Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Škola pro interiérový design
Škola pro interiérový design Barbara Venter 02.04.13 14:13
Chtěla bych zahájit diskusi, kde je nejlépe studovat interiérový design (ne design nábytku, ale modelaci prostoru, výběr materiálů, barev, tvarů ...) když je člověku něco mezi 18 a 24 lety. Těším se na všechny názory.
re: škola vga 02.04.13 18:56
Interiérový design se jako samostatný obor studuje na http://fud.ujep.cz/ a pak na http://www.vsup.cz/cs/design/atelier-designu-nabytku-a-inter ieru - počet přijímaných studentů do 1.ročníku 5 (na obou školách) - obě jsou to vysoké školy s akreditací, takže žádná designškola nebo kurz bydlení. Každý má své pro i proti. Záleží na tobě co chceš a co očekáváš.
interiér ale nerovná se produktový design Barbara Venter 03.04.13 22:18
No ale já bych chtěla vést diskusi o tom, kde se učí skutečně celý interiér - barvy stěn v souladu s barvou ostatního, volba dřevin, kombinace, tvorba stylu interiéru jako celku. Na Designbloku se pod pojmem interiérový design prezentují lavičky do městského mobiliáře, což je produktový design. jde mi o interiér jako komplexní celek - který má nějakou kompozici, modelaci prostoru, technický detail nábytku na míru...
re vga 04.04.13 07:26
Na obou zmíněných fakultách je design nábytku a interiéru jako samostatný obor - to si nepleťte s ostatními obory jak na VŠUP, tak na FUD UJEP. Studenti se učí vykonstruovat kus nábytku, nejen aby byl hezký, ale i konstrukčně správně navržen a byl použitelný i v interiéru. Pokud by jste navštívila klauzury obou škol, tak by jste tam našla i řešení konkrétních interiérů - je to obrácený postup, než co máte vy ve svých kurzech. Navíc ateliéry jsou opravdu pod profesionálním vedením. Jak pana profesora Fišera, tak pana profesora Pelcla. To na co se ptáte se učí i na oboru Design interiéru na SUPŠ na Žižkově (nepleťte si to s oborem nábytkářství). Během 4+2letého studia má vysokoškolské studium svá pravidla a své osnovy. Absolventi jsou schopni navrhovat velmi kvalitní interiér i atypický nábytkový prvek. Na oba dva obory se skládají poměrně dost složité talentové zkoušky, aby ukázaly, kdo se na obor hodí a kdo ne. Není to jako u vás, kdo si zaplatí, toho do kurzu přijmete. To, že někomu vysvětlíte něco o prostoru a barvách z něho interiérového designéra nedělá, pokud nemá talent, neumí kreslit a nezvládá zpracovat kvalitní počítačové vizualizace.
Chci se naučit řemeslo - ne "cit pro věc" EliškaV 26.01.15 14:05
Dobrý den. Uvažuji o "kurzu" interiérového designu ve chvíli, kdy již mám ukončené 2 školy s odlišným zaměřením (Filozofická a Ekonomicko-správní fakulta MU) a několik let praxe v odlišném oboru taktéž. Studium interiérového designu, na VŠUP a FUD UJEP je pro mě v tuto chvíli příliš dlouhé a neodpovídá tomu, jakým směrem bych ráda rozšířila své znalosti… Mám zájem především o možnost zahájení praxe.
Zajímavý je pro mě především moment přijímacích zkoušek na výšezmíněné školy.. ty by mohly odhalit, jestli mám pro konkrétní obor nějaké předpoklady. U placených škol interiérového designu mi zase připadá, že spousta "předmětů" je právě o "učení" vkusu a citu, který člověk buďto má, nebo nemá. Mám obavu z toho, že za relativně velké peníze budu poslouchat jaká barva se hodí ke které v barevném spektru nebo co to je horor vacui… Pouhé absolvování kurzu pro mě v takovém případě nic neznamená a navíc je pro mě velmi drahé.
Co ale neumím a nenaučím se jako samouk je právě ovládání a zpracování počítačových vizualizací a nákresů. Ty slibují také jako součást kurzů interiérového designu a to v nepoměrně kratší době než je tomu při absolvování specializovných oborů. Proto je absolvování takového kurzu pro mě aktuálně ta varianta, kteoru si s největší pravděpodobností vyberu. Máte prosím s kurzy a zmíněnými obory nějakou osobní zkušenost? A jak byste mě poradili? Děkuji předem za vaše názory.
opravdu ? ff 30.01.15 17:45
Takže z toho co jsem pochopil z textu se chcete stát interierovou designérkou v co nejmenším čase a co je ještě horší nechcete se naučit mít ´´cit´´ pro onu věc ? Omlouvám se, ale tohle tedy opravdu ne!
Opravdu opravdu? Zbyněk 27.01.16 10:40
Slečna nikde neuvádí, že se chce stát int.designérkou v co nejkratším čase a už vůbec ne, že se nechce něčemu učit. Chápu to tak, že hledá vhodnou školu, kde by zjistila, zda na to má a rekvalifikovala se. Nemusela na ni chodit 5 let a neučila se zbytečnosti, které se bohužel na českých VŠ učí. Sám hledám podobnou školu/obor. Zda na to mám jsem už zjistil návrhem rekonstrukce a realizace svého bytu

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.