem sama, komu ještě nepřišel dopis z ČVUT... z VUT a TUL už mám, ale z Prahy stále nic. Jak je to u vás?
Průmyslový design Terka 18.12.13 23:47
Nenašla jsem tu skoro žádné informace k přijímačkám na design na čvut.... Ráda bych se dozvěděla, co chtěli u pohovoru. Děkuji za odpovědi
fa čvut Em 30.12.13 21:48
Jo a nenašli jste kolik času budeme mít na jednotlivé úlohy? myslím hlavně matiku a desku, ale hodilo by se to vědět u všeho :D děkuju!
Em h 31.12.13 08:37
Na matiku je, myslím, 40 minut, na desku 30.. nebo tak nějak. Na oba kresebné úkoly 3 hodiny.
Příprava na výtvarnou část student 03.01.14 14:33
Ahoj, ještě je tu možnost zúčastnit se přípravy na talentovou část. Paní M. Gabrielová je dle mého názoru výborná, tak by to mohlo leckomu pomoci. Ať se daří!

info zde: https://www.facebook.com/events/396972507102021/
FA ČVUT MP 04.01.14 14:57
Ahojte chtěla bych se zeptat na druhý den příjímaček, mají to být testy. Takže to bude formou a), b), c) a d)? Trochu mě znejistilo, že budou obsahovat geo a filosofii :/
FA čvut Em. 04.01.14 17:52
Taky doufám v kroužkovací odpovědi Zdá se mi že se to tu letos nějak málo řeší, zajímalo by mě, kolik se nás dostaví k přijímačkám :D
. h 05.01.14 09:15
A učíte se na ty testy nějak? :D
vut brmo Anka 07.01.14 10:51
Ahoj, chcem sa spýtať ohľahom prijímačiek do Brna - neviete náhodou na aký formát výkresu sa kreslí (A2/A3) ? a ešte či je to kresba klasicky na stojanoch? Ďakujem
Fa cvut Nikol 07.01.14 12:06
Cauko decka tak jak u vas probiha priprava, ja zacala da se rict az ted, porfolio mam hotove coz je tak vse, matiku jsem nemela poslednich 5 let tak to bude hodne typovackama a ted v tom lezim a snazim se tem vzorcum porozumet, kez bych se dostala bez pohovoru:-D
Nikol Em 09.01.14 01:24
To jsi muj clovek, taky mam pocit, ze jsem zacla pekne pozde :D ucim se tak vsechno dokupy, jen na matiku jeste nebyl cas
Přijímačky VUT Nika 09.01.14 10:29
Ahooj všem, je tu nějaká dobrá duše, která se s námi podělí o zážitky z dnešních přijímaček na VUT? jinak odpovídám slečně o pár řádku nahoře že zadání min rok bylo: všechny výkresy rozvrhněte na formát A2
fa vut Anka 09.01.14 13:21
Nika, tak to som zvedavá aj ja, lebo to isté ma čaká... a ďakujem veľmi pekne za odpoveď
FA VUT le El 09.01.14 20:22
ahoojte, též jsem zvědavá na dojmy ostatních kdy jdete vy?
portfolio L. 10.01.14 13:31
Poradíte jaký jste volili papír na portfolio? Ta nabídka je nějaká moc velká :D
Druhé kolo TUL Cilka 10.01.14 17:51
Ahoj, postoupila jsem do druhého kola v přijímačkách TUL, nevíte někdo něco podrobnějšího o druhém kole? Nikdo jste o tom tady zatím nenapsal :/ ... zaslechla jsem něco o nějakém citátu z loňských přijímaček... a nevíte kolik tak postupuje lidí do toho druhého kola? A je tu někdo další kdo postoupil?
Talentovky FA VUT K 10.01.14 18:48
Doufám, že nejsem sama, komu dnešní architektonický úkol přišel docela těžký..
FA VUT Denisa 10.01.14 21:28
Ahoj, nebyl by někdo tak hodný a sdělil své zážitky z přijímací zkoušky na FA VUT? Na zkoušku jdu 13. tak jsem zvědavá.
Fa vut Fu 10.01.14 23:33
to K: a co bylo dneska jako arch.ukol? :|
fa vut K 11.01.14 08:48
vylosovali jsme si vertikalitu. někdo to možná čekal, pro mě to bylo to nejhorší
fa vut Petr 11.01.14 16:20
no jo ... to zadani bylo asi nejtezsi ze vsech, ja to docela zvoral
to Cilka oo 11.01.14 17:11
Ahoj, taky jsem postoupila. Nevíš, kde se dá zjistit, kolik jsem dostala bodů? Myslím, že postupuje půlka.
