Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Příjmačky na FA 2011
Příjmačky na FA 2011 lukesv 18.10.10 23:08
Dobrý den,
chtěl bych se Vás zeptat, jaké materiály by jste mi doporučily na Všeobecný přehled,architekturu a umění. A na co se soustředit u přípravy na pís. z přírodních věd? Konkrétně tím myslim na FA CVUT.
to lukesv weri 24.10.10 18:50
Ahoj =) taky se letos hlásim. Co jsem slyšela, tak na všeobecný testy se moc naučit nedá. Je to hlavně o dění kolem a o tom jakej máš všeobecnej přehled. A z přírodních věd bych se koukla na fyziku desku nebo tak..
to lukesv itoe 24.10.10 22:39
Naučit se na to fakt nedá, jestli se zajímáš o architekturu, umění - výtvarné, ale i literaturu, film( třeba otázka na představitele Nové vlny v Československu) a pod. nebudeš mít problém... vyplatí se číst nějaké časopisy o architektuře ( třeba architekt, era atd.) na to dobře slyší u pohovoru. Možná se také vyplatí vědět něco o architektuře města kam, se hlásíš ale rozhodně dost o městě, odkud pocházíš - pokud je to vesnice, tak nějakého blízkého velkého města, regionu atd.

Hodně štěstí při příjmačkách Dle mého dojmu stejně do Prahy brali většinu lidí, co měli alespoň trochu talent a nepokazili úplně matiku a odborné testy...
Prostor lukesv 25.10.10 20:19
Taky sem slysel ze se to naucit neda... ale tak na co se soustředit sem chtěl jen vědět a to zobrazení architektonickeho prostoru, nemáte někdo nějakej priklad nakreslenej ?
Re: Prostor Míša 25.10.10 23:32
Ahoj, zobrazení architektonického prostoru, podle toho jak jsem si zjišťovala, nejspíš bude zadání např koule, krychle či kuželu do prostoru a to buď v exteriéru nebo interiéru. Je to právě na naší fantazii a kreativnosti, jak úkol pojmeme. Obrázky zrovna nemám. Ale snad ti toto nějak pomohlo. Samozřejmě je to jedna z domněněk, takže nic najisto!
prehľad Júlia 26.10.10 22:34
Zdravím, zaujímalo by ma, či pod pojem prehľad zahrňujú skôr českú architektúru a umenie alebo sa zameriavajú na svetovú... Keďže som sa doteraz zaujímala len o svetovú a slovenskú arch. a z českej sú moje znalosti nezávideniahodné, potrebovala by som to vedieť čo najskôr... Ďakujem.
to Julia lukesv 26.10.10 22:46
co sem tak našel tak hlavně česká a světova architektura kolem toho 19-20. stoleti..... pak umet linii a nevim.... fakt nikdo nevite co ten architektonicky prostor ? moc by me to pomohlo...
Rostislav Švácha: „Architektonický prostor“ Petr Šmídek 27.10.10 08:10
"Prostor je výmysl teoretiků architektury 19. století."
z přednášky R.Š. v kavárně Indigo 7. března 2002
Deskriptivní geo Jakub 02.11.10 08:33
Ahoi, nemá někdo oscanované přípravné kursy z desktiptivní geometrie? Nemám čas tam chodit a ze školy si toho taky moc nepamatuju .
Děkuji
J.
Architektura honza 02.11.10 23:40
já se přidávám, akorád ych potřeboval teorii ? resp. z čeho se tam učíte...
re z ceho se tam ucite .. 04.11.10 16:24
stranky fa cvut - ustavy, ateliery a dalsi soucasti - ustavy - ustav nosnych konstrukci - kliknes na odkaz na stranky toho ustavu - vyuka - deskriptivni geometrie 1. tam je vse-prednasky, cviceni, ale hlavne elektronicka skripta
školy weri 13.11.10 21:13
Je tu někdo, kdo už má s nákou tou architekturou zkušenosti? Mě by zajímalo jaká z těch škol je asi nejlepší kromě Liberce. A jak moc velkej rozdíl je mezi architekturou a stavárnou obor architektura pozemního stavitelství..
tlentovky 2011 vera 14.11.10 14:55
Ahoj, nevíte náhodou někdo něco málo o 2. úkolu letošních talentovek? je tam¨napsaný interiér, což je docela novinka.. nevite přibližně, co by tam tak mohlo být zadaný konkrétně?..Díky
školy Gardy 17.11.10 22:14
to weri: Ahoj, předem hlásim, že jsem student FA, ale myslím, že objektivně můžu říct, že architektura na stavebce se s architekturou nedá srovnávat. FA má o mhoho větší prestiž. V praxi to chodí tak, že spusta studentů co se nedostanou na architekturu jdou na stavárnu a poté se znovu pokouší dostat na architekturu, ale obráceně to tak není. Už to o něčem svědčí. (viz např. rozhovor s L.Lábusem na e-architekt.cz).
Osobně ti tů můžu potvrdit, protože několik mých bývalých spolužáků jsou na architektuře na stavárně a podle toho co říkají se to opravdu nedá srovnávat. Nebo když jsem se bavil s jedním architektem, tak říkal, že studenty ze stavárny vůbec na práci neberou. Takže architektura bude asi těžší, ale určitě lepší.
Hodně štestí při příjmačkách a dalším studiu
Přijímačky VUT Brno bradavicnate.prase 18.11.10 09:31
Pokud by byl zájem, můžu přes mail poskytnout veškeré informace o přijímacím řízení na FA VUT Brno. Studuju 1.ročník, přijímačkama jsem celýma prošel napoprvé, bez odvolání s úplně typickým výsledkem, takže dokážu i orientačně říct, na kolik bodů je třeba co mít.
CVUT lukesv 19.11.10 00:34
Chtěl sem se zeptat na rozdíl na ČVUT mezi FA-architektura a urbanismu a Fsv-Architektura a stavitelství... jestli je to tak ukrutný rozdíl jak v Brně na VUT
Prihlaska CVUT lukesv 19.11.10 17:45
Mam jeste jeden problem, podaval sem el.prihlasku. Vytiskl su ju a jelikož sem studoval prvni rocnik na jine skole než studuji tedka, tak nevim jestli tam ma bejt razitko od obou dvou skol... ?? a jeste kdyz to budu posilat tak to ma obsahovat tu prihlasku vytistenou, vypisy z vysvedseni potvrzeny skolou a jak je zivotopis ? kdyz sem nikde nestudoval VS tak ho mam vypracovat ?
Odesilani prihlasky na FA CVUT/ FA VUT Vikousek 19.11.10 21:23
Dobry den,
chtel bych se Vas zeptat par veci ohledne posilani prihlasek na FA CVUT a FA VUT. 30.11.2010 je brzo za dvermi a ja dosud nemam odeslanou prihlasku. Byl bych moc rad kdyby mi nekdo poradil jak na to. Potreboval bych co nejpodrobneji ten postup, a hlavne jakym zpusobem ten poplatek odeslat. (jak to udelat prez internetove bankovnictvi? ) S takovymi veci nemam zadnou zkusenost, a tak prosim o radu zkusenych. Predem Vam moc dekuji
to vikousek weri 20.11.10 20:56
Já budu tu přihlášku posílat někdy příští tejden. Na vut stačí vyplnit tu elektronickou a na čvut vyplníš elektronickou, tu musíš vytisknout a poslat jí na adresu tý školy a musíš tam přidat ten výpis známek a životopis sem si někde stáhnula ted strukturovanej a vyplnila..
prihlask lukesv 21.11.10 02:05
a jak to mam udelat s tim kdyz sem udelal jeden rok na jedny stredni a zbytek na druhy.... na cvut maji prit razitka obou dvou skol ? na ty vytisteny elektronicky prihlasce...
čvut val 21.11.10 18:48
Mám pár otázek ohledně přihlášky sem: Co jste napsali do kolonky "Známky z vybraných předmětů"?
Víte, jak by měl vypadat výpis známek, nebo na to mají nějaký papír na střední, který mi dají?
Kde mám sehnat specifický symbol, který píšu na složenku? (U ostatních fakult píšou že je to číslo přihlášky, ale u FA nepíšou radši nic)
FA nebo FAST M 22.11.10 00:45
Ja jsem zase studentka FAST obor Architektura a pozemní stavitelství a mužu řict že rozdíly mezi Architekturou na FA moc nebudou...bavila jsem se s byvalou spolužačkou co ted chodi na FA a máme stejne predmety, podobne ukoly a skoro vse je shodne.. ja jsem na skole strasne moc spokojena, je nas malinko a na fast nas berou jako elitu...spousta učitelu co máme tak jsou ti co utekli z FA v Brne..a kdyby to na FA bylo tak uzasne tak tam asi zustanou jeste ted.. uznavam ze skola je znama, ale prestiž, co slyším celkem často, tak na FA klesá...
školy ... 22.11.10 16:47
Gardy má pravdu, že studenty ze stavárny vůbec na práci neberou, protože ještě žádný student z FAST APS ještě nevyšel z magisterského studia:D:D:D takže trošku velký sek..
Architektury v ČR Vlaďka 22.11.10 20:52
Za prvé, Gardy mluvil spíš o tom, jak to chodí na architekturách v Praze...
pan Lábus ve svém článku mluvil také o tom, jaké je to v Praze.
Já osobně studuji architekturu na FAST v Brně a jsem tam spokojená.
Naše jedna spolužačka přešla ze stejného oboru z Prahy a musí si dodělávat plno uměleckých předmětů, protože pražská stavárenská architektura je mnohem blíž stavitelství než brněnská.
Praha má výhody jako např. to, že pokud student mezi spolužáky vyniká už za dob studií, může být vybrán firmou a dostat nabídku k práci. Pražská architektura ovšem trochu ztrácí prestiž tím, že nabírá 300 lidí.
V Brně je to asi takto: Na FA se dostane kolem 120 lidí, na FAST 60.
Na FA je první ročník náročný na předměty, na kterých se vyhazuje - matematika, fyzika...o to méně je první rok na FA uměleckých a tvořivých předmětů..
na FASTu máme technické předměty rozděleny průběžně po dobu čtyř let, tento semestr už máme základy navrhování, obytné a veřejné stavby, kde děláme analýzy domů, v základech navrhování navrhujeme stavby dle zadaných parametrů.
Rozdíl na FA a FAST je hlavně v počtu studentů - na FASTu je rodinná atmosféra, všichni se mezi sebou znají a učitelé z Ústavu architektury spolu skvěle vychází, což se odráží i na jejich zájmu o práci. Na FA se ke studentům někteří chovají trochu nadřazeně, jak mluví ze zkušeosti mnoho lidí na pohovoru.
Rozdíl v předmětech mezi FA a FAST je v tom, že FA je čistě umělecké... předmětům jako pozemní stavitelství se tam nepřikládá taková důležitost, což pak v praxi vypadá tak, že někteří architekti si vybírají k práci studenty FAST, protože svůj návrh dokáží vizualizovat, narýsovat a vymodelovat.
na FASTu navíc ve vyšších ročnících přibydou předměty jako management, které reagují na zahraniční školy - dnešní architekt by měl umět vést i ateliér, proto tyto předměty.
Shrnula bych to takto:
FA - více uměleckých a tvořivých předmětů, na úkor těch praktických - plno věcí se vystudovaní architekti musí ke své práci naučit.
FAST - pozemák, management dělají z architekta FASTu všeobecněji vzdělaného.. umělecké předměty v bakalářském programu srovnatelné s FA...
FA bohužel poslední dobou přišlo o některé velmi kvalitní kantory, z nichž někteří odešli na FAST.
Dej si přijímačky na všechno, kde bys případně hodlala studovat, a pak zapřemýšlej, jestli jsi buď
tak skvělá, navždy tvůrčí a vyčnívající svými nápady a návrhy - v tom případě vol spíš FA v Brně
Jestli bys radši byla všeobecněji vzdělaná, rozuměla aspon trochu i stavařině a věděla, jak se vede ateliér, jdi na FAST

tady náš vedoucí ústavu architektury diskutuje a pozemizuje s panem Lábusem:
http://www.archiweb.cz/salon.php?action=show&id=2116&type=10
rada nad zlato L 22.11.10 21:14
Milí budoucí kolegové, přestate přemýšlet která škola je lepší a která horší vždy z Vas ze školy vylezou architekti a to jaká vaše architektura bude záleží jen na vás jako na lidech kteří ji tvoří. Neposlˇouchejte kecy jako že FA FAST je lepší tyto dvě školy se navzájem neustále budou nějak očerňovat. Minulý rok jsem si podala přihlášku na obě dvě školy a jak složíte talentovky začne se vám pěkně rýsovat každému zvlášť kam jít. Jelikož ono hodně záleží na tom jaký dojem na Vás škola udělá a kde se budete cítit lépe.

Na pohovoru je nejdůležitější aby s Vás byl cítit zájem pro architekturu a zvídavost žádné extra přehledy nestudujte nemá to smysl stačí Vám opravdu jen základ a spíš se zkuste zaměřit na otázky. Proč chcete studovat architekturu. Co pro Vás znamená a symbolizuje? Jaký je Vás oblíbený styl a architekt a co si opravdu nastudujte je architektura Vašeho bydliště. Co navíc na příjmačky je životně nutná záležitost tak je ta aby jste se slušně oblékly řekla bych že to je možná i otázka života a smrti. Jelikož musíte zapůsobit na lidi co budou sedět na druhé straně stolu a rozhodovat o Vašem přijetí. Pohovor netrvá nikdy déle jak 10 minut a vy za těch 10 minut musíte udělat co nejlepší dojem jelikož druhý pokus už není. Matika by na VUT FA minulý rok v podobě testu na zaškrtání. Kulturní přehled byl opravdu jednoduchý po maturitě tyto informace v hlavě mít budete a deskriptiva není nijak vyhrocená jestli jste ji už měli. Co je ale nejdůležitější jsou talentovky jelikož čím víc bodu nasbíráte tak tím víc se můžete trošku vykašlat na druhé kolo.

Hodně štěstí
Otázky, otázky.... Petipe 23.11.10 18:54
pro bradavicnate.prase: Prosím vás, mohl byste mi říct tedy veškeré informace? Můj email je petraf57@seznam.cz

Jaký životopis přesně chtějí?Strukturovaný nebo normální?
O čem je test?O čem je pohovor?
to L val 23.11.10 19:03
Něco takového jsem potřeboval slyšet, díky za tvoje zkušenosti, zatím jsem narážel spíš na samé depresivní věci, jakože se musím orientovat i v takových věcech jako jsou dějiny filmu, umění, něco z politiky, filosofie...
A když už nic, tak mi to dá aspoň malou naději, že se nakonec dostanu:D
pro val L 24.11.10 20:47
Tak to je pravda nějaký všeobecný přehled musíš mít , ale víš co když máš test ve formě a,b,c, tak z toho podle mě i intuitivně něco vybereš a bude to správně.

Rozhodně minulý rok v tuto dobu jsem byla tak strašně přesvědčená že to je to pravé ořechové, ale teď si tím nejsem uplně jistá. Studium začíná být neskutečný nářez a pokud nejsi stavař tak tě rýsování do dvou do rána asi nemine. Je to hodně náročné a moje první nadšení opadlo. Já se jen modlím abych se na škole udržela. Je tam velmi zvláštní kolektiv. Na jednu stranu jsou s tebou všichni velcí kamarádi a na druhou stranu nikdo. Není to ale asi jako na jiných vysokých moc hnusní na nás zatím nejsou a víš co jsem tam teprve druhý měsíc moc ti toho ze zkušeností asi neřeknu:0D Jo ještě je docela dobrý teda matiku a deskriptivu tím budeš mít vyřešenou. Až se prokoušeš přes talentovky, tak ti dojde zároveň s vyrozuměním pozvánka na kurz matematiky a deskriptivy. Asi ti to moc nedá, ale běž tam budou s vámi probírat obdobné příklady na příjmačky a nevěřím tomu že když si ten kurz zaplatíš že nejsi na nějaké listi "upřednostněných!"
info přijímačky VUTBrno vera 24.11.10 21:56
pro bradavicnate.prase: přidávám se k Petipe a prosím o info.
Můj e- mail: veronika.sev@seznam.cz
Děkuju moc
info přijímačky VUTBrno Tim 25.11.10 08:51
pro bradavicnate.prase: přidávám se k Petipe a Vere a taky prosím o info.
Můj e- mail: tim2001@email.cz
Díky moc
L val 25.11.10 16:56
Jsem ze stavební průmyslovky, takže v rýsování budu mít asi dost náskok. Co se týče kreslení, tak jsem docela sebevědomý a snad tam nasbírám dost bodů, prý se tam dostali ti co kreslili x-krát hůř než já:D (ovšem mohli nasbírat zase hodně bodů na matice a deskriptivě, což z matiky asi nevidím moc dobře:D)
Jediný co mě děsí, že jestli se tam dostanu, tak mě hned vyhoděj kvůli matice a nevim jak to tam je s betony, počítáním výztuží apod. v tom si taky moc nefandim a doufám že to k maturitě ještě nějak doženu...
No jsem připravený na to že to bude peklo ale jsem ochotný to podstoupit anebo alespoň zkusit, na to abych to neudělal je to můj sen až moc dlouho.
Co se týče kolektivu tak to si myslím, že bude všude plus mínus stejný, ale první měsíce bývaj na seznamování krušný, mě vždycky trvá strašně dlouho než se s někým zkamarádím. No doufám, že se tam se mnou dostanou ti dva kamarádi, abych tam alespoň někoho znal.
A jen tak mimochodem, můžu se zeptat jaké zadání jsi měla vloni na talentovkách?
Ukazky praci Ondrej 25.11.10 23:06
Ahoj vsem, chci nekoho, kdo jiz delal primacky na FA VUT a fotil si svoje prace, poprosit, zda by mi je na ukazku neposlal. Nejsem az tak zdatnej kreslir tak bych se rad kouknul na pozadovanou uroven... diky moc
(ondrejsuri@seznam.cz)
Ukazky praci lukesv 26.11.10 01:27
taky bych prosil o poslani praci od nekoho z FA CVUT .... Muj email je vojtechlukes@gmail.com. Nebo kdokoliv by mi mohl poradit
to: bradavicnate.prase mara 29.11.10 08:28
mohl bych talky poprosit o ty informace?
Ukazky praci Vera 29.11.10 14:05
Pokud by byl někdo opravdu ochotný ukázky prací poslat, ráda bych se s prosbou přidala k Ondrej a lukesv. Můj e-mail je veronika.sev@seznam.cz.. Byla bych moc vděčná..
práce Moniii 02.12.10 21:14
Kdo bude chtít tak mu klidně pošlu mé práce, které jsem kreslila na přípravu před přijímačkama, ale ty co jsem kreslila na přijímačkách tak ty jsem nefotila a ty už taky nikdy v životě neuvidím. Ale klidně mužu kdo bude chtít poradit s čímkoliv stačí napsat na e-mail nebo tady=)
To Moniii Ondrej 04.12.10 11:43
To Moniii: mohla by s mi prosim poslat naky ty prace ? diky moc ondra xx (ondrejsuri@seznam.cz)
práce verous 05.12.10 20:30
To Moniii: Prosím taky o zaslání prací.. Děkuju moc, Veronika (veronika.sev@seznam.cz)
To Moniii Pim 05.12.10 22:38
To Moniii: taky bych byl moc rád kdybys mi poslala nějaký svoje práce... Ohledně přípravy jsem trochu na suchu... Vůbec nevim odkud začít
To Moniii Vojta 05.12.10 22:44
To Moniii: Taky projím o zaslání prací... předem moc děkuji (vopimek@seznam.cz)
To Moniii Klára Zrůstová 06.12.10 19:26
To Moniii: taky bych prosila o poslání tvých prací, moc by mi to pomohlo...Dik (k.zrust@seznam.cz)
Další taková TO - MONIII Míša 07.12.10 15:35
Ahoj, taky jestli tě můžu poprosit zaslat nějaké tvé práce z tvé přípravy na talentovky. Děkuji moc lattenbergova.misa@centrum.cz
pro val L 07.12.10 19:27
V loni na talentovkách jsem měla zadaní příležitostný prodej květin, ale vy budete mít letost kreslit snad interiéry jestli se nepletu.
To Moniii Mirek 10.12.10 19:50
Ahoj.Mohla by jsi mi prosím poslat ty tvoje práce na miroslavmejznar@seznam.cz ? Předem děkuji.
To Moniii Mirek 10.12.10 22:05
Ahoj.Mohla by jsi mi prosím poslat ty tvoje práce na miroslavmejznar@seznam.cz ? Předem děkuji.
L val 11.12.10 11:48
no tak to je sranda, tyhle nejrůznější(novinový, výstavní, květinový) stánky kreslíme na kroužku v kuse:D asi to je už nějaké provařené několikaleté zadání... Další úkoly co jsem slyšel že by se mohli objevit je právě ten interiér se začleněním daného geometrického tělesa, nebo návrh atria domu, kreslení zpaměti, kompozice na téma..... uvidíme jestli budu zaskočený až mi dají něco úplně jiného:D
tak nějak mimo to... Dave 11.12.10 12:07
Je mi líto že spousta budoucím prvákům na FA v tuto chvíli chybí vlastní intervence a snaží se dívat na díla ostatních lidí...ano je dobré mít svůj vzor, ale obecně jde o to předvést v danou chvíli ten nejlepší výsledek...nebát se pri talentovkách použít pravítko pro presnou konstrukci perspektivy, spíše kreslit tužkou než barvami, spíše přesně než umělěcky, spíše šmrncovně než přehnaně technicky, nebát se zjednodušování, stínů, náznaků a průhlednosti konstrukce předmětů. Jsem student FA. Při talentovkách jsem dostal architektonický prosot s kuželem...takže jsem nakreslil klasickou dvouubežníkovou uličku moderního řádu a kužel jsem implantoval jako stavební objekt dané kresby...abstrakce...zadání tíže...to už je čistě individuální..ale nestažit se příliš abstrahovat, protože abstrakce obecně je cesta...je to vývoj který člověk umí tehdy, když umí konkretni realitu a sám abstrakci chápe...takže žádný šmouhy, barvy a pseudoumění...sám jsem měl 30 z 30 bodů.

