Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Interiérový Design (UJEP) vs. Architektura a urbanis.(ČVÚT?)
Interiérový Design (UJEP) vs. Architektura a urbanis.(ČVÚT?) zuzka 05.01.13 22:55
Ahojte,
chtěla bych se zeptat.. na celkem dost věcí .
Před pár dny jsem našla tenhle web, proklikávácí náhodou a dost jsem se začetla. Hodně věcí mě opravdu zaujalo a vrtá mi hlavou.

Například vůbec nerozumím důvodu, proč tady nikdo -krom jich samotných- nemá rád architekty z FA ČVÚT z Prahy. Někdo architekty všeobecně a někdo si myslí, že z VÚT, Brno, jsou fajn. Proč to tak je?

A potom, chtěla jsem se zeptat na ty školy a obory z nadpisu. Vím, co bych chtěla jednou dělat. Nevím, jak by se to přesně jmenovalo, kde by se to dalo studovat. Ale vím, co by to mělo obsahovat, až absolvuju.
Chtěla bych se zabývat interiérem, jeho řešením. Vizuálním i praktickým. Víte, jako "kam dám pohovku, bude tady vypadat dobře?" nebo "fungovala by ta místnost i prakticky nebo by takhle bylo jen na koukání, ale nešahání?" a tak podobně. Tohle bylo to první, co mě napadlo, tak to snad raději opomeňte, prosím, pokud to zní hloupě, naivně a nedospěle. Ale snad víte, co mám na mysli a co jsem chtěla v prvé řadě říct. Stavění a bourání zdí. Vybírání dveří, nebo by byl oblouk lepším řešením? Nebo snad jinak konstruovaná, kreativnější zeď? A tak dále. Dovedete si představit, ne? Myslím, že ano .
Něco takového aby byla moje práce. Nechci, aby zevšedněla. Chtěla bych, aby tu byly pořád nové výzvy, aby se věci pořád měnily a nikdy nezůstaly na delší dobu stejné. Možnosti rozvíjet se, růst. Prostě necítit se v práci jak ve vězení, za mřížemi. Ale aby mi dávala pocit, že to, co dělám je smysluplné a v jisté míře mě naplňovala. Abych se nemusela každý den nutit vstávat a doufat, že těch 8 hodin mě nezabije.

Jsem ve druháku na stavebce. Upřímně řečeno, je mi moc líto, že sem šla zrovna tam. Někteří učitelé jsou opravdu skvělí. A to opravdu hodně. Ale úroveň vzdělání mě děsí vzhledem k tomu, co mě nejspíše bude čekat u státní maturity. Neskutečně se bojím, že to prostě nebude stačit. Úroveň mi prostě příjde moc nízko, ale popravdě jsou tam někteří velmi schopní učitelé, problém je v přístupu žáků k výuce. Nevím, co čekají. Poměrně často se ptají, jaká je šance na to, aby si maturitu koupili. A oni i opravdu spoléhají na to, že jim to vyjde a oni si ten papír prostě koupí. Škola nemá moc dobrou pověst, ale to jsem před tím, než jsem tam přišla, nevěděla. Kdyby ano, nikdy bych to znovu neudělala. Ano, šla bych na stavárnu, ale určitě jinde.
Teď mi jde hlavně o to, abych stejnou chybu neudělala 2x. Proto se snažím teď získat náskok, dost času, možnost se porozhlédnout a prozkoumat všechny možnosti.
Vím, kde bych chtěla skončit, ale nevím, jak se tam dostat. Proto vás žádám, abyste mi pomohli.

Ještě k té práci, co bych chtěla dělat. Nechtěla bych, aby se valná část mé práce zabývala odpadními trubkami nebo domovní kanalizací. Nejlépe bych si přála, abych navrhla, jak by měl dům/projekt vypadat. Potom to předat projektantovi. S ním konzultovat různé změny,na konci konečnou podobu projektu. On by to předal stavby-vedoucímu a toho by chodil v průběhu stavby kontrolovat, zda se děje vše správně. Po té, co by byla celková konstrukce hotova, bych se vrátila zpátky a všechny části projektu zpracovala po designové (vizuální) a materiálové stránce, vlastně do toho bodu, kdy by stavba byla hotova k předání majiteli. A popřídadě -vlastně s radostí- udělala ve spolupráci se zahradními architekty, zahradníky atd. návrh exteriéru se vším, co k tomu patří.