Jinak.. vím o tom asi tak to, co je napsáno v dopise.
fa vut An 11.01.14 17:18
A můžou se používat pravítka nebo je to vše na odhadu?
to An Petr 11.01.14 17:41
vse se kreslí od oka, žadne pomucky kromne ceruzek
VUT Nika 11.01.14 19:26
Kamaradka měla minulý rok jako "pravítko" špejli a nikdo ji nic neřekl.. ja beru radši taky :D:/
to oo Cilka 11.01.14 21:48
Bohužel nevím kde se dají zjistit body :/
vut brno linda 12.01.14 16:38
ahojte, ráda bych vás poprosila zda byste mi mohli vysvětlit, co si mám představit pod pojmem objekt ( umístěte objekt, který by měl co nejlépe představovat horizontalitu ) ... je to dům, nebo to může byt třeba jenom socha ?
dekuji
objekt Freezy 12.01.14 18:07
linda: může to být cokoli - socha, kašna, lampa, lavička, budova, ...
vut linda 13.01.14 07:59
Dekuju moc freezy :D
fa vut/ Denisa An 13.01.14 13:45
Tak jaké byly dnešní talentovky? Ja jdu zitra :-/
to linda Adeer 13.01.14 13:51
Minulý rok jsem měla horizontalitu a pro mě osobně asi jedno z nejlepších témat..My měli zadaný půdorys a do něj jsme měli znázornit ten objekt..spíše budovu
VUT ZADANI Nikol 13.01.14 13:59
čauky, tak co decka, co jste uz meli za temata? Resp co vse se odehrávalo, pochybuju ze to bude podobnýmu lonskemu roku, tak jen pro zajámavost... horizontalita a vertikalita uz byla, co nas ostatni tak muze cekat?:D
portvolio Dominik 13.01.14 16:03
Ahoj možná to bude znít hloupě, ale chci se zeptat co jsi mám přesně představit pod pojmem portfolio? Je to nějaký soubor prací, nebo je to nějaká konkrétní práce na jednom výkrese ? Díky za odpověď
čvut v 13.01.14 18:39
Ahoj, jak přesně jste pochopili to upřesnění talentovek na čvut? MYslím tu krychli díky
portfolio:odpověď ks 14.01.14 12:21
Ahoj, portfolio je soubor prací, kde jsou tvé práce okopírované a svázané do nějaké vazby. K pohovoru si s sebou vezmeš jak své "Portfolio" tak i originály výkresů, aby byly k dispozici k nahlédnutí... Portfolio však nemusí obsahovat pouze tvé práce, ale také věci, které se ti líbí a zajímají tě, samozřejmě týkající se architektury, umění (podle toho kam se hlásíš) .
Talentová skúška FA čvut Natty 14.01.14 20:03
Ahojte, mohli by ste prosím objasniť to zadanie výtvarnej skúšky ak niekto vie, dakujem krásne
vut brno slady 16.01.14 20:42
tak uz to mam taky za sebou ... dojmy? ... hruza !!! :D :D
Fa.CVUT DK 17.01.14 16:21
Kdo to má za sebou prosím pište , fa.čvut
vut brno laco 17.01.14 18:42
dojmy?? tak mňa zakočil ten architektonický úkol !vertikalita! takze som na tom podobne ako ty
vut vysledky linda 19.01.14 12:50
nevite prosim nekdo kde a kdy zjistim jestli sem postoupila do druheho kola ??? :D
vut vysledky kika 19.01.14 14:50
ahoj, po prihlasení na e-prihlášku na stránke vut, ale výsledky budú dostupné az 24.1.
Fa Em. 20.01.14 12:17
Tak co lidi? Pište, jake to bylo dnes na čvutu?
FA vm 21.01.14 13:39
ahoj, chci se zeptat jak je to s vybiranim tematu (symetrie atd.) u vytvarny zkousky na cvut,(nejlip tech co to uz maji za sebou) , jestli si to tema muzu vybrat predem individualne nebo se losuje přímo tam ??? díky
Fa přijímačky Olina 21.01.14 17:19
Ahoj. Měla jsem dneska zkoušku a molhli jsme vybírat tamatu z 4 navrhovaných. A ještě chci říct, že to nebylo moc těžké,diky tomu, že oni uměstili na vebové strance FA zadání výtvarné zkoušky.
fa příjmačky uchazeč 21.01.14 17:49
Můžu se zeptat,proč vám dali na výběr pouze ze 4 témat,když na webových stránkách je uvedeno,cituji: dobrovolně zvolí jednu ze sedmi nabízených variant?
uchazeč bo 21.01.14 19:27
Jdeš zítra? Kdyžtak se vzbouříme.
4?? L. 21.01.14 20:02
Cože? To je teda fakt divný! A já si piloval jen jedno :D
talentovky FA CVUT Anča 21.01.14 22:18
Ahoj, jo to je fakt divný, kamarád co dělal včera talentovky mi řikal, že tam byly jen 4 možnosti a dokonce jen jedna z nich byla z těch 7 co uvádějí na netu. Já to nechápu, vždyť tohle přece neni možný... Myslím, že tohle je nejspíš i právně napadnutelný, ale to mi moc nepomáhá, bohužel nejsem takový suverén abych se tam s nimi začala hádat...
FA vm 21.01.14 22:53
Díky, jdu sice až pozítří ale aspon na to nebudu koukat jak puk pokud si nebudu moc zvolit to co jsem si pripravoval :D a taky nechapu proc jenom ze 4 kdyz na netu je jasne napsaný zadání ( ještě jako ''upřesnění'') .
