Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Přestup
Přestup dv9 23.01.13 11:07
Zdravím všechny budoucí i stávající architekty. Chtěl bych se zeptat, jestli náhodou nevíte jak probíhá přestup mezi různými školami v ČR. Konkrétně z FA ( ČVUT) na VŠB - Architektura a stavitelství. Popřípadě je-li někdo v Ostravě tak jak hodnotí studium na všb... Je-li vůbec možné přestoupit, dejme tomu už po prvním semestru. Je-li možnost uznání předmětů atd... Díky předem
Ale jo... Winter 23.01.13 15:59
Ale jo, něco ti uznají, hodně ale záleží na individuální vůli vedoucího předmětu. Například statika se musí (musela) opakovat zkouška nezkouška (místní hlavní "statikář" je trochu hodně.... divný). Matika ale třeba procházela.

Ačkoliv v posledních letech došlo k mírnému posunu směrem k "architektoničtějšímu" studiu, pořád je to výrazně techničtější než ostatní školy v čr: jedeš studijní program klasického inženýra, na který je nalepené stejné procento architektonických předmětů - v podstatě tak studuješ dvě školy v jedné. Pokud chceš mít kvalitní projekty (obzvláště pak ve vyšších ročnících) moc nepočítej, že by sis při studiu nějak přivydělával. Co je příjemnější, že narozdíl od čvut a vut je to škola o poznání komornější, zvláště na magisterském stupni (začínalo se na cca 250 lidech, ke státnicím šlo cca 20 - s tím, že asi polovina z toho byla v regulérním termínu bez prodlužování etc.). Kvalita výstupních prací se dle mého rok od roku zvyšuje - ačkoliv na "regulérní" nestavební architektury nemá (zase ti ale škola dá mnohem větší technický základ).

Silně vázne erasmus (nebo spíš skoro žádný není), na druhou stranu existují fajn workshopy s Poláky (Gliwice), poslední dobou se objevilo i několik "pop" osobností, ale to je podle mě jen úlitba grantovému systému. Jako nedostatek nelze nezmínit, že škola v podstatě nemá žádné jméno a mezi jednotlivými katedrami (regulérní "městské inženýrství" a "architektura a stavitelství" panuje poměrně značná řevnivost).

Taky tu není takový "kulturní kvas", ale upřímně, když se člověk podívá na současnou kulturu (a tím jako nemyslím Bohdalku), tak je za to vlastně i rád, alespoň se může soustředit na navrhování bez hipsterských keců kolem. Spíš než Topol je to takový Balabán .).

A jako všude záleží hlavně na tom, jak se k tomu postavíš, na vedoucím ateliéru apod.
Z vsb na cvut Δψω 22.06.13 03:44
A jaka je pravdepodobnost v opacnem smeru, tedy z vsb tuo z architektury a stavitelství na cvut FA. Jako nejvetsi z moznych problemu se mi zatim jevi ze architektura v ostrave je na fakulte stavebni a prestupy na FA berou ,podle informaci nekdy z roku 2010, jenom z FA jinych skol. Nema nekdo zkusenost jak prisne je tendle parametr posuzovan a nakolik je smerodatny dosavadní prospěch?

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.