Tak co bych teda měla jít studovat? Jaký obor na jaké škole? Kde? A tak dále, znáte ty otázky 

Zamýšlím se nad interiérovým designem na UJEP v Ústí nad Labem a potom nad architekturou, ale upřímně nevím a ani nevidím moc rozdílů mezi podobory architektury, takže zvažuju architekturu a urbanismus, ale nevím kde to studovat. Praha? Brno? Liberec? Olomouc? A kdo ví kde ještě..
Jo a ještě jedna věc. Co by mě čekalo kdybych se dostala k příjmačkám a potom na tu danou školu? A co bych musela udělat, abych byla připravená na pohovory a těmi příjmačkami opravdu prošla?

A jen ještě jenu věc, kterou jsem nepochopila – co a nač jsou ateliéry?
Vím, co je malířský ateliér (místo, kde malíři/umělci malují/umělcují), ale vůbec netuším, co to má co dělat s vejškou a studiem na ní. Mohli byste mi to objasnit, prosím?

To je snad vše.
Předem všem děkuji za odpověď i za čas strávený se čtením této prosby. Doufám, že mi pomůžete.
design dan 20.01.13 03:03
ahoj, trochu jsem přeskočil ten tvůj esej až na konec :D Tak ono to mezi interiérový design a architektura je opravdu velký rozdíl. V ústí bude lepší pro tebe, pokud jsi výtvarně nadanější. Vede tam myslím Fišer a ten je opravdu zaměření na nábytky na design, žádná architektura či řešení urbanismy. Studijní program je čistě "designová", narozdíl od čvut nemusíš řešit žádné podzemní stavitelství, matika, statika, deskríptíva do hloubka. Navíc na FA spíše řeší architektura a stavitelství, na interiéru řeší vyjímečně jen u tesca a snad na magistrů v některém ateliéru, ale na začátku vůbec ! přeji hodně zdarů
OK zuzka 20.01.13 23:53
No, faktem je, že se mi to psaní vymklo kontrole. Původně to mělo být mnohem kratší a věcnější, ale nakonec se ukázalo, že je důležité všechno a tak sem to moc nezkracovala.
Ale co když výtvarně nadanější nejsem? Ale doufám, že to, co říkáš neznamená, že v Ústí to bude znamenat, že celou dobu budu navrhovat stoly, židle a lustry..? A ne místnost jako celek. Nebo jak to je?
interier dan 22.01.13 21:21
Nevím jak na to jsi, ale kreslit bez tak budeš muset umět. Na architektuře asi méně a v ústí asi více no. Navíc v ústí bere mnohem méně lidi oproti fa (300-350). Co se týče v ústí, zkus vygooglovat jejich starší práce. Interiér neznamená, že budeš navrhovat jenom kuchyně, koupelny atd....to taky, ale znamená to také dílčí práce jako stoly, židle, mobiliáře,... mrkni se například tady na jejich fb stránce
https://www.facebook.com/pages/Ateli%C3%A9r-Design-Interi%C3 %A9ru-FUD/216790915015164
A FA? ta se dá mnohem snadněji vygooglovat, navíc teď už máme po klauzuře, takže nebudu problém si stavit a prohlédnout si práce zde, budeš mít o tom větší přehled.

Jinak Ateliér = místa kde se pracuje :D rozdělí se podle toho, kdo tam vede a tak. Každý ateliér specifikuje na něco jiného. Někdo maluje, někdo fotí, někdo navrhuje kancly.
interier dan 22.01.13 21:26
ještě jsem našel tenhle odkaz na Interiér v ústí. Rozklikni se na ty jména a uvidíš co tam všechno dělali. http://www.interieri.cz/atelier/
název AdamV 28.01.13 21:40
prosím vás, je ČVUT a VUT a ne ČVÚT a VÚT, řekněte si celý název já jen aby na vás někdo v budoucnu nekoukal )
OK zuzka 20.02.13 16:20
Jojo, já vím, že se píše ČVUT a VUT a ne s "Ú", já sem prostě rychlejš psala, než myslela, tak se mi tam vloudily chybky. V tu chvíli sem si neuvědomila, že učení je s krátkým "u". Ale jinak díky .
Taky moc děkuju Danovi, za odkazy, ted tu mám příšernej šrumec a frmol, takže nevím, kam dřív skočit, ale určitě se co nejdříve podívám. Asi o víkendu. Díky moc a klidně pište a odkazujte dál. Všechno se hodí
magisterské studium Design interiéru UJEP Dan 01.03.13 14:30
Mimochodem, máte tady někdo více informací ohledně přijímací řízení na magistra na design interiéru na UJEP? každá informace by se mi hodně hodila

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.