FA vm 21.01.14 23:01
btw jeste bych ocenil ( nejspis i ostatni) kdyby jste sem nekdo mohli napsat ty temata co nejsou z tech 7 zadanejch na netu , predem díky))
talentovky FA CVUT Anča 21.01.14 23:22
Tak to jsme na tom stejně, taky tam jdu až pozítří. Myslím, že jako puk budu koukat stejně, ale rozhodně to bude menší šok, než měli ti, co to dělali hned v pondělí..
talentovky xxx 22.01.14 08:59
Zdravím všechny co mají zkoušky ještě před sebou..., myslim že bouřit se je opravdu zbytečné. Jestli jsou to zkoušky alespoň trochu o talentu, dokážete něco vymyslet na místě.... Přece to není o tom jen si to nacvicit a umět to nazpaměť. Takže hodně zdaru.. A kreslit, kreslit a kreslit
FA vm 22.01.14 13:05
Anča: Můžem se společně vzbouřit :D

xxx: V tom máš samozřejmě pravdu, ale proč si něco trošku nerozmyslet předem když mužeš.
Přijímačky na ČVUT remsik 22.01.14 15:53
Ahoj, chtěla bych poprosit všechny, kdo mají už za sebou telentovky a testy, aby dali vědět jaký to bylo.. pocity.. dojmy.. vychytávky.. úryvky zadání.. a tak díky moc!!!
FA ČVUT mkum13 22.01.14 16:42
člověk hlásící se na architekturu by měl projevit trochu kreativity, takže si myslím, že nějaké bouření není na místě
FA VUT K. 22.01.14 17:12
Dívali jste se už na výsledky z Brna?
vut brno slady 22.01.14 17:59
lidicky, vysledky z brna jsou uz po prihlaseni dostupne :P :D
talentovky FA CVUT Anča 22.01.14 18:21
vm: No jasně, třeba si vytiskneme to upřesnění, přilepíme jim to na naše výkresy a zvýrazníme téma, na který jsme utvořili kompozici a nazdar. :D Otázka, jak by reagovali, buď by se jim to líbilo, že si stojíme za svým, nebo, a to spíš, by řekli nazdar oni nám. :D
Jasně, že je to o talentu, ale přijde mi to od nich fakt blbý, to na ten net nemuseli dávat žádný upřesnění, když se podle toho pak neřídí, to už by snad bylo lepší.
Teď už toho stejně moc nenakrelím, :-/ tak záleží na štěstí a na tom, kdo zrovna bude mít dobrý nápad.
v pondělí byly témata: horizontalita, destruktivita a pronikání, alespoň tak mi to říkal kamarád.
VUT mp 22.01.14 20:41
Nevíte kolik bylo max budů a do kolika berou?
FA VUT le El 22.01.14 21:39
no joo, je fakt už jsou, ale nějak brzo ne? :D jinak kolik máte bodů? zajímalo by mě, kde byla bodová hranice postupu/nepostupu
Talentovky FA ČVUT mkum13 22.01.14 21:44
my jsme měli v úterý - vertikalita, asymetrie, kontrast a rytmus
Talentovky Fa CVUT kc 22.01.14 22:22
Dělala jsem přijimačky loni i letos. Loni jsem sice byla v nervu, jak to bude vypadat a co sakra s těma talentovkama, talentovky probíhaly tak, že se kreslil architektonický prostor v interiéru nebo exteriéru a muselo se do toho zakomponovat nějaké předem určené těleso (koule, atd.) a druhá kresba byla abstrakce na jedno jediné téma, které vylosoval někdo ve skupině. Tzn. Že si nikdo nemohl vybírat. Tak nevim na co si stěžujete. Loni jsem se dostala, ale nastoupila jsem na jinou fakultu a letos jsem to teda zkoušela znova. Už jsem si ani nikde nezjišťovala, co tam bude, počítala jsem s tím, že to bude jako loni. Jaké bylo (asi jen pro mě) překvápko, když po nás najednou chtěli něco jiného a dokonce nám dali na výběr téma... Opět jsem se dostala. Do žádného bouření se nepouštějte, buďte rádi. Jestli na to máte, tak to dáte. Jestli ne, tak se s tim smiřte a netahejte do toho právníky...
FA VUT an 22.01.14 22:27
ahojte, nevíte někdo jaká byla letos spodní hranice bodů na talentovkách v brnu? díky
FA VUT x 22.01.14 22:35
mám 117, což se mi zdá ale šeredně málo, ale jdu dál. Maximum bylo myslim 250, co vy?
FA VUT an 22.01.14 23:05
ahojte, nevíte někdo jaká byla letos spodní hranice bodů na talentovkách v brnu? díky
FA CVUT, test DGS Clavav 23.01.14 15:29
Prosím ty, co již testy absolvovali, aby se svěřili co přesně v testu z Deskriptivní geometrie řezali za těleso a co se po nich chtělo v Mongeově promítání. Děkuji za jakoukoliv informaci
-> kc Em. 23.01.14 20:45
To se všichni moc těšíme na novou spolužačku teda, seš dobrej prudič.) Nikomu se nelíbí, že s něčím počítá, pak přijde v ten důležitý den a všechno je jinak, ty to nemůžeš pochopit, protože jsi nebyla na našem místě a neočekávalas zadání podle webu. Jinak všem přijatým gratuluju a už se těším na září! Info k desce: řezala jsem pětiboký hranol a monge byl změřit délku úsečky.
fa čvut pohovory tt 23.01.14 20:45
Ahoj děcka, tak kolik máte bodů za pohvor?