Co se týče studia jako takového...užijte si chvilkovou euforii po jednoduchých přijímačkách protože to co vás bude čekat v prváku je jedním slovem peklo. Lepší je jít z gymnázia než ze stavební průmyslovky...namachrovanost a povrchnost stavařů zmisí po prvních konzultacích, písemkách z deskriptivy a zkouškách z humanitních předmětů. nebudem si namlouvat že vesměs lidi ze stavebky jsou na tom podstatně hůř, ačkoliv si oni sami myslí že ne...sebevědomí jim klesne už při prvním projektu v atelieru kdy vedoucí atáku je schopen z nich udělat totálního idiota. Je jedno jestli deskriptivu umíte nebo ne, stačí jen držet krok, rýsovat, rýsovat a rýsovat protože jak s u nás říká....ja jedničku umí DG jen Hájková, na dvojku Bůh, na trojku nikdo z normálních lidí a na získání zápočtu jen vyvolená část těch nejlepších, kteří ovšem netráví čas nicim jinym než rýsováním, týdny nespí a odvrati svůj osobní život ve prospěch škole a do toho stíhají všechno ostatní..vyplatí se makat už od začátku, odevzdavat výkresy, rýsovat, odevzdavat projekty a makat jak šroub...zvyknete si chodit spát klidně ve 4 ráno každý den..a stejně budete mít pocit že nestíháte...nic méně odměnou za tu snahu je právě ta prestiž...prestiž dělat něco, co nemůže každý. nutí vás to makatá dál, chce to silnou vůli a i trochu toho štěstí. Nenechte se zmást externími názory, veřte sami sobě...FA je to nejlepší co v ČR je....a kdo říká že ne....sám jí nestuduje, nebo závidí, protože na ni nemá...

Hodně štěstí všem...přípravu nepodcentě...tohle už neni gympl, gymplácká pohoda..tohle je realita a vám jde o vaši budoucnost, tak nezhodte šanci a uchopte ji spravnym způsobem.Klidně na můj článek nereagujte, popripadě si ho vůbec nevšímejte....neřikejte že to tak neni...protože já moc dobře vím že to tak je...jiank bych už dávno letěl pryč.
Pro Dave ale i pro ostatní L 11.12.10 21:02
Ahoj Dave,

tvůj komentář mi nedá abych na něj nereagovala ne že bych neměla co dělat do školy jako studentka FA mám neustále dojem že nestíhám. Ale ty nejsi zřejmě z FA VUT Brno že? Ono Praha je asi větší nářez, ale myslím si že by ti trošku skromnosti neuškodilo a máš velmi zdravé sebevědomí alespoň to vyloženě čiší z tvého příspěvku. Text může ale často klamat. Zřejmě jsi velmi hrdý na to že studuješ na FA, ale zase strašit tu lidi dopředu mi nepřijde moc fér. Někomu to přijde těžké někdo stíhá v pohodě. Budoucí uchazeči a studenti nenechte se rozhodně zastrašit. Známí co dělali talentovky do Prahy a použili barvičky tak dostali více bodů než jen ti z tužkou v Brně je tomu ale naopak. Rozhodně neuškodí mít možnost nahlédnout k někomu jak talentovky vypadali jak to dotyčný kreslit a kolik bodů dostal uděláte si alespoň obrázek co daná škola preferuje jelikož každá škola má trochu jinou filozofii. Některá je trošku umělečtěji založená a jiná dbá více na technickou stránku. Neustálý boj jestli Praha nebo Brno. Lidi berte podle toho co vám více vyhovuje a co se vám ekonomicky vyplatí. A co vám tu Dave povídá o stavřích není dle mě pravda. Sama jsem s gymplu, ale hodnější kluky jak ze stavárny snad ani neznám. Jsou velmi ochotní a laskaví kdykoli pomoci.
Četba Housking 12.12.10 11:16
cau, neznate nekdo nejakou peknou knizku, ve ktere je strucne shrnuta architektura k tomu pohovoru? Dik moc za radu
To : Housking Miša 12.12.10 17:06
Čau, nekde jsem cetla, ze je docela dobry nacist si casopisy Architekt, ERA ...
zvací dopis zrust 12.12.10 17:35
kdy myslíte, že přijde zvací dopis? Na kolik přihlášených to vidíte letos?
Tak nějak mimo? Val 12.12.10 19:15
No nezbývá mi než se jenom smát (a vážně to není jenom kvůli tomu mému vysokému seběvědomí a tomu že jsem z průmyslovky) Ale snad si nemyslíš, že si tady někdo myslí, že je FA procházkou v růžovém sadě. Asi tě to překvapí, ale takovýchle příspěvků apelujících na budoucí prváky jsem už četl na netu tucty...
Nemluvím ani o tom jak se snažíš vyzvedávat vlastní intervence a pak všem podsouváš svoje názory o tom jak se má kreslit ( navíc mě přijde že to ani nemusí být v některých případech dobrou radou).
to míša M 13.12.10 00:45
Já když jsem se taky hlásila na školu tak mi taky řekli že je dobré ty časopisy číst, ale neměla jsem je přečtené na přijímačky a nevadilo to stačí číst archiweb co se kolem děje a staví. Jinak pak hned první přednášku z dějin architektury nam řekl kantor, že architekt a era = nečíst... ale každýho názor je jiný,..
VUT vs. CVUT lukesv 13.12.10 01:40
Dobrý den, chci se zeptat jak velký je rozdíl mezi VUT - Architektura pozemnich staveb a CVUT - architektura a stavitelstvi ... a kterou by jste popripade doporucili ?
to lukesv Vlaďka 13.12.10 17:30
Přečti si můj příspěvek (asi ten nejdelší tady Neznám sice moc CVUT, ale jsem na FASTu a o CVUT jsem už něco slyšela
prijimacky vut brno - bradavicnate prase slovenka 13.12.10 23:05
tiez by som chcela poprosit o informacie....mail: saska.kanovitsova@yahoo.com
vdaka
nevím nevím paní L Petr 14.12.10 18:38
Jsem student 5. ročníku magisterského FA ČVUT PRAHA a s příspěvkem Dave musím souhlasit. Opravdu to není nejaké zastrašování prváků, ale čirá realita. Ostatně kdo nevěří, zkusí na vlastní kůži. nekonečný čekání na konzultace, nekonečný předělávání výkresů, nekonečný rýsování deskriptivy (do tý doby než člověka vyhoděj nebo než konecne dostane zapocet)..Co se týče stavebka vs gympl...ono je to v podstate jedno, nicméně názory a ateliéry lidí z průmky jsou někdy dosti divné, a musím říct že od nás z kruhu vyházeli všechny...hlavně tedy na matice a nosných konstrukcích...
materiály Daník 14.12.10 18:42
Kdyby nějaká pěkná slečna - prvačka potřebovala komplet materiály na prijímačky FA do prahy....a byla by z prahy...stačí napsat email.
To Moniii Ema 14.12.10 19:32
Ahoj, taky mooc prosím o zaslání tvých prací email: ehrnickova@hotmail.com
FA ČVUT ivetka 14.12.10 20:47
přidávám se k názoru Petra, blížím se ke konci prvního semestru na FA a je to opravdu drsný, jde hlavně o to, jaký máte přístup ke studiu. Přiznám se, na zkoušky jsem se připravovala pouze tak, že jsem si asi dva dny předem prolezla archiweb s tím že nějaký zájem o architekturu ve svém okolí mám, tak to zkusím když mě vezmou tak mě vezmou. Měla jsem 84 bodů, takže úspěch v podstatě jistej
TZe začátku semestrubylo na všechno dost času, všechno jsem odkládala, ale ted upřímě řečeno nestíhám, Rýsuju po nocích, usínám na cvičeních a došlo i na takovej zásek že jsem prostě nebyla schopná už nic dělat jenom brečet.
Jako musíš mít opravdu silný nervy.
Co se týče toho kdo jde z jaký střední - informace, který získáš na stavebce se hodily zatím jen na pozemním stavitelství, ale všechno se stejně můžeš dozvědět na cvičeních/přednáškách, takže o nejaký zvýhodnění nejde...
Řekla bych že jde hlavně o to ustát ten nápor a nehroutit se pokaždý když tě nechaj ícelý rys/projekt/ukol předělat. Není totiž hezčí pocit než když vám po 7 konzultacích, během kterých zjistíte, že podle profesora máte psychický problém, konečně uznají návrh
ještě dodatek, abyste pochopili :) ivetka 14.12.10 20:48
http://sasek.signaly.cz/0906/jsi-pravy-student-architektury
zrust+zvací dopis Evka 14.12.10 20:57
Ten zvací dopis mi taky zatím nepřišel, je to docela divný, z Liberce dorazil už minulý týden. Na stránkách FA ČVUT jsem se dočetla, že je nějaká změna účtu, kam se má poslat administrativní poplatek, aktualita z 15.11. V té době jsem ale měla přihlášku dávno poslanou. Takže nevím, jestli mám poslat dotaz na vedení, nebo ještě čekat.
RE: Dave Dan 14.12.10 22:34
Na komentáře od Dave jsem taky nemohl jen tak přehlídnout, realita je kurtá a Dave má naprostou pravdu. Studuji na FA ČVUT v prvním ročníku a jsem spokojený, ikdyž mě (i mnoha ostatní) trápí zápočtový testíky a zkokušky ale když snažíte, tak všechno jde. Je pravda že Deskríptíva u Hajkový je peklo, mám sice kolařovou ale když jsem viděl, jak architekti rýsují ve třídě s 300 žákama a z toho 50 lidí někde na schodech, na balkon a dokonce ve stoje s A3 deskama, atmosféra byla krizová, nedalo se tam ani dýchat a všichni nedělají nic jiného než čumět na projektory a na svoje pravítka. Ovšem průmyslovky a gympláci mají asi větší štěstí než my ostatní (ekonomové, střední odborné). Jak už ale říkal Dave, jediný co nás tlačí na zadku je respekt, že jsme z FA ČVUT, baví nás to a jednou chceme opustit školu jako absolveti jeden z nejprestižnější technických škol v evropě jako architekta nebo designéra.

Co se týče talentovky na přijímačky, berte to vážně ale zas tolika nepřehánějte, architekti neumějí moc dobře kreslit, byl jsem přesvědčení že asi 2/3 lidí z mé místnosti kreslili jako naprostý amatéři, i já jsem stihl za 15 minut (dlouhý příběh) stihl něco vyrobit za skoro plný počet bodů. Kreslete jak chcete, perem, tužkou i pastelkou, je to úplně fuk, hlavně že to máte promyšlené a přesné.

vut S 14.12.10 22:50
neviete ci pri kresleni toho interieru bude treba podorysy, pohlady alebo len perpektivu?
Liberec weri 15.12.10 19:46
Ahoj, hlásí se tady někdo do Liberce? Nebo studuje tam někdo? Přišlo mi v přihlášce, že výkresy se vrací 10.1. a to já mam přijímačky v Brně. A jelikož jsem z Plzně, tak to všechno dohromady nemůžu stihnout. Tak schánim někoho, kdo by byl tak hodnej a vyzvednul mi je.
FA ČVUT Janča 15.12.10 21:08
Za cokoliv, co mi pošlete k přijímačkám budu ráda. Předem díky e-mail.: ehli@seznam.cz
to weri zubr 16.12.10 17:12
Pokud si nestihneš vyzvednout práce a dostaneš se do 2. kola, tak se nic neděje, loni si pro to pár lidí šlo ten první den druhýho kola.. nebo se s nima zkus nějak domluvit, paní Konopová je hodná
weri Val 16.12.10 17:57
V dopise píšou že se to po 10. 1. bude skartovat, zkus se optat toho 4. 1. (jestli tam pojedeš) a jestli by ti to třeba neschovali, jestli ne tak ti to tam klidně vezmu a dám třeba na 2. kole nebo popřípadě pošlu... pak se mi kdyžtak ozvi na mail...
fa-cvut verca 17.12.10 02:59
taky se pridavam k souhlasu s Davem, jako k prijmackam toho moc nereknu...na gymplu jsem byla trojkarka...matiku jsem mela kolikrat nahnutou ke ctyrce, desku jsem neumela-bohuzel ani ted ji moc neumim...takze priprave na prijmacky jsem venovala temer maximum meho casu...musim rict ze me skola nikdy moc nesla, takze ta priprave pro me byla dost boj...matiku jsem nakonec dohnala....z prijmacek jsem mela 56 bodu...takze na pohovor jsem nemusela, tzn. celkem 91 bodu...a myslim ze prave to, jak pro me bylo tezky se sem dostat, me tady jeste drzi...pro ty co nejeli uz od zacatku semsetru na 100% je to ted docela teror...ale ono nekdy ani tech 100% nestaci...zavisi to hodne na tom koho chytnete....nekdo bere vsechny rysy, nekdo je vraci petkrat, casto kvuli naprostejm pitomostem.......ty pevny nervy to opravdu chce....ja osobne jsem ted docela rada ze jsem si cetla v ruznejch diskuzich jak je ta skola narocna a jak se tady prvaky odrazujou a vydeptavaj.......aspon jsem s tim pocitala...nejsem tim ted tak zaskocena...nervy mi ruply az vcera:D........kazdopadne uvidim za rok jestli se tu dokazu udrzet,je potreba pro to udelat vse(vcetne rysovani,modelovani apod. treba do ctyr do rana, ale takhle kriticky je to halvne na konci semestru a to se snad nak prezije=)....preju hodne zdaru u prijmacek
Liberec-weri Ondra 17.12.10 14:56
"Práce samozřejmě nebudeme likvidovat hned, uchazeči, kteří postoupí do
dalšího kola si je samozřejmě mohou na fakultě ponechat a vyzvednout při
druhém kole.

Eva Konopová
Fakulta umění a architektury"
To Moniii Daniela 18.12.10 21:41
Ahoj,mohla bych taky prosím poprosit o zaslání tvých prací? Na email: danisek.danis@seznam.cz , děkuju moc a celkově ..kdo by mi mohl dát nějaké cenné informace k přijímačkám,tak se prosím ozvěte.
To Moniii Piti 19.12.10 19:19
mohla bych také poprosit o zalání prácí na email pitina2@seznam.cz , předem ti děkuji
To Moniii Piti 19.12.10 19:41
Ahoj, také bych chtěla poprosit o zaslání tvých prací na email: pitina2@seznam.cz, předem moc děkuji a kdyby byl ještě někdo tak hodný, tak mi klidně na mail můžete posílat jakékoliv informace o přímacích zkouškách na FA v Praze i Brně
materiály, fa cvut jinej Ondra 20.12.10 01:16
trochu mě zaráží jak tady všichni píšou o zaslání prací. Lidi proberte se a nebuďte líní, DÍVÁNÍM na ty práce SE VŮBEC NIC NENAUČÍTE, jediná a nejlepší rada jak se na jakékoliv talentovky připravit je popadnout skicák a tužku a kreslit, kreslit, kreslit, případně pokud nejste v kreslení moc dobří tak si pořídit nějakou knížku o kreslení (jsem v prvním ročníku FA ČVUT a ve výtvárné tvorbě používáme tuhle http://www.slovart.cz/knihy-v-cestine/umeni/architektura/sko la-kresleni-a-modelovani-pro-architekty.html?page_id=6538&fr om=rss). Na to sednout si v parku a kreslit domy je už trochu pozdě (zima venku) ale pořád můžete kreslit to výhled z okna, bordel na stole, mámu v kuchyni jak vaří, tátu v obýváku jak se dívá na televizi, domácí zvířátko...a půjde to. A abych jen nenadával, tak na FA ČVUT byla vloni abstraktní kompozice na téma rytmus, gradace.... a architektonická studie exteriéru ve které je zakompovaná krychle, kužel, koule... tam mi asi hodně pomohla dvouůběžníková perspektiva.

Davovi (a i ostatním):
je jedno jestli jdete z gymnázia nebo z průmyslovky(stavební), všichni jsou na tom stejně...stejně blbě. Průmkařům obecně jdou lépe technické předměty, zato špatně na tom jsou v matice a deskriptivě. Gymplákům nejde pozemák(už jsem viděl jednoho jak šel ke konzultaci s řezem okna a neměl tam překlad, takže co si budem povídat o tom jak jsou na tom gympláci dobře), matika a deskriptiva jim jde trochu líp, takže to vyjde víceméně nastejno. Ikdyž ti v tom musím dát trochu zapravdu, jsem ze stavárny a třeba v tom aťáku ze mě zezačátku idiota dělali a v pozemku jsem radši ani nedával najevo, že jsem stavař, ale že bych na tom byl podstatně hůř, to říct nemůžu. Jak jsem psal na začátku, ať jste odkudkoliv, jste na tom stejně blbě.

