Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

vizualizace interiérů nebo zdí v exteriéru
vizualizace interiérů nebo zdí v exteriéru Jan Vejtasa 08.11.12 05:47
Chtěl bych se vás zeptat, jestli existuje vhodný volně stáhnutelný program pro vizualizaci
barevných dekorací na zeď, ubrusy, potahy na nábytek nebo malby na venkovní zdi atd.
Jsem výtvarník a už docela dlouho mě baví malovat a kreslit různé vzory a abstraktní dekorace, které se dají využít právě na výše uvedené účely.
Chtěl bych se to naučit vytvořit tak, jako by ten výrobek už byl potištěný nebo zeď namalovaná nebo polepená tapetou s nějakým navrženým vzorem.
Mám stažený Gimp, ale zatím mé návrhy opravdu nedovedu převést do vizualizace.

Děkuji moc za vaši odpověď.

Jan Vejtasa
Re: vizualizace interiérů nebo zdí v exteriéru Martin M. 27.11.12 20:17
V Gimpu (případně Photoshopu) můžete snadno vytvořit fotomontáž (zákres), pokud máte k dispozici kvalitní fotografie. Stačí, když váš návrh vložíte jako novou vrstvu nad fotografii, transformací vrstvu upravíte tak, aby tvarem a perspektivou původní fotografii odpovídala a pak už si jen pohrajete s průhledností nebo maskováním.

Pokud potřebujete pracovat přímo s 3D grafikou, zdarma je k dispozici např. kombinace programů SketchUp (modelování) a Kerkythea (renderování), případně Blender (modelování+renderování).
Re: vizualizace interiérů nebo zdí v exteriéru PetrSv 04.12.12 17:33
Blender taky doporučuju, Photoshop už k tomu ani nepotřebujete. Ale záleží jestli chcete dělat scénu ve 3D nebo jen do fotky.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.