FA ČVUT mp 23.01.14 22:11
Ahojky bohužel jsem onemocněla, takže půjdu na náhradní termín... chtěla sem se zeptat, jestli se tu najde nějaká osůbka, která měla přes 50 bodů. Jestli sem to dobře pochopila, tak pak už je přijatá automaticky? A kdyby jste se podělili... byly v testech nějaké extra téžké otázky?
Přijímačky FA ČVUT mkum13 23.01.14 22:17
mně ta změna nevadila - doma jsem si nic nepřipravoval, protože nebyl čas :D jinak já jsem řezal jehlan a v mongeovce jsem měl průnik přímky s kulovou plochou
fa cvut ma 24.01.14 08:28
Já řezala tříboký jehlan a v MG jsem měla narýsovat pravoúhlý trojúhelník tak, aby jeden bod ležel na přímce. Jinak za první kolo jsem měla 49 bodů, takže mě to hodně naštvalo
to ma g 24.01.14 11:19
a kolik jsi získala za pohovor?
cvut vv 24.01.14 15:03
ahoj prosím vás nevíte někdo kdo jste dělali v minulých rocích prijmacky na CVUT kolik je priblizna hranice bodu, co se dostanou? a jestli se dá dostat na odvolání? kdyz jste tesne pod hranicí?
Fa ČVUT DN 24.01.14 16:34
Letos už můj příspěvek asi nikomu nepomůže, ale třeba pro náhradní termíny. Na kreslení velká letošní novinka - krychle s hranou 2m, je opravdu parádní, takže s ni určitě počítají do příštích let. Témata opravdu jenom 4 (u nás rotace, rovnováha, prolínání, poslední si už nepamatuju). Abstrakce klasicky, stejné téma jako kompozice.
Písemná část asi beze změn, testy odpovídající vzorům na webu.
Pohovor rozhoduje, ten koho architektura baví nebude mít problém. Ptají se hlavně na místa uvedená v životopisu. Je dobré mít vlastní postoj k tomu, proč studovat architekturu, kontroverzní stavby ... Rozhodně to byla nejpříjemnější část zkoušek. Nejdu teda na jistotu, ale mám prý být optimista.
to vv faraon 24.01.14 17:13
tuším, že oni byla hranice 71 bodů
Pro mp kaci 24.01.14 17:23
Když po talentovkách a písemnejch přijdeš k té komisi na pohovor, dozvíš se počet bodů, pokud máš méně jak 36 (nebo 35, teď nevim jistě), tak nepokračuješ, když máš 36 až 49 bodů, tak jdeš k pohovoru a když 50 a více, tak k pohovoru už nejdeš, autoomaticky se ti připočte 35 bodů (maximum z pohovoru) Nějakým zázrakem se mi to stalo. Takže držim palce a na všechny
budoucí spolužáky se těším
mp kk 24.01.14 17:49
Já jsem se překvapivě dostala bez pohovoru.Ani jsem to neočekávala, takže překvapení to bylo hezké. Na kresebnou zkoušku jsem se nepřipravovala - jen jsem si řekla, jaké téma bych si vybrala. To samozřejmě pak ve výběru nebylo, ale prosím vás, vždyť je to jedno. To, co jsem si vybrala, se mi pak vůbec nepovedlo a rozhodně s tím nejsem spokojená, ale prošlo to. Něco se vymyslet dá, tak neblázněte, že jste tam nemohli aplikovat svojí jedinou vymyšlenou variantu. Můžeme být vůbec rádi, že jsme dopředu věděli alespoň něco!
MP: Co se týče testů, bylo to jednoduché. Sama jsem se jich bála a asi je to hodně i o štěstí, jaký zrovna dostaneš, ale pokud máš nějaký všeobecný rozhled, není to žádný problém. Nejvíce mě pobavila otázka, do jakého kontejneru hážeme papír. :D
fa vut peter 24.01.14 18:17
ahoj, chcem sa spýtať či sa oplatí podávať odvolanie ked som nepostúpil do druhého kola?

a inak, ako ste dopadli vy? ja som trocha mimo z tých výsledkov :D som si myslel že to bude viac bodov než som získal
FA VUT an 24.01.14 19:02
ahojte, nevíte někdo jaká byla letos spodní hranice bodů na talentovkách v brnu? díky
to peter qw 24.01.14 19:44
a kolik jsi měl bodů?
to qw peter 24.01.14 21:57
ja som mal 89bodov, a ty? postupil si?
Výsledky FA ČVUT uchazeč 24.01.14 22:11
Nevíte, kdy budou nějaké výsledky přijatý/nepřijatý a kde by se případně daly najít? Před pohovorem jsem měl 45 bodů a z pohovoru získal 35. Bude to někde na webu, nebo se budu muset stresovat až do března?