P.S. nikomu nic posílat nebudu :-P
okruhy -m- 20.12.10 13:11
Chtěla bych se jen zeptat, jestli jsou v testech z matematiky nějaké dané okruhy, nebo jestli je to čistě náhodné...? Jestli je obsahem celá středoškolská matematika, nebo jen dané části?
m Luca 22.12.10 11:06
milí zlatí na kupování knih se prosím s prominutím vykašlete nic proti Ondrovi ale ono se tam budete učit kreslit znovu na škole. Kdo ještě pořádně nekreslil tak mámu která vaří v kuchyní ani nenakreslí a tátu který se dívá na TV taky ne. Nejlépe se naučíte vše na jednoduchosti. Kreslete jednoduché věci například příbory flašky od piva boty případně ten bordel na stole prostě to co se nehýbe jelikož i u talentovek budete dělat věci které se nehýbou.
TUL val 22.12.10 23:26
Zajímalo by mě, kolik prací a jakého charakteru budete zhruba posílat na TUL, tak nějak nevím co a kolik toho tam poslat, jelikož mám doma štusy výkresů. Jasný je, že nejdřív vyberu návrhy domů, předmětů atd. ale pak už tak jasno nemám, buď tam můžu poslat nějaké reprodukce, které jsou docela dobře zvládnuté nebo nějaké své abstrakce, ale nevím, jak by se na ně tvářili (ostatně to nevím ani já, většinou je to vykreslení se z pocitů apod.)
A dál bych se chtěl optat, co se učíte, už jsem se nějak prokousal dějinama umění a architekturu si zopáknul... Co myslíte, že by bylo užitečné si prolétnout ve zbylém čase?
TUL Petr 23.12.10 14:03
Taky by mě zajímal rozsah domácí práce na toho 4.1 do Liberce, jelikož mám jen jeden kus, a to už je 23.12. Nemohli byste mi poradit, co tam tak zařadit. Samozdřejmě budovy, int. a ext., ale i vlastní návrhy ne? Já jen, že se jim tam chystal poslat studii hlav, portréty, různý techniky, akvarely atd...
TUL weri 25.12.10 13:07
Já do toho Liberce povezu asi tak pětadvacet prací.. Mam tam od všeho něco. Abstrakce, náký svoje návrhy, portréty, figuru, olejomalbu, rudku, uhel i pero.. Já si myslim, že čim rozmanitější, tim lepší. Dokonce tam asi dam i jeden most udělanej počítačově v Blanderu.. Já si myslim, že chtěj vidět co všechno ten člověk umí a zvládne a jestli má fantazii. Ale je to jenom muj názor. Jak je to v reálu, to netuším.
jinému Ondrovi itoe 26.12.10 22:19
Nemůžu si odpustit malou rýpavou poznámku, že ne nad každým oknem musí být překlad

A jinak co se týče kreslení, nevím k čemu vám bude zasílání nějakých prací, pokud se kreslení věnujete delší dobu jak 3 roky (kreslili jste i před tím než jste se rozhodli jít na architekturu) a spíš než otázku jestli vůbec umíte dobře kreslit, si pokládáte otázku jestli umíte kreslit dostatečně dobře na postup, pravděpodobně i umíte... zase si musíte uvědomit že neděláte příjmačky na akademii na obor kresba nebo malba. Spíš než dokonalé stínování je pro architekta důležité zachytit správně proporce a stíny pouze vytvořit prostor, než cokoliv... Samozřejmě cokoliv navíc znamená víc bodů, ale stejně si myslím že je to hodně o vkusu lidí, co to posuzují, já osobně jsem v Praze měla plný počet bodů za talentovky a v Brně míň než polovinu... ( dostala jsem se však na oboje, takže kdo bude mět málo bodů v prvním kole na FA VUT nemusí to ještě vzdávat
Každopádně, pokud se necítíte moc na kreslení, je potřeba to hodně nadupat v technických oborech...

Přeju hodně štěstí při příjmačkách
To Moniii lucia 27.12.10 21:35
Ahoj.Mohla by jsi mi prosím poslat ty tvoje práce na luciakurillo@gmail.com ? Předem děkuji.
talentovky TUL Evka 28.12.10 11:56
Ví někdo z vás, co bylo předmětem talentové zkoušky na FA TUL v loňských letech? Díky
pro Evku Ondra 28.12.10 13:28
http://architektura.rajce.idnes.cz/Zkousky_na_TUL_v_LIberci/
Evka val 28.12.10 15:16
Zkus se podívat na tohle, vyhrabal jsem to tady na archiwebu v diskuzi, je to docela zajímavý http://architektura.rajce.idnes.cz/Zkousky_na_TUL_v_LIberci/
Já jsem byl třeba trošku v šoku když jsem zjistil, že se přímo na talentovkách dělá model a 3D kompozice, samozřejmě je na to víc času, ale stejně...
interier Niccola 28.12.10 16:56
Ahoj, jak by se mohlo objevit zadání v interieru?...děkuju moc
TUL Ondra 29.12.10 01:33
Jak tak koukám, abych nebyl u přijmaček na TUL jediný kluk pokud prolezu přes domácí práce což snad jo :D
fear Petr 30.12.10 17:12
Tak a teď mám dost silnej strach, když jsem se díval na to rajce. Respekt z toho, co tam ti lidi šikovní vymysleli, za relativně krátkou dobu.
To Moniii Klara 31.12.10 13:41
Ahojky, prosím poslala bys mi to taky? Dík hutkovaklara@seznam.cz
TUL Ondra 01.01.11 05:11
tak sem ty domácí práce poslal poštou přec jen mám to daleko, doufám, že je česká pošta někde neztratí, by naštvalo :D
TUL Evka 01.01.11 17:45
No tak to je hustý...to už se mi snad ani nechce prolézt přes práce, to bude ostuda jako hrom!
to Moniii- prosba Kaja 02.01.11 01:38
Vím, že už je to ohrané a trapné, ale pokud by se jestě někomu chtělo poslat mi nějaké své práce, byla bych mu za to moc a moc vděčná ( bluebelll@seznam.cz ) . Nemyslim si, že by to nějak mohlo ovlivnit moje prace, ale rozhodně bych chtěla vidět jak pracují ostatní . Děkuju
práce murthags 02.01.11 17:29
hm...mě by zajímalo proč se jednou se nestavíte osobně do školy a prohlédnout ty práce v ateliéru (jak v hlavní budovy FA tak i ten malej ateliér vedle billy, kde budete dělat přijímačky). Alespoň pražáci a okolí by to měli zkusit, je tam pověseno celý rok a občas vyměňujou nový kresby. Myslím si, že to pomohou více, zijstit na jaký úrovni jste, místo než usedat u počítače a čekat, až vám ostatní pošlou svoje práce.

A navíc to prospěje, trochu si psychicky připravit když navštívíte místo, kde budete dělat talentovky
re murthags .. 02.01.11 19:03
Ano, to doporucuju, alespon pak az pujdete na talentovky nebudete bloudit po menze jako ja loni:D Jinak hodne stesti a hlavne zadny stres... neni se ceho bat :D
Re: práce Petr 03.01.11 16:43
No jo,teď mě napadlo, kdy se (pokud se vůbec) odevzdávají dom. práce na fa čvut?
Re: práce Petr 03.01.11 18:42
No jo,teď mě napadlo, kdy se (pokud se vůbec) odevzdávají dom. práce na fa čvut?
Re: práce Ctvrtkar 03.01.11 18:58
Maximálně je s sebou můžeš vzít na pohovor.
Petrovi val 03.01.11 19:09
jestli jsi tam posílal přihlášku a oni ji přijali, tak ti určitě přišel dopis, asi by sis ho měl přečíst
re: petr murthags 03.01.11 19:54
domácí práce nejsou vůbec povinné, ledaže jste neměli víc než 50 bod a jdete na pohovorů, kde hodně uplatníte, když přinesete do portfolio nějaký domácí práce.
Navrh atchitektonickeho prostoru - interier Aroj 04.01.11 19:07
ahoj vsichni, mohl by mi nekdo nastinit, co konkretne si mam predstavit pod pojmem "navrh architektonickeho prostoru - interier" ? Dekuji
ubytování během p.zkoušek anone 04.01.11 19:20
Chtěl bych se zeptat jesti čvut zajišťuje nějaké ubytování během přijímaček? nikde jsem se to nedočet Díky
prijimacky ght 05.01.11 22:31
kdy zacinaji prijimacky?.....kdo uz byl tak piste co a jak....
Pudorys a rez ondra 05.01.11 23:01
Ahoj, moc bych chtel nekoho poprosit , zda by mi nevysvetlil jak udelat rez a pudorys nejakeho telesa. Diky moc, muj mail je (ondrejsuri@seznam.cz)
záhada anaz 06.01.11 21:28
Ahoj,potrebovala bych pomoct s takovou mensi pro me zahadou,.. bylo mi receno ze pri pohovorech na CVUT se stalo ze jeden z panu z komise se zvednul a ukazal z okna na stavbu se slovy ,,reknetemi co to je,, (s tim ze by to pravdepodobne melo byt soucasti hradu, avsak neco moderniho)....kazdopadne jsem se pokousela cosi vydedukovat z mapy a hledala ruzne pohledy z oken :D ale vubec na nic jsem neprisla ...
:) e 06.01.11 22:42
já jenom vim, že kamarád musel u pohovoru nakreslit hotel internacionál na kterej je z fakulty videt
TUL mari 07.01.11 12:25
tak první kolo Liberec mám za sebou, druhé - 14.2
TUL Ondra 07.01.11 16:09
Tak do Liberce ani jezdit nemusím... by mě zajímalo jak posuzovali ty domácí práce :/
tul zu 07.01.11 20:15
prvni kolo Liberec taktez za sebou, kolik ste dostali bodu ?
mari tul 07.01.11 20:58
8 a ty?
mari val 07.01.11 22:58
mari, tak to jsi šťastlivec, strašně by mě zajímalo, jak kreslíš, máš něco nafocené? Nechtěla by jsi mě to, prosím, poslat na mail? Nebo jen říct, co jsi tam měla?
Já osobně jsem docela zklamaný, učitelka v kroužku mi říkala, že jsem tam v kreslení jeden z nejlepších a dostal jsem 1 bod jako 74 ostatních tudíž by mě zajímalo o co jim vlastně šlo.
tul mari 08.01.11 10:45
já měla kresby tuzkou, tusi, fotografie, abstrakce, ulice, zatisi a tak ...
kreslit me ucil tata nafocené nemám
tul zu 08.01.11 11:03
5 :D ....takze mam jeste co dohanet
TUL 1. kolo Evka 08.01.11 11:48
Já mám 5 což je tuším minimum k postupu...a ani jsem postup k talentovkám nečekala...
tul e 08.01.11 12:19
ja jsem prosel s osmi body...
Jinak bych rek, ze jim ani neslo o to, jak clovek umi kreslit (detailne vysrafovano, vystinovano), ale spis jak dokaze zachytit prostor. Taky si myslim, ze tam chteli naky vlastni projekty, ktery treba trosku presahujou hranice architektury - napr. ty abstrakce nebo jsem tam mel prostorovou kompozici na jednu basen
tul weri 08.01.11 15:39
Kurňa.. proč musí bejt univerzitní číslo zrovna na obálce?? Dyt přece to první co udělam když dostanu dopis je že vyhodim obálku.. Sakra práce
TUL saša 08.01.11 16:53
Kde jsou, prosím vás, kompletní výsledky z 1. kola PŘ?
weri a saša zu 08.01.11 18:44
univerzitni cislo zjistis na uctu tve elektornicke prihlasky a na tu uz se dostanes urcite.....a kompletni vysledky najdes zde http://stag.tul.cz/apps/stag/prijimacky/PG$_PRIJIMACKY.zprav a_o_prubehu_pr
re: zu weri 08.01.11 23:36
Tam to právě nikde není. Nebo to tam vůbec nemůžu nikde najít
re: zu weri 08.01.11 23:45
Joo už to mam.. Já sem ale slepá.. 8 bodů z deseti =) tak ahoj 14. =)
fa čvut marian karel 10.01.11 01:20
kdy jdete na přijímačky na fa čvut lidí?
brno jhg 10.01.11 16:57
byl uz nekdo v brne?
Brno vikous 10.01.11 19:53
Tak ze Brno mam za sebou, nebylo to jednoduche, ale pokud jste nelezeli cely posledni rok na bricho a nic nedelali tak to zmaknete
fa čvut a brno míša 10.01.11 20:17
Tak VUT Brno mě čeká teď v pátek a Praha 26. a 27. co vy?
Liberec a Brno Danis 10.01.11 20:38
Tak v Liberci 5 bodů :-D, tak to zkusím 14...a uvidíme...mimochodem,byl už někdo v Brně? jaký třeba byl ten interiér?
cvut mari 10.01.11 23:19
do Prahy 24., 25. ... jdete někdo se mnou ?
Brno Martin 11.01.11 00:01
...Ako treba vykrsliť tem interiér? Aké témy sú možné? d´akujem.
Brno vera 11.01.11 09:42
to vikous: Jaké bylo v Brně to zadání interiéru? Co všechno to obsahovalo?
FA Brno macka 11.01.11 11:20
já jdu zítra tj. ve středu 12.1. - Brno FA. kdo jde se mnou??
FA VUT Brno Aneta 11.01.11 13:37
Jaké jste měli v Brně zadání toho interiéru prosím? Já jdu až 17.1., mám z toho trochu strach.
FA BRNO Niccola 11.01.11 14:56
vikous..: jak se ti to zdálo??? a byly zadány rozměry prostoru?.. děkuju za odpověď
Brno Danisek 11.01.11 16:08
Brno za mnou...dnešní téma: dětský pokoj.. a otrok samořejmě
FA BRNO vikous 11.01.11 16:25
Co se tice interieru pripravte se na perspektivu, bude to soucast zadani. Rad bych Vam prozradil co a jak, ale taky se chci tam dostat .
Re:FA BRNO kollik 12.01.11 10:42
:D tak to ma byt..zatloukat a zatloukat.. taky nic neprozradim,hemzi se to tady konkurenci
konkurence? ... 12.01.11 15:30
vikous, kollik - s takovymto pristupem na skole brzo skoncite. je treba si vse se vsemi sdelovat, pomahat, podporovat se navzajem. kdo jede na vlastni pest nema sanci... musite se naucit spolupracovat
Interiér Dáša 12.01.11 16:41
Můžu se zeptat mám zlomenou ruku a chtěla bych vědět zda ste dostali na kresbu interieru i dřevěnou desku pod to nebo normálně na stole ste to kreslili?
konkurence? ad 12.01.11 17:22
coze?ja s nimi teda souhlasim..jedu tam zitra a kdybych tam byla predtim tak nikomu taky nic nereknu..ma to byt snad pro vsechny prekvapenim co tam bude a ne ze to prvni den bude vsechno na netu a ostatni se na to pripravi,ne snad??nevim tedy jestli se tomuhle rika spoluprace..!
konkurence ... 12.01.11 20:02
Já myslím, že teď už stejně není moc času na to se připravit . Kdo není připravený teď, tak už by to stejně za ten týden nedohnal, i když bude vědět, co tam přibližně je...
mari brno 12.01.11 20:28
lidi nehádejte se nemá to cenu ja to třeba v Brně celkem pokonila, moc mi to nesedlo zadání bylo ložnice rodičů ... zadáni se losuje, takže když sem kdokoliv cokoliv napíše tak lidi co se na to připraví doma stejnak dostanou něco naprosto jiného, těch obálek bylo dost. Ale obecně to tam na mně moc nezapůsobilo
Interiér Emice 12.01.11 20:38
Normálně na stole jsme to kreslili
Interiér Emice 12.01.11 21:24
Normálně na stole jsme to kreslili
FA BRNO veverka 15.01.11 10:45
Nevíte někdo, jkaý zatím byly zadání interiéru?.. děkujii..
FA BRNO Mario 15.01.11 13:13
V pátek byla kuchyň.
Brno Martin 15.01.11 17:54
...Prvý diel, tá figura, sa kreslí stojaci, a tem druhý diel - to je už a stole.
evka: zadání na talentovky L. 15.01.11 19:06
poslední rok na tul bylo na první zadání: prostorová kompozice s odkazem na umění 20.století, přičemž byl zadaný materiál (lepenka cca 80*50 cm) a nesměl se moc přidávat cizí materiál. druhé zadání byla autobusová zastávka.
ale stejnak to asi moc nepomůže protože příjimačky se postupně tady mění. Je možný, že opět nechají materiál volný, témata budou dost odlišná... a blá blá blá
interier cicka15 16.01.11 16:00
ludia co chcu v tom interieri? chcu tam navrhnut nejaky jednoduchy nabytok a rozvrhnut ho alebo ide o to navrhnut hmotu steny a tak? a chcu nakreslit vsetky steny alebo pohlad na tri steny ..? neviete niekto ako to chcu ?
Liberec H 16.01.11 19:44
Tak v liberci me maximalne vytocili, portfolio bylo ze predu preriznute rezakem, asi jako ze ho uz zkontrolovali. To je vazne idiocie, kterou bych u oboru Architektura necekal!!! Jinak ale 9 bodu :D
mimo mísu?... Jirka 16.01.11 21:42
to zasílání prací....to je nějaká nová moda?....vysvětlete mi to jakožto studentovi 5. ročníku FA...asi jsem opravdu tak blbej nebo nevim :D
praha ghojx 17.01.11 09:20
muzete mi nekdo prosim vysvetlit jestli je v prahe to 2. kolo - pohovor hned na ten druhy den? v pozvance to neni nejak specifikovane...
VUT Eclipse 17.01.11 10:20
...Kedy by mali byť zverejnené výsledky telentových skúšok FA v Brne?
praha B 17.01.11 16:36
první den se v praze kreslí, druhý den ráno jsou testy a po obědě se seřadíte před dveře, které vám v pozvánce přiřadili a řeknou vám, kdo jede domů, protože se nic nenaučil z "poslaných prací", kdo jede domů, protože má víc než padesát bodů a kdo si ještě chvilku počká na příjemné povídaní.
pre B, praha ghojx 17.01.11 17:32
dik....ja sem se nic z poslanych praci nenaucila protoze sem ani zadne nechtela, tak doufam ze staci moje vlastni tvorba:D....
praha B 17.01.11 17:48
tak to asi dopadne dobře i tak, hehe, myslím, že je zbytečné to tak hrotit, oni si udělali obrázek i podle věcí z talentovek, brali i lidi bez výkresů, asi mají čuch na ne úplná jelita. (i když i o tom by se dalo pochybovat, protože myslím, že jelita jsme tam téměř všichni, cheche.)
praha Au 17.01.11 20:37
nevíte na jak velký formát se kreslí ta ulice?
re Au ... 17.01.11 21:16
loni A3
ad. L (zadání na talentovky) Evka 18.01.11 17:45
dík, tohle se mi zdá jako docela dobrý zadání, tak uvidíme no...pamatuješ si, kolik lidí po druhým kole ještě vyhodili? A na co se tak ptaj u pohovoru? Díky E
praha itoe 18.01.11 21:44
Každopádně chci upozornit na to, že mě loni zarazilo, že nás v té místnosti nikdo nehlídal, neví teda jestli tam mají kamery, ale každopádně kdyby si někdo ve složkách s prázdnýma obrázkama donesl už nakreslené obrázky, tak se to nikdo nedozví...vzhledem k tomu že je tam každý rok to stejné a kreslíte na vlastní papíry, asi by to nebylo tak neuskutečnitelné..Ale neříkám že by to někdo dělal, akorát mě u některých lidí zarazilo, jak to měli prokreslené do detailu za tak krátký čas...
praha B 18.01.11 22:07
já jsem teda dělala přijímačky před dvěma lety a na rotaci/gradaci/blabla a zátiší byly vlastní papíry, ale na náměstí/ulici nám na ten náš papír ještě dali razítko, abychom nepodváděli, hehe, ovšem minulý rok udělali objevnou novotu, že trochu pozměnili to zadání "ulice", aby si to každý nemohl nachystat doma, haha, ale asi každý si vybaví nějaké náměstí a načmárá ho tam, žejo, já jsem třeba dost pomalá, ale překvapilo, jak moc "do detailů" jsem to stihla prokreslit. zas tak moc to neřešte.
VUT luu 18.01.11 23:45
Chcem sa opýtať či je tam ako figura socha alebo si tam sadne živý človek?
praha D 19.01.11 01:42
to víte že tam nebyli kamery, taková malá špinavá místnost co furt smrdí po fixativem :D:D moc tu hlavně nehroťte, když umíte kreslit a trochu zajímáte o archititektuře..určitě vás tam něco napadne nakreslit. Uvědomte si že nejdete na žádný AVU nebo na umprumky proboha :D je to FA a na FA lidi moc neumí kreslit xD
noo Petan 19.01.11 03:31
budte v klidu...prijimačky jsou to nejjednoduší co vás ohledně týhle školy čeká...v prváku nepodcente deskriptivu a gympláci pozor na pozemni stavitelstvi - u zkoušky jsou celkem nekompromisní...jinak pohoda..
help xxx 19.01.11 19:35
V Praze je pohovor uz ten druhy den, nebo to jsou jen testy ?
help B 19.01.11 20:40
"první den se v praze kreslí, druhý den ráno jsou testy a po obědě se seřadíte před dveře, které vám v pozvánce přiřadili a řeknou vám, kdo jede domů, protože se nic nenaučil z "poslaných prací", kdo jede domů, protože má víc než padesát bodů a kdo si ještě chvilku počká na příjemné povídaní."
Fa ČVUT Niccola 20.01.11 09:21
Ahoj, mohl by mi prosím, někdo poradit.. co se kreslí na FA ČVUT.. děkuju moc..
to B anone 20.01.11 17:13
Mužu se zeptat, co znamenají ty "poslané práce"?
B J.J. 20.01.11 19:44
o jakých "poslaných pracích" mluvíš?
fa cvut ... 20.01.11 20:55
Kamery v kreslirne na FA CVUT :-D lol. Lidi, nebojte se prijimacek, pokud se nedostanete a nebude to proto, ze jste meli nejaky velky okno nebo neco, tak to znamena, ze vas architektura asi zas az tak nezajima a akorat byste se tu trapili... Kdo se chce dostat, ten se dostane... Hodne stesti a pevny nervy u prijimacek. A pokud jste nekde slyseli, ze prvak je drsnej, tak je to docela pravda. (Ale je to lepsi nez gympl, pokud vas bavi architektura.)
J.J. B 20.01.11 21:41
jen jsem si dovolila nejapně zažertovat. nějak moc se tu žádalo o "práce z předchozích let", aby si ostatní mohli udělat obrázek, co se tak od nich bude čekat. já chápu, že se všichni strachují, že to nezvládnou a byli by si jistější, kdyby aspoň trochu "poodhalili roušku tajemství", hehe, ale stejně by pak jenom obkreslovali a třeba by to bylo zrovna blbě, checht. myslím, že se nikdo nemusí bát, prostě nakreslí to, co si myslí, že je nejlepší, vždyť oni nejsou zvědaví na stovku stejných prací.
jinak teda je celkem děsivé, jak si skoro nikdo nepřečte předchozí "příspěvky" a pořád se ptá na to samé, i když je tu pět let dozadu všechno zodpovězené.
fa čvut sdfalsdfjkl 21.01.11 11:36
ježíši, věřte mi že dostat se na tu školu je mnohem lehčí než udržet se na ní, protože přijímačky je ten světlý část celý studium. Stejně už předem vím, že řada z vás stejně v prvním ročníku nevydrží :D proto se zvažujte, jestli skutečně chcete studovat architekturu nebo vás vlastně jenom na chvilku baví a přijde vám, že být architektem je fajn. Tak to nechodí :D
prijmacky anone 21.01.11 19:53
Tak to jo.. ja sem delal prijmacky minulej rok, sice sem se nedostal, ale na cvut mi prisly jako jedny z tech nejlepsich, "nejpohodovejsich".. Oproti vsup si myslim, ze na cvut vemou kohokoliv :D neberte to tak vazne, pokud umite aspon trochu kreslit a umite matiku a dg, tak neni problem.. verte, ze na vsup je daleko daleko tezsi se dostat!
re:anone blabla 22.01.11 17:24
všup je už trochu jiný úroveň :D sice na čvut berou kohokoliv ale budou hodně snažit vyhodit všechny v prvním a druhým ročníku :D teprve ve třetím ročník si konečně snaží ty lidí ve škole udržet xD
m a dg u prijimacek ... 22.01.11 19:48
Ani tu matiku a dg nemusite umet nejak perfektne, staci vseobecny prehled, tam se da vydolovat dost bodu... a pak ty talentovky samozrejme...
cvut ghojx 23.01.11 09:21
byl uz nekdo v prahe?
cvut mari 23.01.11 11:34
těžko, přijímačky začínají až zítra
ghjox val 23.01.11 12:18
myslím že první příjmačky jsou 24.-25.
ČVUT příjmačky D 23.01.11 15:28
A nevíte jak to je s tou ulici v praze slysela sem uz spoustu verzi ze je bud pritnutá na pul hodiny a pak ji mate zpameti nakreslit....nebo si muzete libovolnou ulici vymyslet?
re: cvut prijmacky P 23.01.11 17:02
záleží na to, co vytáhnete vy za tématu
CVUT prijimacky JP 23.01.11 20:10
zdravím, nebyl by tu někdo ochotný (buď student FA, nebo uchazeč) pro vzájemnou výměnu infomací, popř vzájemnou domluvu? pište prosím na icq: 319202973, děkuji
cvut prijmacky P 24.01.11 18:14
Tak co lidí, co jste vytáhli za témata?
talentovky pet 24.01.11 20:20
nevite někdo jaká bývají témata na abstraktní komposice u talentovek???
re: P vodnik 24.01.11 22:06
myslim ze se kresli az od zitrka
talentovky marty 25.01.11 08:12
slyšela jsem, že zlatý řez, harmonie, gradace, symetrie, asymetrie, rychlost, dimenze...
abstrakce staba 25.01.11 15:57
dneska jsem měla téma na abstrakci tíže:D
druhý úkol anone 25.01.11 17:14
Jak vypadal ten druhý úkol?
čvut mari 25.01.11 18:13
tak jsem přijata se 64 ...