Díky
prijmacky FIT CVUT Fanda 24.01.14 22:12
co to meles Kaci? jak jsi prisla na to ze se ti prictou body za to ze mas vic jak 50? pokud mas vic jak 50 tak mas hotovo a tim to konci..maximalni pocet je 80b. pokud mas min jak 50 ale vic nez 36 jde k ustnimu pohovoru kde jsi hodnocena 0 nebo 15 nebo 30 bodu. to se ti pricte k tvymu skore a nasledne si dana do poradi studentu. az bude urcity pocet co letos berou udelaji caru a konec. kdo se dostal dostal a nic jinyho se neresi.takze muzes ziskat 79b maximalne s pohovorem pokud si mela min nez 50.takze ty co meli 50-80 tak sou prijati a zbytek souperi. kdo mel nad 50 body se dozvedel a kdo ne tak musi cekat na vysledky. osobne u pohovoru rikaji jestli spise ano nebl spise ne..jestli se dostanete nebo ne. tot vse!
to peter qw 25.01.14 00:16
117 a jdu do druhého kola, který den jsi byl? (Co jste měli jako arch.ukol?)
fa vut pp 25.01.14 01:04
135, postupujem, ale tiež som si myslela že budem mať viac bodov,,,
Fa cvut Em. 25.01.14 01:25
Fando, nemáš pravdu, je to tak, jak píše Kačka. Přičte se ti automaticky 35. A jinak, kdo má nad 75 už může jít oslavovat Loni byla hranice 74 a pořád to klesá..
Fa ČVUT DN 25.01.14 02:51
Letos už můj příspěvek asi nikomu nepomůže, ale třeba pro náhradní termíny. Na kreslení velká letošní novinka - krychle s hranou 2m, je opravdu parádní, takže s ni určitě počítají do příštích let. Témata opravdu jenom 4 (u nás rotace, rovnováha, prolínání, poslední si už nepamatuju). Abstrakce klasicky, stejné téma jako kompozice.
Písemná část asi beze změn, testy odpovídající vzorům na webu.
Pohovor rozhoduje, ten koho architektura baví nebude mít problém. Ptají se hlavně na místa uvedená v životopisu. Je dobré mít vlastní postoj k tomu, proč studovat architekturu, kontroverzní stavby ... Rozhodně to byla nejpříjemnější část zkoušek. Nejdu teda na jistotu, ale mám prý být optimista.
to qw peter 25.01.14 09:32
Ja som bol 10-teho, a mali priestorovy objekt na temu vertikalita.
body gg 25.01.14 11:53
Na FA byla loni hranice 71 bodů a vzali 364 studentů... Ta hranice je udělaná tak, že vezmou minimální počet bodů pro postup do druhého kola (36 bodů) a přičtou k ní maximální hranici od pohovoru (35 bodů)... Proč by jste jinak postupovali do druhého kola... Co já vím tak spousta lidí mělo třeba 69 bodů, protože dostali málo u pohovoru... K tomu nám říkala pí. Kolárová, že leto je větší šance na přijetí, protože se přihlásilo méně studentů něž v loňském roce, viz. stránky FA.
FA VUT Kaťa 25.01.14 13:46
Ja som mala v Brne 153 bodov a ak som správne pochopila, postupujem. Ale tiež by som veľmi rada vedela, kde bola hranica, pretože mi to pripadá dosť málo. =)
FA VUT an 26.01.14 12:46
ahojte, nevíte někdo jaká byla letos spodní hranice bodů na talentovkách v brnu? díky
FA VUT Freezy 26.01.14 14:31
spodní hranice byla 113 bodů
fa vut asd 26.01.14 14:35
112 - 116 presneji nevim:D (117 jeste postupoval, 112 uz ne)
ostrava mp 26.01.14 17:19
Ahoje hlasí se tu někdo na Architekturu v Ostravě? Dala jsem si tam přihlášku, ale nikde nemůžu najít jak vypadají talentovky a testy...
FA VUT vn 26.01.14 18:03
Zdravím! myslíte, že se někde dá zjistit kolik lidí je po talentovkách přede mnou? a případně i okolik bodů?
FA VUT O 27.01.14 22:46
vn: Taky by mě to dost zajímalo
Freezy: Jak to víš?
FA VUT an 28.01.14 12:02
ahojte, nevíte někdo jaká byla letos spodní hranice bodů na talentovkách v brnu? díky
FA VUT Freezy 28.01.14 21:20
O: od kamarádky, nevím odkud to má ona... ale podle všeho to je pravda
fa vut peter 28.01.14 22:22
Mne to prisli v dopisu, ze spodna hranica je 113 bodov.
ostrava kika 29.01.14 14:58
Ahoj Chcem sa spýtať či náhodou neviete aká je šanca dostať sa na architektúru v Ostrave? Neviete čo je na talentovkách? Resp. kolko ludí sa tam hlási? Budem vdacna za kazdu odpoved
FA ČVUT llz 30.01.14 00:58
To je tak děsivé, čekat tak dlouho na výsledky. Na přihlášce je, že budou až počátkem března. Z čehož jsem poměrně vynervovaná. Protože jsem celkem na hraně - 72 bodů (35 za pohovor) :D
Loni brali od 71 bodů. Ale i tak. V kapse to stále není a nechci nic zakřiknout. Je tu také někdo takový, kdo utekl katovi, jako já?
fa cvut lenna 30.01.14 10:00
Ja som mala v prvom kole 47 bodov a za pohovor plný počet.Teda spolu 82 .To čakanie je hrozné.
2. kolo TUL eM 30.01.14 18:56
ahoj, nevíte někdo co si mám představit pod zadáním prostorová kompozice a architektonický úkol ve 2. kole na TUL?
FA ČVUT llz 30.01.14 20:00
To je tak děsivé, čekat tak dlouho na výsledky. Na přihlášce je, že budou až počátkem března. Z čehož jsem poměrně vynervovaná. Protože jsem celkem na hraně - 72 bodů (35 za pohovor) :D
Loni brali od 71 bodů. Ale i tak. V kapse to stále není a nechci nic zakřiknout. Je tu také někdo takový, kdo utekl katovi, jako já?
FA ČVUT mkum 30.01.14 22:18
no s 82 body bych se nebál - za tento počet bodů brali vždycky :D u těch 72 je to dost na hraně - loni brali sice už za 71, ale zase nabrali 364 lidí - letos jich tolik prý brát nemají...
Fa Cvut Dvoracekjiri 31.01.14 16:05
Mkum: proč myslíš ze nebudou brát tolik? Nám říkali na kurzech matematiky, že máme větší šanci na přijetí než loni, protože se hlásilo méně lidí.. Říkali ze berou víc než každého druhého... Já musím doufat, že to bude stejné jako loni, mám 71 bodů... Musim doufat...
FA CVUT dz 31.01.14 16:52
Přesně tak, letos je cca o 100 uchazeču mín, o to je větší šance, já mám bodů 70, takže doufám ještě víc! :D
fa vut ivan 03.02.14 20:07
Zdravím, nevíte někdo jaké bylo maximum bodů dosažených při talentové zkoušce na FA VUT?Kamarád měl 208 bodů.. Měl někdo víc?
Talentovky Donie 04.02.14 13:28
Ahoj
Zítra mě čekají talentovky a jelikož už jsem pár let nebyl v žádném ateliéru ani na podobných zkouškách, chtěl bych se zeptat na portfolio a také zda už má někdo zkoušky zasebou? Jdu na obor Průmyslový design..
To portfolio: Mám cca 15 kreseb na formátu A3 - čtvrtky. Potom asi 3 vytištěné (počítačová grafika, fotografie) a menší obrázky ale nemám to nijak "zarámované", upravené, svázané -> nepošlou mě s tím domů? :D Mám si na ty obrázky třeba napsat i popis, co je tam nakresleno? Dělal jsem nějaké designérské návrhy, protože jsem nevěděl co přesně by se tam mohlo hodit a je taky pravda že za poslední roky jsem dělal spíš webovky a prostě věci na PC, na papír kreslím zase až kuli přijímačkách a to tak půl roku...

A případně pokud je tu už někdo kdo má ty zkoušky hotové /jestli je i na design více termínů/ - jak to probíhá tam? Nedokážu si moc představit co znamená ta abstraktní kompozice na dané téma - mohli by po nás chtít třeba něco takového? http://www.acb.cz/News/Kupka.jpg
D A 04.02.14 18:24
no ano, myslím, že po tobě budou chtít Kupku.
FA VUT an 04.02.14 21:44
ahojte, nevíte někdo jaká byla letos spodní hranice bodů na talentovkách v brnu? díky
fa vut jklmn 05.02.14 13:26
pre an : spodní hranice byla 113 bodu
design 3. kolo a 05.02.14 18:17
jdu zítra na design k přijímačkám a chtěla bych se zeptat, jak má vypadat, nebo jak dnes vypadalo třetí kolo - ústní pohovor. jso otázky směřované k architektuře a designu, nebo se zajímají i o divadlo, film, literaturu etc. ?? dík
design 3. kolo a 05.02.14 22:32
jdu zítra na design k přijímačkám a chtěla bych se zeptat, jak má vypadat, nebo jak dnes vypadalo třetí kolo - ústní pohovor. jso otázky směřované k architektuře a designu, nebo se zajímají i o divadlo, film, literaturu etc. ?? dík
CVUT fa mp 11.02.14 16:00
Ahoj, chtela sem se zeptat, kdy byl, co bylo na pametovku? Ja sem byla nemocna, takze jedu na nahradni termin pristi tyden. Proto se ceka, tak dlouho... ty dopisne dali tak pozde... a treba i pohovor, jestli meli nejake konkretni otazky na stavby a smery? Diky moc
FAST VUT Markét 12.02.14 15:23
ahoj, už jste někdo dělal letos přijímačky na FAST VUT?Pokud ano, mohli byste sem napsat co jste měli třeba za téma interiéru?díky
VUT - druhé kolo mr 12.02.14 18:37
Vedel by mi/nám niekto odporučiť dobrú knihu na druhé kolo prijímačiek na VUT, z ktorej by sa dala učiť matika? Existuje nejaká podobná kniha ako má ČVUT? Ďakujem
fast pro Market mp 12.02.14 19:18
Ahoj prave jedu z Brna dneska byl detsky pokojicek.