btw abstrakce - napětí

všem, které ještě zkoušky čekají přeju hodně štěstí
dotaz Anna 25.01.11 18:20
Díky všem za info! Kdyby se někomu chtělo ještě napsat, jestli byla obligátní ulice, náměstí nebo něco jiného v úkolu č. 2, tak by to bylo super. A co pohovory? Narazil někdo na krutou komisi nebo byli v pohodě? Kolik lidí z vaší skupiny vyrazili a kolik šlo cca bez pohovoru? Dík za případné odpovědi, taky to sem za dva dny napíšu
čvut Anet 25.01.11 18:33
My měli dnes téma abstrakce napětí a jako druhý úkol zobrazení exteriéru z pohledu člověka stojícího na zemi a zakomponovat do toho jehlan. Zítra mě čekaj testy, mužu se zeptat někoho kdo je už absolvoval, jak jsou těžké/lehké? A příklad nějakých otázek? Děkuju
čvut ... 25.01.11 18:43
1. úkol - tíže
2. úkol - zakomponovat do architektonického prostoru kouli
testy Martina 25.01.11 19:02
a co bolo z mat. a dg???
čvut weri 25.01.11 19:20
taky přijata =) my sme měli jako téma ke komposici prolínání a druhý ukol je zasadit do nějakého prostředí kubistický prvek který se losuje. my sme měli třeba jehlan. A z naší skupiny prošli bez pohovoru dva, Rovnou vyhodili asi sedm lidí a asi pět šlo na pohovor
talentovky misa 25.01.11 19:47
a kolik je času na jednotlivé úkoly?
talentovky michal 25.01.11 19:54
Můžu se zeptat čím se kreslí talentovky? resp. úkol č.2? Je v zadání povinně napsané kreslit tužkou, nebo můžu použít tenký fix?
Díky
testy pet 26.01.11 00:47
prosím, jaká byla složitost otázek v tom všeobecným testu a v tom odborným, chtěli základy nebo víc do podrobna?
Díky
talentovky Anna 26.01.11 12:25
dnes: 1. Rotace a 2. krychle v arch. prostoru (vnějším), pričemž těleso se losuje... Dívejte se rovnou po dveřích, je to tam už od začátku vylepený, ale nikdo si toho vždycky nevšimne...
talentovky Lucia 26.01.11 13:17
dnes v inej skupine: 1. Pronikání 2. Valec v arch. prostoru
. zizime 26.01.11 14:47
A ten architektonický prostor máme vědět z hlavy, nebo nám ukážou třeba fotku?
... Anna 26.01.11 16:09
arch. prostor stačí vymyslet, ještě nám doporučili (pokud budete taky ve 2. patře) se projít chodbou ve třetím, tam je trochu inspirace...
To zizime Luc 26.01.11 16:27
arch, prostor je nějaká ulice nebo náměstí, nádraží, klidně interiér (byt) ...co tě napadne, buď si nějaký prostor vybavíš, nebo si ho úplně vymysli, můsíš v něm dodržovat perspektivu, na to koukají nejvíc (dělala jsem přijímačky loni)
.. lukesv 26.01.11 17:11
z hlavy si musis neco namyslet
talentovky vodnik 26.01.11 18:28
dneska druha skupina: 1-prolinani , 2-krychle
body ix 26.01.11 18:53
myslíte že k přijetí stačí 74 bodů?
dg lucie 26.01.11 19:11
co bylo na testech z DG?
přijímačky Anet 26.01.11 19:12
Tak dnes testy a pohovor - celkem 71 bodů, myslíte že bude stačit na postup?
přijímačky Anet 26.01.11 19:52
My ten návrh dělali z hlavy. Jinak dnes mam už po všem (testy se mi vůbec nepovedly), byla jsem na pohovoru. 46 bodů + 25 pohovor to je 71 celkem. Myslíte že stačí na přijetí?
hm app 26.01.11 21:10
je možný ješte nekde zjistit přesný počet bodu za jednotlivé ukoly? jaksi mě to při komisii nenapadlo...
... lukesv 27.01.11 00:28
minulej rok brali od 75bodů
Anet barbora 27.01.11 08:12
hm, myslím, že ani nie... pred dvoma rokmi brali nad 75, minulý nad 77 zdá sa mi.... ja som mala 78 bodov a pochybujem, či to bude stačiť...
monge zizime 27.01.11 13:50
Taky by mě zajímalo, co bylo v testech z dg, hlavně ten příkladd na monge. Vybavíte si někdo aspoň nějaký otázky i z jiných testů?
malo bodu marky 27.01.11 17:22
nezoufejte,loni dobírali ještě pak po zápisu,protože spousta lidí nepřišlo..takže ikdyž ted máte míň o prázdninách se může stát,že vás doberou...
praha P. 27.01.11 17:32
Tak budoucí spolužáci, kolegové, 71 bodu je zatraceně málo a i u 78 bych nejradši se modlil ať letos nezvednout bodové hodnocení. Loni brali od 76 a jak jsem si slyšel, tak letos jsou více lidí a jsou více talentovanější (hlavně u kresby) takže bych řekl že hranice bude 77-79...kdo víc :D:D
praha martin 27.01.11 19:05
Co byste řekli na 83 ?
talentovky Bára 27.01.11 19:16
tak dnes druhá skupina: rotace a kužel v exteriéru
primacky A 27.01.11 19:24
ale oproti lonsku mam pocit ze k prijmackam slo o 100 lidi min ... takze by teoreticky mohla ta bodova hranice klesnout ... nevite to nahodou nekdo kolik prihlasenych bylo loni?
to P. vvv 27.01.11 19:42
hm více lidí..když se podíváš na loňskou diskusi, hned druhý příspěvek říká, že lidí bylo cca o 100 víc než letos.:-Pa nevím z čeho můžeš soudit, že je letos víc talentovanějších:Dnavíc kresba ti dá 30 bodů, takže to není všechno
pohovor vera 27.01.11 20:20
můžu se zeptat jak probíhal pohovor u těch, co už to mají za sebou? Na co se tak ptali..? dííky
praha mari 27.01.11 20:29
neviděla bych to tak černě, dost lidí vyhazovali rovnou
příjmačky A 27.01.11 21:44
Když naberou víc lidí co splní hranici třřeba těch 75 a celkem překročí počet přijatých 300, tak kvůli kapacitě nepřijmou nejdřív ty co dělali pohovor, sice uspěšně ale hůř, nebo mužou nevzít i ty co splnili v 50 a víc v prvním kole? Jak to pak rozlišujou?
to A Val 28.01.11 00:26
Mluvilo se tu o kolísání hranice potřebných bodů, tím pádem si z toho můžeš odvodit, že ta hranice se určuje podle úspěšnosti příjmaček celkově (prostě tak, aby bylo vždycky "jen" 300 lidí). Jediný problém by mohl vzniknout, když bude mít víc lidí stejně bodů a budou se muset rozhoudnout které ano a které ne (to by pak snad mohly rozhodnout známky z vysvědčení, ale nevim)
A co se týče těch co šli bez pohovoru, tak ti už mají své místěčko na FA jasné
vut desire 28.01.11 10:19
kolik mate v brne?....nevite jaka je hranice na postup?
Příjmačky na FA 2011 Adam 28.01.11 11:09
Matematika jde za danou dobu v pohodě spočítat. Jestli jsi v matice typovala, tak máš fakt jen štěstí, ale jak to s tebou bude na vš dál... Víš co znamaná čvut? Na technice se bez matiky neobejdeš. Jsem rád, že jsem se dostal a mam to vydřený a ne ne odtypovaný. Jo že se typujou dějiny a přírodní vědy, ale matemetika, přesná věda? Anno, zasedni ke sbírce z matiky a počítej! Snad z matiky nematuruješ, to bys tu arch. neměla jistou.
A hendikep 15b stále pro někoho je, ale většiny se to netýká, přišlo by to v dopise.
pro Adama Anna 28.01.11 13:46
No mě bylo jasný, že se nějakej chytrej matematickej mozek najde a utře mě :D každý má něco, tak v klidu prosímtě, vím naprosto přesně, co znamená čvut, vydřený to mám taky, ani netušíš... Dějiny jsem napříkad typovat nemusela a dostala jsem za ně 10 bodů, no a co proboha? Jen jsem chtěla pomoct těm, co je zkoušky ještě čekají....
Z matiky fakt nematuruju, to už mám dávno za sebou
A v dopise se o hendikepu nikdy nepsalo a ani teď se tam nic nepíše, mě samotnou to překvapilo, tak jsem si prostě myslela, že by to tu mohlo někoho zajímat a že by možná někdo ocenil info z přijímaček, teď je mi líto, že jsem se obtěžovala - navíc, je to vše jen můj subjektivní pocit
No pardon pokud to zní celý nas**ně, ale nesnáším takovýhle rady od někoho, koho jsem v životě neviděla, ostatní se mějte fajn
Matematika lom 28.01.11 14:05
Já souhlasím matika šla spočítat snadno, jsem průmyslovák dostal jsem se bez pohovoru a matika byla rozhodně nejjednoduší testů, ulohy šlo řešit i tak že si jednotlivé možnosti dosazovala do výsledků a vylučovací metodou ses mohla dopracovat ke správnému řešení bez hlubších teoretických znalostí
... Anna 28.01.11 14:59
Jo, tak přesně tak jsem to taky dělala, holt jsem nestihla úplně vše ale co už
Brno ... 28.01.11 16:21
Tak kolik máte bodů?
Brno Martin 28.01.11 17:19
...570. "Postupujete do 2. podkola přijímacího řízení."