FAST le El 12.02.14 19:48
dnes odpoledne byl dětský pokoj
fast crr 15.02.14 12:15
Dětský pokoj je supr. V úterý ráno jsme měli kabinet středoškolského učitele, což je celkem o ničem
výsledky saai 26.02.14 15:01
Ahoj, nevíte kdy by měly být výsledky z tal.zkoušek na fast v Brně?
výsledky Markét 27.02.14 13:49
výsledky už jsou na e-přihlášce =)
VUT fast mp 27.02.14 14:56
Uz jsou na netu vysledky z FAST VUT nevite kolik bylo max bodu??? mam 127 a jsem prijata
Výsledky Ajsi 27.02.14 16:13
Dneska

Kresba kompozice geometrických těles:94 bodů
Kresba sedící postavy dle živého modelu:66 bodů
Návrh interiéru:78 bodů

Celkem:238 bodů
.... spokojenost
Teď ještě počkat, jak dopadnou testy (hlásím se na FA i FAST)
výsledky saai 27.02.14 21:27
jo taky jsem mohla vydržet ještě den. Tak co kolik máte bodů? nevíte jaká byla spodní hranice?
prváci Jana 02.03.14 21:59
skupina budúcich prvákov FA STU https://www.facebook.com/groups/751502211529708/
dotaz tomus 06.03.14 00:17
ahoj, nevite nekdo dolni hranici pro prijeti na FA CVUT? diky
skupina J 16.03.14 14:20
Ahoj, založil už někdo na facebooku skupinu prváků FA ČVUT?
ČVUT architektura a stavitelství Nikola 16.03.14 16:59
Ahooj je tu někdo kdo se hlásí na čvut obor architektura a stavitelství? Nebo nejlepe někdo kdo už studuje? Zajimá mě všechno :D ..jak je spokojen? díky moc za info
skupina Nikola 16.03.14 18:42
Chtěla jsem jí založit, ale bez přidání přátel to nejde (nikdo z přátel tam nemíří ) Prosím založíte jí někdo?
Skupina FA M 16.03.14 20:44
Skupina pro nadcházejici první ročníky FA ČVUT 2014/2015
https://www.facebook.com/groups/750011018357465/
skupina fcb kd 16.03.14 21:33
Ahoj
Zrovna jsem dneska přemýšlela o skupině, jestli někdo budete zakládat, tak mě tam můžete přidat, já na zakládání taky nemám lidi :D
https://www.facebook.com/klara.dolezalova?fref=ts
Ještě bych chtěla říct, že se na FSv architektura a stavitelství hlásím a právě nevím, jestli když se dostanu, si mám vybrat FA nebo FSv ...Podle všeho je FA hodně ateliérově založená, na FSv nejsou ateliéry už v prváku a spíš se tam počítá, je tam víc tý matiky, štve mě trochu ten rok navíc na bakaláře, ale zas stěžovat si na tohle mi připadá trochu hloupý... tak uvidíme
skupina J 19.03.14 16:54
Ahoj, založil už někdo na facebooku skupinu prváků FA ČVUT?
>J kd 20.03.14 22:55
https://www.facebook.com/groups/750011018357465/
vutbr fa a fast 2. kolo saai 26.03.14 15:58
Ahoj, můžu se dostat jestli je tu někdo z vás kdo postupuje do druhého kola přijímacích zkoušek jak na FA tak FAST architekturu?
Zajímalo by mě, jak budete řešit, že neomlouvají náhradní termín, když byste měli zkoušky ve stejný den Popřípadě na jakou fakultu asi radši půjdete?
2.kolo P. 08.04.14 22:22
Tak nějak pořád doufám, že by se mezi sebou fakulty mohly domluvit a uchazečům, kteří se hlásí na obě, nedávat přijímačky na stejný den.
ČVUT architektura a stavitelství N 02.05.14 10:34
Heeej :D kdo se hlasi na cvut architektura a stavitelstvi? nejsem tu snad sama hm?
víc než 208? Ajsi 28.05.14 22:19
ivan - jo, měl :D
vut prijimacky sima 08.06.14 00:48
Prosím vas neviete ci je potrebné priniesť ukážku nejakých prác na vut fa ?
vut fa T 08.06.14 15:53
čau, nevíte jaká je horní hranice z talentovek? Minulý rok to bylo max. 150 z talentovek a celkově max. 250. Mám 144 bodů, takže by mě to docela zajímalo, jestli jsem na tom až tak dobře, nebo se bodování změnilo.
Ne M 08.06.14 18:28
Na VUT FA se podle informací z DOD domácí práce nosit nemají.
vut fa mata 08.06.14 19:04
250 je max z talentoviek
pronájem Katka 10.06.14 15:54
Ahoj, vzhledem k tomu, že už jsou zveřejněny výsledky, chtěla bych se zeptat, zda někdo neshání bydlení na příští rok v Brně . Pokud jo, tak mě kontaktujte na emailu 0kacka0@seznam.cz nebo na facebooku Kateřina Menšíková. Našla jsem byt na Kotlářské, což je hned vedle Konečného náměstí. Byt je 3+1, všechny pokoje jsou neprůchozí, je zde balkón. Cca by to na každého vyšlo 4500 přibližně s tím, že by se jednalo o 3 studenty, tudíž každý by měl vlastní neprůchozí pokoj. Pokud by si někdo chtěl snížit náklady, samozřejmě by mohli být v 1 pokoji 2 lidé.
FA vutbr saai 10.06.14 16:28
Na netu už jsou výsledky, tak co jak jste dopadli?