Nie je veľa, ale druhá časť ma očakáva.
matika P. 28.01.11 17:45
Ono to není zas taková sranda, pokud budete mít na matiku Hájkovou :P ale to už potom uvidíte, nebudu váš předem nějak přechytračit :D taky jsem maturoval z matiky za 2 a problém stále mám. Ale stresujte spíš nad deskriptívu, opět Hajková taky jen tak někomu nedává zápočtu :P
brno lov 28.01.11 17:59
ja 450 ......myslite ze se oplati podavat odvolani?
Brno sm 28.01.11 18:07
tak se pochlub jako prvni kdyz se ptas na body,)
body-fa čvut Petr 28.01.11 18:08
Tak mám 61 bodů celkově, takže 100% nepřijat.
Díky Anně zizime 28.01.11 19:01
Díky Anno, jsi snad jediná, kdo tu dal příspěvek, který opravdu pomůže a aspoň víš, jak se píše tipovat :-D Jestli si ještě vzpomeneš na nějaký podrobnosti, budu ti opravdu moc vděčná, když mi je pošleš na mail kouda@centrum.cz díky moc
body ... 28.01.11 19:39
brno 300 :D kolik ty? a praha 64b
CVUT Lidu 28.01.11 20:43
Jsem gymplák...teda gymplačka, výuka matiky je u nás mizerná a spočítala jsem to všechno (správně) do půl hodiny a dokonce bez vylučovací metody - náhodou se můj výsledek vždy trefil do jedné z možností, takže matika, kt. jsem se nejvíc bála byla nakonec flákačka...mimochodem, kolik jste měli bodů?
Brno FA Emice 28.01.11 21:14
Nevíte kolik bylo minimum bodů pro postup do druhého kola??
brno zuzana 28.01.11 21:47
a nevíte, co to znamena to ''podkolo'' ? je to už vysledny, že jsem splnila talentovky, nebo teprve nějaky mezivýsledek?
brno mari 28.01.11 22:54
páni ono už to tam je :D ... no radši se ani chlubit nebudu, ale ačkoliv se mi to dost nepovedlo tak postupuji do dalšího, tak musí do toho druhého brát celkem dost lidí dám přednost Praze, tam už je to tutovka
Brno FA Emice 29.01.11 09:43
Já mám 840... tak jsem zvědavá na tu matiku a deskriptivu:D
Brno m 29.01.11 11:37
945 z talentovek. nevite nekdo kolik stacilo na postup? a kolik lidi cca mohlo posoupit?
Brno talentovky D 29.01.11 12:31
Ahoj, muzu se zeptat, kolik je tak prumerny vysledek z tech talentovek? Zhruba.. treba jestli to nekdo nevi z rad uz studentu atd. diky.
Brno FA f 29.01.11 12:36
já mam 660 a jsem též přijata..Nevíte kolik přibližně brali lidí do druhého kola?
vut k 29.01.11 12:40
jake mate cislo komise?
Brno FA Emice 29.01.11 14:03
Číslo komise 3...
Brno Vut 29.01.11 14:09
...číslo 5.
talentovky Brno Lenka 29.01.11 14:19
Zuzana: V Brně to samozřejmě neznamená, že seš přijatá, protože ještě následuje druhé kolo v červnu, kdy ještě půlku z nás vyhází. Kdyby sis přečetla požadavky k přijetí, dozvíš se to, že Ti talentovky na přijetí nestačí Loni postupovalo do 2.kola cca 250 lidí myslím, takže letos to bude asi podobně. Já mám 540, což je málo a budu se muset hodně snažit, abych to ve 2.kole dohnala, ale loni tu kdosi psal, že měl 570 a dohnal to...takže i když je to těžké, asi se to dá. Rozhodně to nevzdávám A číslo komise 7:-P A řekla bych, že hranice pro postup je něco kolem 500, pokud to od loňska nezměnili
re Zuzana Lenka 29.01.11 14:41
Promin, mluvilas jen o talentovkach, ted jsem si to poradne precetla:-D Ale je to vysledek celych talentovek, zadny mezivysledek
Brno Vut 29.01.11 14:44
...číslo 5.
to lenka :) zuzana 29.01.11 15:33
Vím, že talentovky jsou jen část přijímacího řízení, číst umím a o přijetí jsem nic neříkala , jen mě zarazil výraz ''podkolo''. Ale i tak díky za reakci
praha Petr 29.01.11 17:23
No tak 61 bodů dohromady....takže na 100% nepřijat.
fa čvut vojta 29.01.11 18:29
no tak 82 bodů tak mi nezbývá nic jiného než čekat do 5.3. což je teda podle mě dost dlouhá doba...
brno Pavel 29.01.11 19:21
Tak já jsem se nasral. mám 615. jsem přijatý ale je to málo.
Plný počet Lukas 30.01.11 11:34
Koľko je vlastne plný počet bodov aký sa dal dosiahnúť za talentovú skúšku??
Brno Miša 30.01.11 17:52
Cauko, nevíte, kde se dá zjistit, kolik nás do Brna postoupilo?
brno barbora 30.01.11 20:03
niekde som čítala že má postupiť 250 ludí, ale nechápem že už máme výsledky a kamarát čo ide na náhradný termín ide až tento týžden...takže zrejme nemajú striktne dané že iba 250 ludi a už potom nikoho..
FA ČVUT MISP 30.01.11 23:26
TAK BEZ POHOVORU 76 BODŮ. TĚŠÍM SE NA VÁS V PRVNÍM SEMSTRU.
brno .. 31.01.11 13:40
do Brna postoupili všichni od 480 bodů...(údajně)
cvut mari 31.01.11 15:53
misp: páni

... nevíte kdy je do Prahy zápis?
body akk 31.01.11 17:52
ahoj, myslíte, že k přijetí stačí 83 bodů?
cvut bb 31.01.11 18:46
já myslim, že 83 bodu stačit bude..mám 82 a doufám :D minulý rok se hlásilo poměrně více lidí a hranice, kdy brali bylo asi 76 bodů.
školy weri 31.01.11 20:11
Vážně tomu nerozumim.. Asi je to vážně tak že každá škola chce něco jinýho. Na čvut mě vzali hned bez pohovoru s šedesáti bodama, za talentovky sem měla 27 ze 30 a v Brně sem dostala 300. Nebo je to možná tak jak komu sedne zadání nebo já nevim. Jenom sem ráda že to neni naopak a že nemusim až do Brna =)
Design Anet 31.01.11 22:20
Ahoj, hlásíte se někdo na FA cvut na obor Průmyslový design? Navrhovali jste už dříve, nebo to ted do toho portfolia doháníte na poslední chvíli? A jak se ke zkouškám připravujete jinak?
FA-talentovky macinka.h 31.01.11 22:34
juhuuuuu, mám 765 bodů a jsem připuštěna do druhého kola přijímacích zkoušek na FA v Brně
Brno jane 01.02.11 14:04
Ja bych chtela videt jak a podle ceho to Brno hodnotili...Zda se mi to tam dost podmaznute.
to jane KLauN 01.02.11 14:51
LOL
FA-talentovky macinka.h 01.02.11 17:15
nevíte někdo, kolik bylo v Brně maximum bodů u talentovek?? četla jsem někde, že maximum je 1500 bodů, ale nějak se mi to nezdá, když brali od 480 bodů :D zatím tu měl někdo okolo 900 bodů, má někdo víc?? bojím se že se svýma 765 bodama budu muset u testů hodně dohánět....achjooo
FA-talentovky . 01.02.11 18:53
myslím, že pár lidí bude mít nad tisíc bodů, ale průměr bude těch 750, takže nelze usnout na vavřínech. ale horší to mají ti s pěti sty, že jo. každopádně hodně štěstí.
Fa brno 01.02.11 19:31
jojo,znám slečnu co měla 1260 b.
max body brno abc 01.02.11 19:40
Maximum je 1500 bodů, ale tolik jich snad nikdy nikdo nedostal. Loni bylo mylim jenvíc cca 1400 bodů.
brno zuz 01.02.11 19:45
to macinka: ja měla v brně 1150 bodů ( ale nejspis se tam ani nechystam, tak se me nemusis bat :D)
talentovky d 01.02.11 20:51
macinko, do Brna je maximum 1500, je to na strankach. Jinak v Praze jsem ted mel 27 ze 30 a v Brne mam 630. Ja osobne si myslim, ze nepsany maximum je treba 900-1000 s tim, ze pokud bude naky fakt ultra-talent, tak mu daji treba jeste vic.

A co se tyce prijimacek do Prahy, tak 51 bez pohovoru, tak doufam ze budu prijat. A pokud to mam vzit po predmetech, tak deskriptivu jsem nemel, ale nikdy jsem se ji neucil, takze nemuzu hodnotit, matika se dala logicky dosadit bez potreby cokoliv pocitat, vseobecny znalosti se naucit nedaji, stejne jako prirodni vedy.
body- FA CVUT trinkyk 01.02.11 21:40
Myslíte že s 75 bodama mam šanci?
fa brno b. 01.02.11 22:12
maximum je 1500 ....ale príde mi to celkom nedosiahnutelné.)... 765 bodov je podla mna dobre ja som mala 870 to je v podstate podobne..nemyslím si že je to nejak stresujuce číslo do druheho kola ale treba sa snažiť stále..btw vobec neviem čo čakať od toho pohovoru..
re: Design P. 01.02.11 22:26
No pokud jsi dříve studoval nějakou uměleckou průmyslovou ta bude dobrý když to zahrneš do portfolio, jinak budou ti vedoucí ateliéry nadšení když si přineseš nějakou pěknou tvorbu. Akorát nevím jak to myslíš s těma zkouškama? nepleteš si s přijímačkama?
supergalaktický počet bodů Petr 02.02.11 08:52
tak 765 bodů je ještě dost dobrý já se svejma 630 sem na tom podstatně hůř takže jenom doufám, že co sse týče talentovek, tak platí gaussova křivka a nás s těmi průměrnými výsledky je většina.. a těch 800+ snad tolik ne...
Fast brno-architektura Štěpánka 02.02.11 09:17
Ahoj, nevíte někdo něco víc o přijímačkách na obor architektury co je v brně při stavárně? Na jak velká formát se třeba kreslí, jak se zadávají témata, jestli se třeba tahá co se bude kreslit za interiér, jak to bylo minulý roky. Díky
Podmazy jako prase J X Dolzealova 02.02.11 10:57
To KLauN: ja mam 1460 bodu, mas pravdu je to podmazeny jako prase, ja jsem si to podmaz z letni brigady, mels to udelat taky...
FA - talentovky Aneta 02.02.11 11:51
Maximum z talentovek je 1500 bodů
co? podmazaný? ... 02.02.11 14:52
Nic podmazanýho není. Kecům, že si to někdo podmazal z letní brigády fakt nevěřte! Proč by tam chtěli lidi, co neuměj kreslit? A navíc pár posledních let nikdo nedosáhl ani 1400 bodů!....Je pro vaše dobro nevěřit všemu, co se tu píše
to J X Dolzealova : jane 02.02.11 18:39
jasne, mas 1460 a ja jsem cinska princezna
to J X DOLzealova tady neco smrdi... 02.02.11 18:46
jasne, mas 1460.....jsi nejlepsi, bohem obdareny kreslir, ktery kdy na VUT chodil.......OMYL...pouhou matematikou ti dokazu opak....1460 neni delitelne 15 takze smoulo, ejhle ....nebo jsi chtel asi rict 460?
sranda KLauN 02.02.11 19:02
neberte tu všeko tak vážně myslím, že je očividný že je to sranda xD mě přišel směšný hlavně názor jane že je to podáznutý
to tady neco smrdi... Voty 02.02.11 19:36
pro tvou informaci ani 460 neni dělitelne 15ti
to tady neco smrdi... stonožka 02.02.11 19:39
asi ani tých 460 nechcel, tiež by to s tou 15tkou nesúhlasilo.... žeby chcel povedať 60 ?
brno z 02.02.11 19:55
proc by nekdo nemohl mit vic jak 1400 bodu ? ma se ten clovek stydet za to ze umi kreslit ?nechapu o co vam jde ...ja mela 1170 bodu a to sem myslim nepodala zrovna nejlepsi vykon.....
Design Anet 02.02.11 21:18
P.: No, za prvé jsem holka:D, ale to je fuk. Jinak ano, myslela jsem přijímací zkoušky, což z příspěvku vyznělo podle mě docela jasně. Ale díky za odpověď. Jsem na gymplu, kreslim dlouho a teď dělám nějaký návrhy, jak chtěj do portfolia tu vlastní designérskou tvorbu. Jen třeba nevím, co bude u talentovek ten prostorový návrh na dané téma. Jestli se bude kreslit, nebo něco modelovat či co?
Pravda !!! Anonym 02.02.11 21:46
Tak vážení, neznámá osoba, která uveřejnila, že má 1460 bodů na talentovkách, si pěkně vymýšlí. Ano je pravda, že max. počet bodů je 1500, ale to nikdy komise nedala. Každý rok dává maximálně okolo 1300. Tak prosím ty, co si rádi vymýšlí, aby šli tyhle bludy psát na jiný server. Dále osoba, co tvrí, že podmázla talentovky, bysi raději mělá dát pořádně do rypá..
VŠUP - atelier architektury II Jan Skoček 03.02.11 11:49
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli někdo z vás nemá zkušenost z příjmačkama na VŠUP - atelier architektury II?? neumím si moc představit, jak to bude probíhat, ani co od toho mám čekat. Pokud se tu najde někdo, kdo má nějakou zkušenost, nebo někde - něco slyšel... přivítal bych nějakou reakci, děkuji Hezký den.
příjmačky - VŠUP - atelier architektury II skoca 03.02.11 11:54
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli někdo nemá zkušenost s příjmačkama na VŠUP - atelier architektury II? Neumím si moc představit, co od toho mám čekat. Bych bych rád za nějakou reakci, pokud má někdo zkušenost nebo někde - něco slyšel... bylo by to super, děkuji, S pozdravem, Jan Skoček
body- FA CVUT tvoje máma 03.02.11 13:37
trinkyk: doufám, že jo.. já mám 77b.
sikovna holka pzzuzzik 03.02.11 18:36
můžu se zeptat jen na křestní jméno té slečny, co měla 1260? Taky jednu znám, tak jestli jich bylo víc.
FA-talentovky + 2.kolo macinka.h 03.02.11 19:24
Hmm...tak teď jste mě rozladili ještě víc ano, na stránky jsem se už dívala, ale 1500 bodů mi příjde nedosažitelný, proto jsem si říkala, jestli to není blbost :D :D :D ať tu jsou nebo nejsou tací, co měli přes 1400 bodů, je mi to jedno...já si hledím svých 765 bodů zajímalo by mě, když se pak sečtou body z talentovek a z testů, od kolika bodů jsme přijati??? to bych si pak mohla vypočítat za kolik bodů musím udělat testy a pohovor
to macinka.h pzzuzzik 04.02.11 00:06
To by bylo hezký, kdyby se to dalo spočítat. Ale příliš jednoduchý. Musíš se snažit, jak nejlíp to půjde, protože vezmou prvních devadesát, takže i kdyby ti chyběl jen bod k plnýmu počtu, ale před tebou bylo devadesát s počtem plným, máš smůlu (samozřejmě přehnaně řečeno).
FA-talentovky + 2.kolo macinka.h 04.02.11 11:00
No budu se snažit jen mě zajímalo, od kolika bodů se třeba přijímalo minulej rok, víš to je jedno...někteří mě uklidnili a někteří zas zneklidnili :D takže jsem tam, kde jsem byla... :D
dotaz L 04.02.11 21:05
Ahoj, nevíte někdo, cca kolik lidí se hlásí na Fast VUT obor APS?
Brno FA Emice 04.02.11 21:51
Je tady někdo, kdo postoupil do 2. kola v Brně a není z gymplu, příp. ze stavebky nebo jsem jediná?:D
to Monii Katka 06.02.11 11:01
Ahoj, mohla by si mi prosím také poslat ty tvoje práce na email h.katerinaa@seznam.cz ? Moc bych to chtěla vidět pro inspiraci. Děkuju
re:design P. 06.02.11 18:33
zaprvé, zkoušky a přijímačky jsou dvě rozdílné pojmy ale to je asi jedno. Vlastní návrh je docela důležité, nevynechat!! jinak talentovky se skládá ze tři částí, zátiší se kreslí jako první, loni bylo tohle: http://i356.photobucket.com/albums/oo4/Murthags/DSC04222.jpg u abstrakce je na tobě, téma nejspíš přírodní motivy, na modelování nezapomeň si přines nějaké věci (špejle, lepidlo,...) třeba že ti zadají lampy a jen na tobě, jak to budeš modelovat.
design Anet 07.02.11 19:43
P.: Dobře, děkuju za rady, moc jsi mi pomohl
díky P. koči 07.02.11 19:52
Jo to jsou docela užitečný informace :-D na špejle bych si opravdu nevzpomněla. Asi už si přímačkama prošel, od kolika bodů tak berou?
kočí P. 07.02.11 22:38
No pokud nevypadneš po vyhodnocení portfolia tak je procenta úspěšnost už kolem 70%, ale kdo ví třeba letos bude více ucházeču. Loni bylo průměr 140-170, pár elity dostali i 250 bodů :D ale myslím si, že pár lidí tam vzali i s 130 bodami, Jo ty vedoucí ateliéry jsou většinou architekti a sochaři takže nějaká kresba budovy, krajiny, anatomie by neuškodilo :D u talentovky hlavně dávejte pozor na materiály a prostorovost, prostě co je dál tak to udělejte jenom jemně, uděláte dojem na Mariana
s křížkem po funuse eliška 07.02.11 23:13
Je mi to docela líto,že jsem na tuto diskuzi narazila takhle pozdě. Letos jsem se hlásila na FA v Praze a mohla jsem na toto téma podat spoustu informcí. Podařilo se mi totiž prohrát v souboji s deskriptivou II a ve třetím ročníků,kdy mi chybělo dodělat bakalářku a dva další předměty jsem řekla škole sbohem. Po delším přemýšlení jsem se rozhodla, že to nemůžu vzdát, protože jak psal Dave, nechala jsem v tý škole tolik probdělých nocí, odpracovaných hodin, vzteklých nálad u modelů a td, že by mi bylo líto, kdyby to k ničemu nebylo. Potěšila mne jakási komise, která těsně před přijímačkami zrušila handicap 15ti bodů a já se tím pádem s přehledem dostala a čekají mě další úmorné roky studia, ale přisvědčuji těm, kteří se o tom zmínili: jsem hrdá, že zde můžu studovat
P.S. Studium je jedna věc, práce druhá: za půl roku, co jsem venku jsem nesehnala žádnou pořádnou práci v oboru- skončila jsem zakládáním zboží v Hornbachu
design koči 08.02.11 09:00
Taky by mě ještě zajímalo, jestli u předvádění portfolia můžu být a podávat komentář, nebo jestli si je jen vyberou? V tom případě bych tam asi měla dodělat popisky :-D
design anet 08.02.11 09:49
Koci: Od nas si dnes po osme vybrali portfolia a rekli at odejdem a vratime se az v pul dvanacty. Proste jim to tam das a oni si to sami prohlidnou. Ja ted cekam jak dopadnu:D
design P. 08.02.11 10:24
Opravdu jenom vybírají komentáře ohledně portfolia jsou až u pohovoru :D
design Anet 08.02.11 13:36
Tak 40 bodů z portfolia a nazdar. Nojo, chtěli to holt fakt zaměřit na ten PRŮMYSLOVEJ design. Takže jsem sice něco měla ale třeba návrhy látek oni jako prům. des. neberou. Chtěli vyloženě nějaký návrhy, nápady. To že sem tam měla x dobrejch portrétů nebylo přímo to, co by je mělo zaujmout.. Nakonec je to možná dobře, vrtačky a dopravní prostředky bych zrovna navrhovat nechtěla.
design P. 08.02.11 18:49
Já jsem vám varoval abyste nevykašlali moc na ten design je to škoda že jsi tam nedostala protože ten design je opravdu užitečný, návrh od domy, nábytky, auty jsou docela fajn
OMG J X Dolzealova 08.02.11 18:53
Pratele drazi, vsem vam preju, aby se vam u prijmacek darilo a take aby vam Buh dopral vice smyslu pro humor.
Jirinka
přijmačky TUL Ann 08.02.11 23:09
nevite nahodou někdo jaky bylo zadani v minulých letech na prijmackach na TUL na architekturu... na tu prostorovou kompozici a na architektonickym navrhu? diky)))
cvut Brumla 09.02.11 14:46
mohl by mně někdo říct kde je těžší matika a dg, jestli na FA nebo na FAST?
design JaneEx 09.02.11 16:39
to P: Zdravím, mohu se prosím zeptat - ty studuješ v tuhle chvíli v prváku na designu? Jak jsi spokojen s výukou? jak probíhají konzultace? Máte konzultanty rozdělené, nebo se konzultuje jen s Marianem? vidíš v rámci designu nějakou perspektivu do budoucna?
vím, že otázek je víc, ale jsem ráda, že jsem konečně našla nějakého studenta
tul weri 09.02.11 20:18
Ahoj, je tu někdo, kdo jede v pondělí do toho Liberce? Co si berete s sebu na ty talentovky?
re brumla ... 10.02.11 14:08
Co já vím, tak na FA, teda DG určitě...
to Brumla mona 10.02.11 14:58
DG je rozhodně těžší na FA!...s matikou bych to už tolik nehrotila,ale taky se na ní vyhazuje..ale DG je peklo...
Doucovani Robert 14.02.11 13:07
Ahoj vsichni, nevite nekdo nahodou o nakym dobrym doucovani z matiky v Brne ? diky
TUL mari 14.02.11 21:23
tak povídejte, vy kdo jste byli v liberci, jaké to bylo. Já tam kvůli chřipce nejela
FSv Architektura a stavitelství x FA ČVUT bibrs 14.02.11 22:16
Chtěla bych se zeptat vás, již přijatých na FA ČVUT, jestli náhodou nezvažujete studium na sousední FSv obor Architektura a stavitelství. Já sama mám v tomhle trochu dilema - jsem přijatá na FA, moc mě to tam láká, ale nevím, jestli vzhledem k uplatnění na trhu práce není výhodnější techničtější stavebka... Co si o tom myslíte?
Re: FSv Architektura a stavitelství x FA ČVUT Pietro 15.02.11 10:00
FSV: Více matematiky, více fyziky, více statiky, pružnost pevnost, ocel, beton, dřevo, neboli spousta předmětů pro větší orientaci architekta ve statice. Spousta ztraceného času, nicméně statika z vás neudělají. Pro FA hovoří prestiž, kvalitnější atelierová výuka a nová budova
Re: FSv Architektura a stavitelství x FA ČVUT Narrno 15.02.11 18:07
Hlavně radím neposlouchat rozumbrady z té či oné fakulty, co mají potřebu si honit triko (dívám se na vás, Pietro - nebojte, nebudete v tom dlouho sám, téměř jistě brzy přispěchá nějaký dobrák z "druhé strany", aby utrousil svoje pohrdavé poznámky na FA).

Moje hlavní rada ale zní - jděte tam, kam vás to více láká. Trh práce nikterak přehnaně neoslníte ani FA, ani FSv (ani žádným jiným jménem, když na to přijde), tam jde spíše o vaše osobní kvality, které můžete prokázat prakticky kdekoliv. Říkáte-li sama, že vás moc láká FA, jděte tam, najděte si oblast, která vás baví a v ní se snažte excelovat. Trh práce si pak už podmaníte, nemějte strach.
Přeji hodně úspěchů na vaší cestě
To narrno mirek 15.02.11 20:18
Nicméně tu novou budovu a osobnosti, které vyučují na FA nijak popírat nemůžeš. Přijde mi to jako objektivní informace, která se uchazečům může hodit. Nemyslím, že se tady nikdo nechce vytahovat, ale předá vá zde svůj osobní názor na věc. Já osobně kdybych se rozhodoval kam jít, tak volím mezi Libercem, VŠUP,nebo FA ČVUT (s tím že neznám příliš školy v Brně ani Ostravě). Když na FSV tak bych volil přímo stavební obor než architekturu.
Nic méně souhlasím s vaším druhým odstavcem. Doplnil bych to tím, že když budete "makat" a bude vás to bavit, tak budete kvalitním absolventem z jakékoli školy. Hodně zdaru všem uchazečům!
to mirek Narrno 16.02.11 03:30
Osobní názor je v tomto kontextu problematická věc, neboť znám pramálo lidí, kteří po vystudování té či oné školy/fakulty tvrdí, že stála za prd a že "konkurence" byla mnohem lepší. Každá instituce svým studentům s gustem neustále melduje, jak jsou oproti těm druhým strašlivě úžasní a profesoři se předhání v příbězích z praxe, kde se o jejich studenty projekční ateliéry urputně perou, zatímco ti druzí mezuláni jsou odsouzení k bídnému zhynutí hladem, neb o ně nikdo nestojí.
Čili vlastní názor ano, ale považuji za nutné zdůraznit, čím a jak bývá ovlivněn (zvlášť téměř oficiální animozita mezi FSv a FA je vskutku pověstná).
Osobně radím zajet se podívat na všechny školy, co mě zajímají, nasát atmosféru a rozhodnout se podle toho. Všechny výše zmíněné univerzity/fakulty považuji za kvalitní a každá z nich má svoje přednosti (a slabiny, ovšem), špatně v žádném případě nikdy nezvolíte.
tul- prijmacky z 17.02.11 14:01
uz jste se divali na prehledove informace o prijmacim rizeni ? :D moc slavne to s nama neni ...
tul prijmacky Ann 17.02.11 15:52
kde jsou prehledove informace i prijmackach.!??!!!
Dvě VS steela 17.02.11 17:17
Zajímalo by mě, jestli někdo nemá zkušenosti s kombinací architektury a další VŠ. Slyšela jsem, že studium ať už na ČVUT, VUT, VŠUP nebo TUL není zrovna proházka růžovým sadem, ale to říká i spousta studentů jiných oborů a přesto se najdou mezi nimi tací, co zvládají i další školu. Je tomu tak ale i u architektury?
to Narrno Pietro 17.02.11 19:05
Můj názor pramení z vlastní zkušenosti s oběma školami. Komu nevoní matematika a ostatní exaktní vědy, nechť se vyhne FSV širokým obloukem Bude trpět. Nechť zamíří směle na FA vyzvat na souboji paní Hájkovou ať trpí ještě víc To je má rada a je zadarmo FA prochází po letech bouřlivým rozvojem a stále lepší. Ateliery v praxi přijmou vždy toho nejlepšího. Ale vy si musíte zvolit, co chcete být: projektant nebo architekt.
tul-prijmacky z 17.02.11 21:33
http://stag.tul.cz/apps/stag/prijimacky/PG$_PRIJIMACKY.zprav a_o_prubehu_pr
To narrno mirek 17.02.11 21:36
Jo jo. Je to tak. Moje osobní zkušenost s FA a FSV: jsem z fa a hrozně rád chodím konzultovat na fsv. Je tam daleko víc odborníků a nabídka je ve srovnání s fa veliká. Samozřejmě tím myslím stavitelství, statiku, konstrukce,.... Je to ale všechno neoficiální a obecně to nefunguje. Škoda. (omlouvám se, že odbíhám od tématu).
Dvě VS Narrno 18.02.11 03:56
Ano, je to teoreticky možné, ale není to dobrý nápad - množství práce na architektonických oborech je takové, že prostě budete muset hodně flinkat obě školy, pokud to budete chtít zvládnout (a i tak se pravděpodobně dostanete hodně blízko k hranicím vašich fyzických a psychických sil).
Podle mého je lepší vystudovat pořádně jednu školu než se propotácet dvěmi...
Můžu se mimochodem zeptat - o jaké kombinaci uvažujete?
to Pietro Narrno 18.02.11 09:59
Bouřlivým vývojem prochází téměř každá škola architektury u nás, to neplatí pouze pro FA, ale i pro FSv, Liberec a tak dále (což je dobře).
Máte svatou pravdu, že ateliéry přijmou jen toho nejlepšího - nicméně věřte mi, že o tom nejlepším nerozhoduje ani tak škola/fakulta, kterou se uchazeč honosí, jako spíš jeho osobní kvality a úspěchy. Účasti v soutěžích, udělené ceny, zahraniční stáže, nadstandardní znalosti programů a pochopitelně i osobní charisma, tím vším zapůsobíte stokrát více.
Jak jsem řekl - všechny výše uvedené obory architektury považuji za kvalitní, nemůžete prostě zvolit špatně. Špatně uděláte jen v tom případě, že si budete myslet, že tím je hotovo a nebudete se snažit vyčnívat z davu...
A prosím vás, přestaňte s tím označováním studentů FSv oboru A jako "projektantů" - jsou to stejní architekti jako studenti FA (mají nakonec i stejný titul). Je to stejné, jako když studenti Fsv s úšklebkem hovoří o těch "malířích" a "umělcích" z FA - tahle řevnivost mezi fakultami (směšně podporovaná profesorským sborem) je úplně zbytečná a kontraproduktivní.
Jinak hlasuji pro to přesunout tuto diskuzi do jiných končin zdejšího fóra, jsou pro to vhodnější šuplíky než je tento...
to Narrno steela 18.02.11 16:26
Konkrétně jsem uvažovala o FA CVUT a MFF UK. Ale asi to radeji zkouset nebudu...
to steela Narrno 19.02.11 01:22
Nezkoušejte, tahle kombinace je absolutně vražedná, zničíte si zdraví a pravděpodobně stejně nakonec minimálně jednu vzdáte.
Navíc to upřímně není zrovna nejpraktičtější kombinace (zeptejte se sama sebe - co byste ráda dělala po škole? pomůžou vám k tomu tyhle dvě školy?).
Nicméně musím dodat, že mám pro tohle bláznovství pochopení, já jsem kdysi zvažoval současné studium práv a architektury - ale věřte mi, není to dobrý nápad. Malý přínos, velký risk.
hlouposti kiki 19.02.11 02:02
souhlasim s Narrno...nikde se nemluví o projektantech či architektech (mimochodem na FSV maji titul Ing. Arch :D) ale tyhle neustálé boje mezi architekty a ,,špinavymi architekty,, jak je možné na nás z FSV občas slyšet nikdy neskončí..já osobně nemám problém se studenty z FA protože každý studuje co chce a co si vybral a pokud ho to baví tak jako mě tak je to jenom dobře...řiďte se svým vlastním pocitem při výběru ať už školy či fakulty a ne podle toho co si přečtete v hádce mezi studentem z FA a FSV...ale souhlasím s tím že pokud se dáte na dráhu architektury tak si pořádně máknete je jedno kde...
Dvě školy F 19.02.11 19:49
no mě třeba napadlo udelat si FA a pozemni stavitelstvina na FSV, a bejt zaroven architekt a projektatnt ... jako rozsoreni svych schopnosti. Akorát nevim jestli by z toho nevylez nejakej nesmysl vzhledem k podobnosti škol
dve vs ... 19.02.11 22:07
No ja teda nevim, ale myslim, ze dve skoly se v pripade studia architektury stihat nedaj... rozhodne ne ze zacatku.. uz jen proto, ze mame 30 hodin tydne a domacich ukolu jak ... Jedine, ze si nejak rozlozite studium, ale to vetsina lidi dela stejne, a to studujou jen FA.
. . . . Tereza 22.02.11 12:19
Myslím si, že je zbytečné ke studiu FA si přibírat ještě i stavařinu...pokud to člověka baví a zajímá, tak se stejně bude zajímat o ty stavařské věci, nové materiály, techniky, metody, detaily....a pokud to člověka nebaví a dělá to jen aby něco ,,dělal,, pak je to všechno zbytečné už od začátku. Jinak souhlasím, že architektura je časově náročná (já studuji v Brně) a sem i ráda, že jsem absolvovala střední stavební průmyslovku - ta mi hodně pomohla v začátcích s technickými předměty...jistý náskok tu přeci jen byl narozdíl od kolegů z gymnázií a jiných středních škol. Každopádně přeji všem ať se daří. T.
FA CVUT indigo 23.02.11 13:25
Zdravim, slysel jsem ze na FA CVUT to chodi tak, ze z 300 prijatych studentu 100 vyhodi v prvaku a titul ing. arch. ziska asi 60 lidi. Je to skutecne tak?
indigo val 23.02.11 23:22
já jsem zase slyšel že plus mínus 60 lidí vyjde s titulem ing. arch. každý rok v celé ČR! Ale nemám to zrovna z důvěryhodného zdroje...
to val Narrno 24.02.11 15:49
Zdroj opravdu není důvěryhodný, těch Ing. arch. vyjde každý rok tuším pár stovek (hlavně díky mamutí ČVUT).
TUL - vysledky e 01.03.11 08:39
Ahoj, nevite nekdo kde to vazne s vysledkama z Liberce? Rikali do deseti dnu, to bylo v sobotu a dnes je utery!!
TUL výsledky Evka 01.03.11 12:55
Jsem na tom podobně, dopis nemám, net kontroluju každej den a nevim nic :/
tul vysledky Ann 01.03.11 15:28
presne kazdej den... nekolikrat... no nez poslali vysledky designu tak to trvalo 17 dni... tak by to snad tento tyden mohlo prijit.
konečně Tereza 02.03.11 18:43
Tak už tam konečně jsou!
TUL příjmačky bezz 04.03.11 11:45
nevíte, jestli se dá někde najít naše bodování z jednotlivých kol?
odvolani M 05.03.11 00:27
AHoj lidi,nevite nekdo,jake procento lidi na odvolani bylo prijato minuly rok a jaka je sance uspet?
výsledky Leona 05.03.11 00:37
Už jsou výsledky i z Prahy!!!
ČVUT FA bb 05.03.11 07:37
nevíte, kdy se dovíme výsledky z Prahy FA?? jestli to bude někde na netu nebo si musíme počkat na dopis?:/
ČVUT FA Andras 05.03.11 08:25
Tak jsem přijat! 77 bodů bylo dostačujících! Těším se na vás v 1. semestru
ČVUT FA marra 05.03.11 09:15
to bb: Výsledky jsou už na netu. (prihlaska.cvut.cz). Jinak taky přijat se 79b, takže se na vás taky těším :D
čvut brumla 05.03.11 09:44
nevíte jaké bylo bodové minimum pro přijetí?
cvut e 05.03.11 09:50
cau, jen tak ze zvedavosti, nevite co ma znamenat kdyz mam v kolonce body 158?
cvut vysledky zu 05.03.11 10:00
chtela sem se zeptat, jak je to s tim zaverecnym bodovanim...chapu ze hranice pro prijeti je asi 77...ale co presne znamena to cislo co mame ted napsane na netu..nevite co je do toho jeste zapocitane ?
ČVUT FA bb 05.03.11 10:13
82 bodů..přijata :D paráda..taky se těším a hlavně ta nová budova..ááá :D
FA Praha Míša 05.03.11 10:31
Tak taky přijata (82 b) těším se na vás, budoucí spolužáci!
to e míša 05.03.11 10:32
když máš 158, neměl jsi náhodou přes padesát v tom prvním kole?
přijímačky FA ČVUT p 05.03.11 10:38
Nevíte někdo, jaká byla hranice bodů k přijetí?
TUL - dopis Evka 05.03.11 13:30
Ahoj, už vám někomu přišel dopis o rozhodnutí? Zajímá mě to kvůli odvolací lhůtě atp. Dík
cvut vera 05.03.11 13:39
Ahoj, mám tam taky 158 a v prvním kole jsem měla přes padesát.. taky by mě zajímalo, za co tam ještě přičítali..?
čvut akk 05.03.11 14:19
ahoj..nevíte jestli je už někde založená skupina fa čvut 2011?
čvut dd 05.03.11 19:35
83, těším se v září
logicky, těm co měli rovnou nad padesát ještě přičetli 100, pak udělali tabulku a za 300. nejlepším čáru.
čvut minimum design? jarda 05.03.11 21:09
Nevite kolik bylo letos minimu pro prijeti na design - fa cvut v praze? dekuji za info
pořadí Karolína 06.03.11 19:25
Ahoj,
mě to píše 163, taky mě přijali v prvním kole, tak budu věřit vaší teorii s přičítáním stovky.

Zajímalo by mě, zda se někde dá zjistit pořadí uchazečů, docela by mě zajímalo jak si stojím.

A druhá otázka: Myslíte, že je lepší studovat architekturu v Praze na čvut, nebo v Liberci? Jsem přijata na obě a nevím, jak se rozhodnout..
tul nebo cvut mari 06.03.11 20:40
myslím že je to jedno. V Liberci je komornější prostředí, je to menší škola a člověk si tedy asi nepřijde tak moc jako 'číslo'. Koždopádně podle mě škola dá základ na kterém se musí stavět, takže je jedno jak se rozhodneš, asi spíš kam tě to víc táhne ne? já jdu do Prahy
to mari Karolína 07.03.11 07:35
No to kdybych věděla :-D To že jen škola stejně nestačí vím, jen si nejsem jistá, zda se mám rozhodnout pro techničtější a stresově náročnější Prahu a ve volném čase dohánět nějakou vlastní tvorbu, nebo pro pohodový Liberec, kde si budu 4roky tvořit bez větších obav, že mě vylejou, a pak doufat, že ty technické znalosti v praxi dohoním.

Matika mě vcelku baví (mám za sebou x úspěšných olympiád, přivydělávám si doučováním), jenže to výtvarno jaksi taky, ony dvě přihlášky jsrem podávala s tím, že snad vyjde aspoň jedna a já nebudu muset na stavárnu.
tul nebo cvut bezz 07.03.11 09:47
ahoj Karolíno. já sem na tom stejně, myslim, že technický předměty by pro mě nebyly problém, ale zatim jsem se rozhodla pro Liberec (hlavně kvůli tomu, jak vypadaly příjmačky na obou školách. myslim, že to o něčem vypovídá)
cvut vs. liberec zu 07.03.11 22:02
tak vidim ze nejsem sama kdo se rozhoduje....u me taky zatim vyhrava Liberec, ale 100% rozhodnuta nejsem ..........
FA -TUL Rocketman 10.03.11 22:06
Nazdarek decka, koukam ze jsem vsecko od zacatku udelal uplne blbe... vubec na nic jsem se nepripravil, nic si neprecet, nikdy predtim jsem tam nebyl, pomalu jsem nevedel co je to kompozice, poslal jsem vsechny vykresy formatu A4, navic ani jednu perspektivu nebo normalni kresbu napr. figuralni a tak... ze zadani kompozice jsem si udelal pr*el, u pohovoru jsem si nevzpomel na jediny jmeno, prisel jsem oblecenej jak vandrak.... a vzali me... nemate nekdo fotky z prijimacek nebo treba info kdy sakra prijde ten dopis? Na netu mam akorat ze me vzali...
FA-TUL Rocketman 11.03.11 14:57
Protože jsem byl upozorněn na to, že můj příspěvek vyznívá jako opovržlivé vyjádření o kvalitě přijímacich zkoušek na FA v Liberci, přidávám vysvětlení toho co jsem napsal.
Opak je totiž pravdou, FA-TUL je podle mého názoru svým přístupem unikátní nejen v ČR. Je to jedniná vysoká škola/fakulta na kterou jsem se hlásil.
Příspěvek měl (bohužel příliš provokativně) zesměšňovat zdejší nesmyslné a kontraproduktivní "návody jak oblafnout komisi a dostat se na FA".
Zde přikládám můj "návod" (skušenosti s přijímacím řízením):
Je zbytečné posílat 30 kreseb obreslených z učebnice které nevypovídají nic o Vaší tvořivosti.
Jelikož jste jistě lidé kreativní, dělali jste určitě někomu plakát, web stránky, nebo si třeba jen čmáráte do sešitů. Čím větší je různorodost tím lépe. Důležité je ukázat Vaše myšlenkové pochody při tvorbě - první skici, studie, až konečný výtvor.
Dále jsem chtěl upozornit na to, že universální sterilní kompozice (ala černá vs bílá kostka) s vysvětlením souboje protikladů není vždy spásonosná. Opět se vyplatí ukázat že se nebojíte provokativního a svébytného řešení, ukázat kam až sahají obzory Vaší kreativity.
U pohovoru jde především ukázat nadšení pro Architekturu a projevit vlastní názory. Encyklopedické znalosti jsou podle mého vedlejší.