Myslíte, že když tam mám napsáno Přijat na základě přijímací zkoušky, tak to znamená že jsem přijatá a že jsem se vlezla i do počtu 100 přijímaných? Doufám, že ano :D
FA vutbr saai 10.06.14 16:51
Na netu už jsou výsledky, tak co jak jste dopadli?
Myslíte, že když tam mám napsáno Přijat na základě přijímací zkoušky, tak to znamená že jsem přijatá a že jsem se vlezla i do počtu 100 přijímaných? Doufám, že ano :D
FA vutbr lik 10.06.14 17:08
Tak v to taky doufám, že jsem už přijatí. Samozřejmě ještě musíme k zápisu .
fa vut fr 10.06.14 17:17
s jakým počtem bodů jste byli přijeti/nepřijetí?
fa brno slaluk 10.06.14 20:37
to by mě prosém takyzajímalo :/ já měl celkově i s testama asi 175 a přijat jsem nebyl, tak nevím jestli má cenu se odvolávat nebo jít do Prahy ( tam se mi moc nechce :/ ) díky
FA vutbr saai 10.06.14 21:11
Já mám celkem 205 a přijatá asi jsem. Ale příjde mi to celkem málo z 350. Tak by mě právě zajímalo jestli jsem se vlezla i do toho počtu sta přijímaných studentů
FA vutbr v 11.06.14 10:00
já měl 208 a bodů,a taky se mi to zdá docela málo...ale hlavně že mě přijali nechcete třeba založit skupinu na facebooku?
FA vutbr lik 11.06.14 12:34
Já měl 221b a taky jsem si říkal, zda to stačí... Mohli by jsme založit tu skupinu .
FA VUT brno fff 14.06.14 18:36
Tak navrhujem, nech ju niekto urobí, možno ten, kto to navrhol a ostatní, ak na to natrafia, pridajú sa Btw., mala som 222 a tiež som sa čudovala, že to je dostatok
FA STU Jana 18.06.14 13:24
budúci prváci na STU FA fb skupina - https://www.facebook.com/groups/751502211529708/?fref=nf
fa vutbr lucy 19.06.14 09:44
počujte prišli vám už listy o prijatí? mala som 218 bodov
FA VUT lik 20.06.14 10:42
Skupina pro prváky FA VUT 2014 : https://www.facebook.com/groups/652909091455218/ .
Prijimackt 2015 es 04.01.15 15:34
nepripravuje se nekdo na prijimacky 2015?
přijímačky 2015 M.M. 07.01.15 17:01
Já se připravuji jak do Brna tak do Prahy ...
přijímačky 2015 jw 13.01.15 22:34
Já se taky připravuji do Prahy i do Brna..
přijímačky 2015 jw 13.01.15 23:11
Já se taky připravuji do Prahy i do Brna..
Přijímačky 2015 A. 19.01.15 17:34
Já se připravuji jen do Prahy
příjmačky 2015 T. 21.01.15 21:18
Já do Brna a možná do Ostravy
FA ČVUT přijímačky Amy 26.01.15 12:32
Ahoj já jsem před týdnem dělala přijímačky na fa čvut. Byl jste tam někdo taky a kdo už je přijatý? Kolik máte bodů? Já bohužel musím počkat do března... Vůbec nevím, jak to vydržím.
FA ČVUT přijímačky jw 26.01.15 22:25
Ahoj, taky jsem byla, dohromady ze vseho mam 75 bodu..a taky nevim, jak to vydrzim..:D co ty?
prijmacky karolij 27.01.15 20:24
Taky jsem byla. Mam 68 bodu.. Škoda pohovoru, za který mám pouze 25 bodu. Asi me nevemou no.. možná na odvolani
přijímačky M.M. 27.01.15 21:34
Já jsem postoupila přímo bez pohovoru, takže paráda
Přijímačky 2015 lela 28.01.15 01:31
Jak jste prosim pripravovali se na ten velkej test? Co jste cetli? Nejake doporuceni?
fa cvut eee 29.03.15 22:32
Nevíte jaké bylo max bodů v prvním kole?
Prijimacky FA - otazky, portoflio Terezis 17.04.15 21:25
Ahoj, chtela bych se zeptat na typy otazek ve vseobecnem prehledu atd? Docela se bojím a nevím z jakých zdrojů se mám připravovat. Jak jste se připravovali vy?
A jeste jake typy kreseb jste dali do portfolia? moc nemam predtsvau co bych tam mela dat..
Dekuju
fa cvut eee 19.05.15 19:25
jak těžké byly letos přijímačky na FA ČVUT?
DĚKUJI
re: terezis lada 20.05.15 00:54
do brna portofilo nechcou, tak si tím nelam hlavu
Fa cvut Jdidiku 27.05.15 20:15
Když mate v prvním kole 50 a více bodu ,tak jste automaticky přijati
Trvání 2. kola přijímaček v Brně Majami 31.05.15 13:14
Ahoj, nevíte prosím na jak dlouho jsou přijímačky na FA v Brně, 2. kolo? Kolik je tak lidí na jednu komisi a jak dlouho pohovor zhruba trvá? Počítám až do večera, ale radši se ptám. Kvůli dopravě domů.
výsledky adela 09.06.15 11:55
už tma jsou výsledky tak jak jste dopadli?

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.