S pozdravem

M.H.
body- FA CVUT trinkyk 11.03.11 23:54
Dolní hranice v Praze je nejspíš 75
to rocketman az 12.03.11 12:20
Ja myslim, ze vetsine lidem nepripadalo, ze by ten prispevek byl opovrzlivy, me prisel usmevny a to v dobrem slova smyslu. Chapu jak to cele myslis , krabice spásonosná není tjo,. Ale mame se snad ted stydet za to, ze jsme dreli na tom abychom se tam dostali ? Ze nam nestaci byt jenom kreativni, ale chceme napriklad skvele ovladat perspektivu a figuralni kresbu ? A ze nase nadseni pro architekturu je vyjadreno i nasimi encyklopedickymi znalosti ? Uprimne mluvim za sebe, ze dejiny a teorie architektury me bavi moc........Me by osobne zajimalo jak vypadala tvoje horakyne ? vetsinu dobrych praci si pamatuju, tak snad to tve bude jedno z nich ....
to az Rocketman 12.03.11 12:45
Zadny stydeni se, naopak..... jen mi prislo ze tyhle navody spis omezujou... pravda je takova ze mam nehorazne spatnou pamet na jmena.
Ale historie a hlavne teorie architektury + napriklad souvislosti s ostatnima druhama umeni, filosoficky aspekty arch. atd, to je neco cim travim 2x vic casu nez ucenim na maturitu a do skoly :-D
Proste si myslim ze jsem mel stesti ze jsem do toho sel bez predstavy co tam budu delat, respektive co bych mel delat.
Kompozice Rocketman 12.03.11 12:59
Tak svoji kompozici bych se bal oznacit slovem kompozice.... ale njak me ospravedlnuje veta: dulezite je ukazat kam az jste ochotni zajit v umeleckem vyjadreni...
Ze zadani jsem udelal "dadaistickou basen" ze ktery jsem castecne vychazel, a tak trochu se to zvrhlo od kompozice k zdeformovany figure (zdeformovany horakyni). Udelal jsem si skicu (naznak zenskejch linii + jakyhosi obleceni neobleceni) a pak jsem se pokousel to realizovat z toho co najdu.
Zaklad byla ta drevena vidlice ktera napadne pripominala ty "zenske linie"... pak provazek, papir, spejle, vajgl, maska, natahovaci dynosaurus...
asi uz vis.. a za ni byl velkej napis: No ja bych blila!
a moje tema bylo: Kdo se skryva za maskou chytre horakyne?
asi uz vis co jsem myslel tim ze jsem si udelal ***** ze zadani...
tul bez 12.03.11 15:26
jo, tohle bylo tvoje rakeťáku:Dto bylo hodně kreativní
body ČVUT brumla 12.03.11 17:50
opravdu nido neví PŘESNĚ jaká byla dolní hranice pro přijetí?
vysledky FA CVUT lucia 12.03.11 19:34
ahoj...neviete kde najdem vysledky prijimaciek...ako poradie uchadzacov....dakujem...a uz vam prisli listy z fakulty?
Vysledky Petr 13.03.11 09:06
Dojde ti to s přihláškou. Takový list s pořadím a fotkou každýho přijatýho. Prostě je to pořád dokola tenhle dotaz. Jestli to zveřejní, tak to nebude schovaný někde na neznámým fóru, ale spíš na titulní stránce fakulty. Takže žádný pořadí není a až a jestli bude tak ho určitě hned najdeš))
výsledky FA ČVUT B 13.03.11 11:09
žádný seznam s pořadím asi nebude, na nástěnce u studijního oddělení budou viset papíry s abecedním seznamem a u každého jména bude napsané přijat/nepřijat. nevím, jestli tam bývá i počet bodů. no, uznávám, že pro přespolní je to zbytečná informace, ale teda taky jsem přežila pouze s vědomím, že mě vzali a přijatý zbytek jsem potkala až v září, haha. nebo ne, už u zápisu! hehe.
TUL Rocketman 13.03.11 13:34
Nevite nekdo jestli se dozvime bodovy ohodnoceni naseho snazeni u prijimacek? myslim v tom dopise...
A jen tak pro zajimavost.. kolik se nas tam sejde? :-D a kdo?
Mozna se dat dohromady na tom hnusnym facebooku kterej z duse nenavidim...
tul bez 13.03.11 16:03
já se tam s tebou asi sejdu. a myslim, že v minulejch letech v tom dopise něco víc o bodech bylo
prestup honzyk 13.03.11 19:01
Cau, mel bych v tuhle dobu dost blbej dotaz, presto me zajima. Nevite nekdo, jak to je s pripadnym prestupem na jinou skolu a fakultu architektury v EU ? Napr. kdybych se treba po 1. rocniku FA CVUT rozhodl pro prestup na skolu do Anglie, obor architektura samozrejme. Je to mozne, popr. jak moc slozite? Diky
Dějiny umění Maru 14.03.11 06:17
Ahojte, chtěla bych se zeptat jestli byste mi někdo neporadily, jak se naučit na test z dějin umění.. My tento předmět totiž ve škole nemáme a nevím, co bych se přesně měla naučit.. Děkuji
přestup, dějiny bb 14.03.11 16:44
honzyk: myslím, že by nešlo tak o přestup jako spíš, že začneš úplně na nové univerzitě. V zahraničí je výuka architektury dost rozdílná a pochybuju, že by ti ten rok uznali. Ale třeba to bude mít vliv na tvé přijetí a asi budeš mít náskok v dějinách, jak to je u technických předmětů nevím.
Maru: podle mně jsou nejpřehlednější Kapitoly z dějin výtvarného umění od V. Prokopa, s tím, že si budeš dohledávat na internetu nebo v jiné knížce obrázky.
ad dejiny, Prokop ... 14.03.11 17:35
Prokopa rozhodne nedoporucuju... Jsou to narychlo napsany skripta, ve kterych jsou dost chyby... Nejlepsi bude asi zalistovat Dejinami umeni od Pijoana (vsechny dily). Co se tyce dejin architektury, je toho hodne, napriklad Dejiny architektury od nakl. Odeon nebo Herout: Staleti kolem nas se to myslim jmenuje... Kazdopadne nejlepsi asi bude projit si sbirky NG a vubec chodit na vystavy a zajimat se o to, nejen se nadrtit skripta....
Dejiny umenia + Vysledky FA CVUT Lucia 14.03.11 18:10
Maru...suhlasim s BB...najlepsie zhrnutie mas v Prokopovi
a este jeden dotaz je tu niekto kto mal 74 bodov na FA CVUT a je prijaty?
Prokop? Rocketman 14.03.11 20:35
Prokop neni nic moc, ale pokud si chces jen zopaknout znalosti pred prijimackama tak je fajn...
Ono to proste celkove chce se o to umeni a arch. zajimat...
Dejiny architektury, na ty bych se s klidem vybod... spis projizdej arch. weby, obrazky, cti...
ted me tu mozna ukamenujete ale ja se treba na prijimacky "pripravoval" tim, ze jsem projizdel archiv pechakucha.cz, myslim ze idealni reseni... a hlavne zabavny :-P
Akorat jsem "resil" dilema jestli rict ze soucasny arch. sceny v CR Zdenka Franka, aby to nevypadalo jako podlejzani.. nerek jsem ho :-D
Dejiny umenia + Vysledky FA CVUT Lucia 14.03.11 21:41
Maru...suhlasim s BB...najlepsie zhrnutie mas v Prokopovi
a este jeden dotaz je tu niekto kto mal 74 bodov na FA CVUT a je prijaty?
re dejiny, prokop atd. .. 14.03.11 23:25
Jasne, pokud jde o soucasnou tvorbu, tak je dobre cerpat z casaku, internetu... Ale byl to dotaz na dejiny a i o ty je treba se zajimat... Ne ze si prectu Prokopa a tim to hasne... Prokop ti neda prehled, ale naserviruje jmena bez souvislosti nebo hure se zkreslenymi souvislostmi... To ovsem neznamena, ze musis byt kunsthistorik, aby ses na architekturu dostal... Dostat se na skolu a "odstudovat si to" drcenim ze skript a "plnenim planu" je jedna vec a byt pak dobrym architektem vec druha..
design koči 17.03.11 16:26
Čau lidi, nevíte, kdo je hlava designu na FA, komu se popřípadě posílá odvolání?
Tesnotka Peter 17.03.11 21:11
Ja som mal 74 bodov, nie som prijaty. Neviem ci to mam riesit odvolanim alebo mam sa spolahnut na to, ze sa to posunie, akurat ze to by som na vysledok musel cakat do septembra a vysledok by nakoniec nemusel byt pozitivny. Je tu dalsi problem v liste je napisne, ze mozem poziadat o preskumanie tohto rozhodnutia. Ja si ale myslim, ze ohodnoteny som bol adekvatne, takze neviem ci mozem odvolanie formulovat tak aby som im dal len najavo, ze mam velky zaujem sa tam dostat :D
re design .. 17.03.11 22:30
Asi Kotas, ne? Neni nic jednodussiho, nez se podivat na stranky FA... ale to je moc a moc tezke. Odvolani poslat asi na studijni... a nebo co tam zavolat? telefon. ano telefon, tim se vola.
Re . Tesnotka Lucia 18.03.11 12:28
ja mam 73...tak len som chcela vediet, ze ci je niekto s 74...aj ja nad tym rozmyslam, ci mam poslat odvolanie alebo nie...
výsledky FA ČVUT brumla 18.03.11 16:00
má někdo 75 bodů a je přijatý? prosííím...
FA ČVUT aaa 18.03.11 16:01
já mám 74 a nejsem přijatý
design p. 18.03.11 18:48
tak se přiznejte všichni, kdo se dostali na design :D
prokop weri 18.03.11 18:49
Já teda taky doporučuju prokopa.. Moc se o ty dějiny nezajímam. Spíš mě baví praktická stránka věci jako tvořit něco a tak.. Před přijímačkama sem si ho přečetla a měla sem 54 bodů..
Přípravné kurzy - VUTBR Emice 18.03.11 19:00
Nevíte někdo prosím, jak asi probíhají ty kurzy z matiky a deskriptívy v Brně???
Pojďte se seznámit přes Facebook mika 19.03.11 13:40
Pro Sbudoucí studenty FA Čvut: Pojďme se spojit, seznámit se a spolupracovat v následujících letech. Pojďme se společně bavit i trápit tam, kde nás budou trápit a my je za to milovat.

Vyhledejte si stránku: Budoucí studenti ČVUT FA 1.ročník 2011/2012 a přidejte se

Zatím všem naviděnou
body- FA CVUT trinkyk 20.03.11 12:45
Mám 75 bodů a jsem přijatá takže spodní hranice je nejspíš 75 bodů
party Nikola 21.03.11 19:45
http://www.archiweb.cz/news.php?action=show&type=1&id=9867

doporucuju vsem cerstve prijatym
re: party murth 23.03.11 17:04
zatím to vypadá, že ta budova je moc malá aby dokázal hostit 1500 lidí :D ale těším se.
Matika FA VUT Johansonn 11.04.11 14:16
Cau, nevite jake jsou okruhy na prijmacky z matiky na FA VUT prosim ? diky
Prokop Rakovnik 11.04.11 14:17
Nevite nekdo kde bych sehnal toho prokopa ? diky
To rakovnik jj 12.04.11 19:00
Kapitoly z dějin výtvarného umění /Prokop/ jde si to půjčit někde v knihovně, nebo běžně i objednat v knihkupectví, Prokopa jsem taky studovala, ale spíš bych ti k přijímačkám doporučila Svět architektury od Hrůzy (to je snad nejlepší knížka co tě obecně seznámí s architekturou) a pak si můžeš taky půjčit nějakou učebnici architektury pro spš stavební. Důležitý je orientovat se hlavně v současné světové architektuře.
ubytování tereza 17.04.11 18:30
ahoj, nevíte někdo, kdy se mají podávat žádosti o kolej?
Re: ubytování Jane Ex 23.04.11 22:23
stejný dotaz jsem měla na suz, přeposílám od nich odpověď:
Dle Scenare ubytovani 11/12, který je na www.suz.cvut.cz, budeme prijimat
zadosti o kolej do prvniho kola od 1.6.11 a zadosti budoucích studentu CVUT
se prijimaji především elektronicky (přes webove rozhrani, metodika bude na
www.suz.cvut.cz). Nezalezi na poradi prijimani zadosti o kolej, ale na
vyhodnoceni zadatelu po uzaverce (z pohledu kriterii pro ubytovani).
S pozdravem

Mgr. Petra Solimanová
Odbor ubytovacích služeb
ČVUT v Praze, SÚZ
http://suz.cvut.cz


btw. koukám, že se tu druží přijatí na architekturu, co my - budoucí designéři, co se nějak spojit ?
FA VUT Brno Zuziii 24.04.11 22:52
Cau lidi,
chtela bych se hlasit letos na podzim na FA v Brne a zajímalo by me kdo z vas, kdo se máte v plánu hlásit uz se pripravuje, popripade jak. Prijimacky jsem zkousela pred dvema lety takze od talentovek vim, co muzu cekat, ale zajima me druhe kolo. Nasla jsem na webu nejakou informaci o tom ze tam budou stejne prijimacky z matiky jako na FASTu. moc se v tom nevyznam tak se chci zeptat jak to je. Dalsi vec - pry nekde visi na netu temata ktera davaji na talentovkach, jen se to kazdy rok strida - ja mela tenkrat prirodni kapli a vylamala jsem si na tom zuby. Loni ji pry taky dostali. Takze si myslim ze se da spousta veci na talentovky pripravit dopredu. Kdybyste nekdo vedeli kde se ta temata daji sehnat budu moc rada. Nemela bych nic proti kdyby se uz ted chtel nekdo zacit pripravovat se mnou. Chodit kreslit stavby popripade zkouset si vypracovavat ty navrhy co budou v lednu na talentovkach a zkusit si nakreslit nejakou sochu jako na talentovkach, klidne se i pripravit na vseobecny prehled a pohovor. Za kohokoliv z Brna kdo to bere vazne a chce priprave venovat hodne energie a casu budu vdecna. Ozvete se a muzem se nejak domluvit.
Ciao
FA VUT Brno Zuziii 24.04.11 22:53
Cau lidi,
chtela bych se hlasit letos na podzim na FA v Brne a zajímalo by me kdo z vas, kdo se máte v plánu hlásit uz se pripravuje, popripade jak. Prijimacky jsem zkousela pred dvema lety takze od talentovek vim, co muzu cekat, ale zajima me druhe kolo. Nasla jsem na webu nejakou informaci o tom ze tam budou stejne prijimacky z matiky jako na FASTu. moc se v tom nevyznam tak se chci zeptat jak to je. Dalsi vec - pry nekde visi na netu temata ktera davaji na talentovkach, jen se to kazdy rok strida - ja mela tenkrat prirodni kapli a vylamala jsem si na tom zuby. Loni ji pry taky dostali. Takze si myslim ze se da spousta veci na talentovky pripravit dopredu. Kdybyste nekdo vedeli kde se ta temata daji sehnat budu moc rada. Nemela bych nic proti kdyby se uz ted chtel nekdo zacit pripravovat se mnou. Chodit kreslit stavby popripade zkouset si vypracovavat ty navrhy co budou v lednu na talentovkach a zkusit si nakreslit nejakou sochu jako na talentovkach, klidne se i pripravit na vseobecny prehled a pohovor. Za kohokoliv z Brna kdo to bere vazne a chce priprave venovat hodne energie a casu budu vdecna. Ozvete se a muzem se nejak domluvit.
Ciao
přijímačky Architektura pozemních staveb Vera 16.05.11 12:56
Ahojte, nevíte náhodou, jak to je na FAST Archit. pozemních staveb s promíjením přijímaček z matiky na průměr? Mají to vypsaný ve směrnicích, ale v pozvánce nic takovýho nepíšou..?
fast arch ade 24.05.11 11:52
Hlasíš se do Prahy na ČVUT? V pozvánce k přijímačkám máš snad jasně napsaný kde máš kdy být, jestli tam máš dostavte se k testu z matematiky, tak k němu musíš jít, jestli tam máš jen ten ústní pohovor, tak matiku neděláš. Ten průměr z matiky je blbost, pak se tam hlásí i lidi z učňáků, ze zemědělek a podobných škol a dostanou se tam bez přijímaček a zabírají místa někomu kterýmu se třeba trochu nepovedou jen přijímačky jinak by vynikal. Jinak to co je na stavárně architektura neni, k pohovoru když přineseš cizí obrázky tak to ani nikdo nepozná, což je další hrůza. Jinak na fast do Brna na architekturu to nemá cenu chodit vůbec, přijímačky z matiky ti odpustí když přijdeš se silnou obálkou...a nejlépe si tam tvý rodiče s někým tykají. Což je má vlastní zkušenost, studuji naštěstí už fakultu architektury. Z architektur na stavárnách jsem znechucený.
fast arch ade 24.05.11 12:43
Hlasíš se do Prahy na ČVUT? V pozvánce k přijímačkám máš snad jasně napsaný kde máš kdy být, jestli tam máš dostavte se k testu z matematiky, tak k němu musíš jít, jestli tam máš jen ten ústní pohovor, tak matiku neděláš. Ten průměr z matiky je blbost, pak se tam hlásí i lidi z učňáků, ze zemědělek a podobných škol a dostanou se tam bez přijímaček a zabírají místa někomu kterýmu se třeba trochu nepovedou jen přijímačky jinak by vynikal. Jinak to co je na stavárně architektura neni, k pohovoru když přineseš cizí obrázky tak to ani nikdo nepozná, což je další hrůza. Jinak na fast do Brna na architekturu to nemá cenu chodit vůbec, přijímačky z matiky ti odpustí když přijdeš se silnou obálkou...a nejlépe si tam tvý rodiče s někým tykají. Což je má vlastní zkušenost, studuji naštěstí už fakultu architektury. Z architektur na stavárnách jsem znechucený.
ade Narrno 24.05.11 14:23
Vy jste znechucený z architektur na stavárnách, já jsem znechucený z vás osobně. Tyhle věčné ubohé šarvátky mezi školami/fakultami se mi už opravdu zajídají.
Lidé dobří, co sem zavítáte - názor pana ade berte s velkou rezervou, je součástí bohužel poměrně početné skupiny osob, které podle všeho věří, že kydání hnoje na svoje kolegy (konkurenty, no bóže) je vhodný způsob prezentace svého oboru.
fast arch ade 24.05.11 23:22
Pardon, možná jste mi špatně pochopil, rozhodně neodsuzuji všechny lidi co tohle studujou, rozhodně se tam najde dost lidí co zvládají svou práci lépe než lidi z klasických fakult architektury, dost také záleží na tom čemu se kdo věnuje, i v architektuře se dá na něco zaměřit, někdo dělá rodinné domy, jiný občanky, ale rozhodně ten člověk co vystuduje architekturu pozemních staveb není to samí jako když vystuduje vedle architekturu a urbanismus, liší se i v základě předměty co kdo studuje. Spíš jsem znechucený tím jak to chodí u přijímacího řízení, protože sám mám tyhle zkušenosti...podvodníci, podplácení. Mam zkušenost že u komise semnou čekal kluk ze zemědělky, kde neměli takovou matiku jako my, co museli dělat i přijímačky z matiky a šel tam navíc s výkresama co mu kreslila starší ségra a dostal se, jak se někdo takový může udržet nevim,dál o něm nic nevím. A podplácení v Brně na protekčním oboru na stavárně je kapitola další. Rozhodně nebuďte zklamaní jestli to nevyjde, jestli se na to cítíte, chcete to dělat, zkuste to i za rok. Tohle jsou věci co tam jsou a nic s tim asi jako studenti neuděláme, když se člověk dostane na vysněnou školu, těžko se jde prát za nespravedlnost jiných. Je to hrozný, ale je to tak. Rozhodně neodsuzuju lidi ze staváren, ale to jakým stylem se na takové školy dělají přijímačky.
příjimačky Proudoveletadlo 25.05.11 09:16
Musím souhlasit s ade, ty příjimačky byl vážně výsměch. Já šel na Fsv zcela cíleně, na FA jsem si přihlášku nepodával. Ale úroveň dost příjimaných mne vážně dost nemile překvapila, v ročníku je dost lidí, kteří jen tak proplouvají.
Na druhou stranu je si třeba uvědomit 2 skutečnosti.
Lidé, které tolik architektura neoslovuje, mají možnost (a využívají ji!) pokračovat na magisterském oboru Stavební inženýrství. To, že bude mít stavební inženýr základ z architektury, nemusí být vůbec na škodu.
Lidé, kteří neměli na střední tak dobrou matiku a neumí to, se jí zkrátka musí doučit, jinak vyletí. A co je na tom špatného? Jako mnohem větší nesmysl mi přijde, odsoudit lidi k neúspěchu při příjimačkách jen proto, že měli na střední špatnou výuku matematiky.
pro ade Narrno 25.05.11 14:18
Pardon, vidím, že jsem vám špatně rozuměl - pochopitelně se tedy omlouvám.
S tím, co říkáte, v zásadě musím souhlasit (a věřte mi, že nerad). Na druhou stranu moje zkušenost je taková, že podvodníci a ulejváci po pár letech ze škol těchto oborů mizí, neb upřímně podvádět se dá jen určitou dobu a síto jistých předmětů nakonec svoji funkci splní. Škoda jen, že takovéto existence zabírají místo lidem, co by na škole opravdu měli studovat...
přijímačky Vera 27.05.11 17:21
Mám na mysli FAST na VUT v Brně.. Myslíte, že když se o tom v odpise vůbec nezmínili, jen odkazují na směrnice ( v kterých je to uvolnění na průměr zmíněno), tak mám s tou matikou normálně počítat?? Pokud si to tedy nerozmyslím, jak čtu ty vaše debaty
přijetí klikcvak 29.05.11 09:39
Zdravíčko, měla bych docela zásadní dotaz, který nejspíš běží hlavou všem nervózním lidem, chystajících se na FA. Za pár dní nás čeká druhé kolo přijímaček a poměrně důležité je vědět, okolo kterého čísla se pohybuje spodní hranice pro přijetí na FA do Brna. Proto jestli někdo tušíte konkrétní číslo pro přijetí, dejte prosím vědět.
Díky
Přípravné kurzy - VUTBR Emice 29.05.11 19:17
Ahoj nevíte prosím někdo...kolik přibližně lidí bývá na těch přípravných kurzech?
Přípravné kurzy - VUTBR Shishka 30.05.11 12:08
Bylo nás tam asi 20, ale jestli můžu radit, tak bych ti spíše doporučil FESTAD. Ta úroveň v Brně občas pokulhávala...
Kulturní přehled Daniela 30.05.11 13:14
Ahojte, mela bych otazku,co se tyce prijimacek na FA. Je tam hodne otazek z kulturniho prehledu ,ktere se tykaji napr. hudby,malirstvi,socharstvi? Diky moc.
Přípravné kurzy - VUTBR Emice 30.05.11 19:40
Děkuju moc za radu.....ale na to už je bohužel pozdě.... já měla na mysli kurz z deskriptivy a z matiky (druhé kolo přijímacích zkoušek), který začíná příští pondělí....
koleje Štěpánka 01.06.11 15:35
Ahoj, nevíte někdo jak je to s podáváním žádosti o kolej na ČVUT? Kdy a jak? Jsem přijata na fa ale ješně jsem nebyla u zápisu, ten je na konci srpna, ale to už bude pozdě na podání přihlášky. Moc děkuju
maturita ?? 02.06.11 17:06
Zdravím, nevíte někdo jak to je na FA ČVUT, když jste přijatí a neudělali jste maturitu, respektive jí budete mít až toho 7. října?
Design blabla 02.06.11 23:00
tak kdo je přijat na design čvut a ještě neví kam příští rok tak ať jde na bubenči!! tam to totiž nejvíc žije díky nám!! :D
re matura ... 02.06.11 23:21
Smula, zapis je totiz o prazdninach a myslim, ze i ten nahradni... alespon loni to tak bylo.. a u zapisu musis predlozit kopii maturitniho vysvedceni.. navic 7.rijna uz bude vyuka na cvut plne v provozu.. a zacit tady studovat bez maturity samozrejme nejde.. takze to zkus pristi rok, treba to vyjde.
re - maturita autor 03.06.11 08:28
Ahoj prosimtě ?? dej mi na sebe kontakt, chtěla bych se s tebou na něčem domluvit=))
to autor ?? 03.06.11 11:50
Zahalka.p@gmail.com - jestli ten dotaz byl teda směřován na mě:D... Jinak já teda nevím, jestli jí mám nebo nemám, jen mám špatný tušení, že mi nedopadne sloh, což mě docela vytáčí, když už jsem udělal všechno a hlavně taky ten ztracenej rok..:-/
re maturita)) karl 03.06.11 12:30
Určitě se zkus ozvat na studijní, tam ti poradí, jestli je ještě nějaká šance, nebo fakt až za rok...Nečekej do konce a nějak to řeš, mysli i na ostatní, posune se pořadí a může se dostat někdo místo tebe. Dávala sis něco jinýho? Třeba vedle na stavárně můžeš donést maturitní vysvětčení i dýl a mají tam obor s architekturou. Jestli chceš fakt architekturu, možná je možnost dostat se ještě na nějakou soukromou uměleckou či technickou školu, co třeba nějakou vošku, náskok se bude za rok hodit.
re maturita)) karl 03.06.11 13:31
Určitě se zkus ozvat na studijní, tam ti poradí, jestli je ještě nějaká šance, nebo fakt až za rok...Nečekej do konce a nějak to řeš, mysli i na ostatní, posune se pořadí a může se dostat někdo místo tebe. Dávala sis něco jinýho? Třeba vedle na stavárně můžeš donést maturitní vysvětčení i dýl a mají tam obor s architekturou. Jestli chceš fakt architekturu, možná je možnost dostat se ještě na nějakou soukromou uměleckou či technickou školu, co třeba nějakou vošku, náskok se bude za rok hodit.
to Karl ?? 03.06.11 14:48
Momentálně se jenom snažim nějak zjistit, co kdyby... protože si myslím že jsem nenapsal sloh, ale výsledky budou až někdy toho 17.6. takže třeba pozitivně překvapí
Sice jsem slyšel že vloni někoho brali až takhle v září, jenže to nebyla ta blbá státní maturit a vysvědčení se dostalo asi ještě před začátkem výuky...
Jinak fakt nevím co s tím rokem. Na uměleckou školu chodit se mi nezdá až tak výhodný (kreslím docela dobře.. na talentovkách jsem měl dokonce plný počet bodů. ale neříkám, že nebudu trénovat - sebevědomí u stropu v tomhle taky nemám) a vošku třeba na pozemko to už vůbec ne.. jsem z průmyslovky a co jsem slyšel tak se tam moc nového ani ti lidi ze střední neanučí. Spíš jsem tak přemýšelel nějakou brigádu nebo práci (ano, jsem tak naivní že si myslím, že něco seženu:D) a u toho nějaký doučování deg a matiky..
re ?? ... 03.06.11 21:35
ale.. no sloh snad da kazdej, nevim, jak je to ted s tou statni ale stejne... kdyztak naznac na prislusnych mistech, ze jsi prijat na vejsku a vse bude v poho.. takovejhle strach z maturity ma kazdej, to je normalka, ale vetsinou to das, pokud nejsi uplnej lempl.. vejska je tezsi...
Brno FA Emice 03.06.11 22:12
Neví někdo prosím spodní hranici pro přijetí do Brna (minimální počet bodů)? Aspoň přibližně, např. podle zkušenností z minulých let...
re-koleje verca 04.06.11 11:39
odkaz ohledne koleji: http://www.suz.cvut.cz/files/scenar_ubytovani_2011_2012.pdf oddil III myslim...
zadost se podava pres internet....kdyz si trochu prolezes ty stranky suz.cvut.cz tak tam nekde snad najdes i instrukce jak se prohlasit na svuj ucet web.suz.cvut.cz ...
kk karl 04.06.11 20:38
Za rok z toho v praci tak vypadnes, to ti fakt nedoporučuju, taky jsem měl takový známí, první rok se nedostali kam chtěli, tak šli radši makat a pak už se do školy nevrátili. 1. začneš si vydělávat svoje peníze, daleko větší příjmy než nějaká brigáda...2. za rok už nebudeš mít takový přehled v učení a učit se sám, to bys musel mít fakt hodně silnou vůli. Uvidíš jak dopadneš, ale radim najdi si kdyžtak alternetivu taky školu
celoživotko dd 05.06.11 17:49
neví někdo nějaké informace o možnosti celoživotního studia na architektuře neboli tzv nultý ročník?
Maturita Krystof 06.06.11 09:40
Ahoj, mam bohuzel vicemene stejny problem jako se tu resil. Jsem prijaty, ale bohuzel se mi nepodarilo udelat profilovou maturitu z matematiky. Budu ji delat 1. zari, ale jeste nevim presne, kdy dostanu vysvedceni. Skola mi muze aspon hned druhy nebo treti den vystavit potvrzeni, ze jsem odmaturoval. Myslite, ze je mozne, abych se zatim zapsal bez vysvedceni a donesl ho dodatecne, pripadne abych to mel co nejdrive, ze bych nejprve prinesl potvrzeni a vysvedceni bych pak jeste dodal?
FA VUT vydělává na studentech? Martina Štollová 06.06.11 11:56
Jde o přijímací řízení pro magisterské studium na FA VUT v Brně. Časový plán výuky na FA dodnes říká, že přijímací řízení proběhne v polovině června 2011 (http://www.fa.vutbr.cz/files/studium/prijimaci_rizeni/casov y_plan_prijimaci1011.pdf). Časový plán výuky na FaST v Brně naproti tomu nic netají a všechny datumy má uvedeny od 24.11.2010 (http://www.fce.vutbr.cz/prijimacky/Pr-texty/Pr-2011/P-2011_ NSP_ARS_Smernice-pro-prijimaci-rizeni_2010-18_24-11-2010.pdf ). FA VUT v Brně vybrala od studentů správní poplatek za přijímací řízení, ke kterému se studenti FaST nemohou přihlásit. Povinností účastníků přijímacího řízení je předložit při přijímacím řízení úředně ověřený diplom o absolvovaném BSP. Termín obhajob na FaST VUT, je známý od 20.5.2010, obhajoby proběhnou 16.6.2011. Termín promocí je 28.-30.6.2011.

A teď jádro pudla: víte, kdy se konají přijímací zkoušky na FA VUT v Brně? Že v polovině června? Že by se náhradní termín mohl trefit až za promoce? Nebo by mohlo stačit úspěšné obhájení bakalářské práce? NE.
Termín je 9.6.2011, náhradní 16.6.2011.
Zdá se vám na tom něco divné? Nezní to skoro jakoby studenti z FaST VUT zaplatili správní poplatek za podání přihlášky (bez znalosti termínu), zasponzorovali si fakultu architektury a následně se ani k přijímacím zkouškám, ani k náhradnímu termínu nesměli dostavit?
Myslíte, že se dá rozumně domluvit? Že tato situace má nějaké řešení? Zkuste si zavolat o informace na studijní oddělení a následně proděkance, jako jsem to udělala já.

Nepatří to sem? A kam mám křičet? Komu mám říct, že FA VUT válčí se studenty, upírá jim možnost studovat na této fakultě a obírá je o peníze, přičemž se jim směje (odpověď proděkanky na neznalost termínů: "To víte, to je oboustranný vabank, Váš s penězmi, náš s termíny.")?
maturita ... 06.06.11 19:08
Treba to pujde, ale kazdopadne nejdriv zavolej na studijni.. tam ti vse reknou. hodne stesti
maturita dd 06.06.11 21:53
dnes se dobeš vyjádřil o možnosti podmíněného zápisu pro opravné maturity
Minimum bodů ke přijetí na FA Miša 07.06.11 19:07
Ahoj všem, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo neví, kolik bodů stačilo v minulých letech na přijetí, cca. Podle všeho max 2500 jestli se nepletu ... a to záhadný minimum? Díky!
vut fa Míša 09.06.11 11:31
Minimum je něco nad 2000 ale samozdřejmě to ber s rezervou, letos je větší šance tak o třetinu je slabří ročník, loni byl asi nejsilnější ročník za posledních x let. A další roky to bude pořád větší šance, pokud nesníží počet přijímaných studentů.
VUT FA Emice 09.06.11 20:57
Něco nad 2000??? Tak to těžko..... to by tam těch studentů asi moc neměli:D
vut fa Míša 10.06.11 10:38
A kolik máš jako bodů? Tohle je za obě kola...
re: dd 10.06.11 10:59
na FA brali loni s 1360 body na fast kolem 370
VUT Nicole 10.06.11 18:03
myslíte, že mám šanci když mám na fast 300 bodu..??.. děkuju za odpověď
FA VUT empeine 10.06.11 18:44
Nevíte jestli se nebudou přesouvat přijímačky kvůli té stávce? Já jsem dost z daleka a jestli budou blokovat silnice, tak se do Brna dostanu těžko.
FA Brno Emice 10.06.11 20:52
Přijímačky se pokud vim přesouvat nebudou... myslim, že uděláš nejlíp, když přijedeš už v neděli...
Fast vut Míša 10.06.11 22:17
Regulérně s 300 body fakt šanci nemáš, pokud tam máš někoho trochu známího tak jo...
VUT Nicole 11.06.11 12:44
Míša: To jsi mě celkem uklidnila:D a nikoho známýho tam bohužel nemám ale podle mě to taky trochu záleží na ostatích, jak si vedli !! Přišlo mi to trošku těžší jak loňské přijimačky.
prijimacky FA VUT tramta 11.06.11 18:48
lidi,nevíte jestli je možné vzít si k přijímačkám z matiky na FA VUT tabulky?? v dopise není zmínka o tom, že by bylo zakázané je používat.
díky za info
prijimacky FA VUT grace 12.06.11 17:02
Já si myslim, že je ani nenapadlo, že bychom je mohli mít . Proč by na jednu stranu zakazovali kalkulačku, na kterou se dá napsat mnohem míň taháků a tabulky by mohly být... to se mi nezdá :-D ale jestli je zítra budem moct mít, tak se naštvu, protože je nemám momentálně u sebe :-P
FA VUT Lenka 15.06.11 10:18
Už jsou výsledky z Brna FA...má smysl podávat s 1250 bodama odvolání? Jak jste dopadli?
FA VUT Lenka 15.06.11 13:46
Už jsou výsledky...jak jste dopadlli? Dáme tu nějak dohromady spodní hranici bodů přijetí, abych věděla, jestli má s 1250 bodama smysl podávat odvolání??
Brno FA Emice 15.06.11 14:41
Přijatí.. pište prosím body, co jste měli...ráda bych zjistila minimum...
Fast vut Míša 15.06.11 16:00
Výsledky jsou na stránkách fakulty.
Brno FA Pepo 16.06.11 13:10
Minimum bolo 1280 bodov
výsledky Lenka 16.06.11 13:53
Míša: A kde, prosím Tě? Já jsem tam našla akorát staré z 2009 a stejně je to tam bez bodů...
Brno FA Pepo 16.06.11 15:54
Minimum bolo 1280 bodov
FA VUT Daniela 16.06.11 21:19
1505 bodů-přijata doufám,že vám ostatním to taky vyšlo
VUT Niccola 17.06.11 09:05
Ahojte, je někdo kdo se dostal i na Fast a na FA, co si vyberete? děkuji..
VUT k.aroli 17.06.11 13:50
to Niccola: Ahoj, já si vyberu FA
VUT ... 17.06.11 17:24
kolik půjde z VUT APS na FA?
VUT FA Terka 18.06.11 19:43
nebudete někdo zakládat skupinu na facebooku pro budoucí prváky na FA VUT?
FA VUT Lenka 18.06.11 21:13
Pokud tak někdo udělá, napište to sem
VUT FA k.aroli 19.06.11 09:29
to s tou skupinou vůbec není špatný nápad
maturita Radka 21.06.11 17:00
Chtela bych se zeptat, co mam delat, pokud jsem neudelala profilovou maturitu, ale statni mam a jsem prijata na fa CVUT. Kdyby s tim mel nekdo zkusenosti tak me urcite kontaktujte, budu moc rada.
maturita dd 21.06.11 18:50
pokud to stihneš do 16.září i s vysvědčením vezmou tě jinak ne
prijimacky Maruska 22.06.11 09:25
Ahojte, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nevíta, kdy fakulty architektury i stavební uveřejní kdy budou přijímačky, dny otevřených dní apod. na příští rok ?? Děkuji.
re:maruska verca 22.06.11 14:02
rekla bych,ze zacatkem noveho akedemickeho roku...ale treba FA cvut neporada den otevrenych dveri....a prijmacky bejvaj dycky ve stejnou dobu....pak ti akorat napisou kterej den mas presne prijit,jinak je to kazdej rok stejny....
re:Maruska Lenka 22.06.11 17:00
FA ČVUT nikdy nedělala DOD protože neměla co ukazovat:-D Pár pater na stavárně, tam nebylo moc co vidět...třeba to teď s novou budouvou taky zavede Chce to sledovat stránky, ale dřív jak v září se tam těžko něco dozvíš
ČVUT Niccola 23.06.11 07:58
Chtěla jsem se zeptat jestli někdo nevím, kolik je maximální počet bodu z pohovoru na Fa stavební obor Architektura stavitelství?? děkuju
Re: Niccola Ctvrtkar 23.06.11 11:12
Prý 18, ale mám to jen z doslechu, sám jsem tam nebyl.
čvut pro niccolu 23.06.11 14:54
20
fa čvut Adam 01.07.11 14:28
Ahoj, nevite jestli je na fa čvut taky nějaký přípravný týden? Vyrovnávací kurz, kurz kreslení? Myslím na konci prázdnin, na stavební fakultě prý něco takovýho bývá, díky a všem hezký prázdniny
kurz m. 02.07.11 16:11
Ahoj, na fa se žádný kurz nedělá,ale můžeš se přihlásit na ten kurz od stavebky,ikdyž pujdeš na fa. Osobně si myslim,že je to dost k ničemu ajsou to vyhozený peníze (kurz stavebky je samozrejme placenej,každej předmět zvlášť - matika, deska a počítače)
dotaz na "Adama" domphi 02.07.11 23:15
zajímalo by mne, proč používáš jen v tomto vlákně již 4. jméno:
Štěpánka..... Karl,,,,, Míša.... Adam..... - všechny pak s mailem adam.zebra
Děkuji za odpověď
re domphi tak teda zebra no.. je to tak 03.07.11 00:48
Nekdy je tezke vyrovnat se s vlastnim ja :D
Facebook VUT FA Terka 03.07.11 21:00
nevíte někdo, jeslti už je nějaká skupina na facebooku s budoucima architektama FA VUT BRNO?
Facebook VUT FA Terka 03.07.11 21:49
nevíte někdo, jeslti už je nějaká skupina na facebooku s budoucima architektama FA VUT BRNO?
Facebook VUT FA Monika 03.07.11 22:20
nevím, jestli nějaká skupina je, ale žádnou jsem zatím nenašla .... mohli bysme nějakou založit
Facebook VUT FA Monika 03.07.11 23:33
s tou skupinou by mě to taky zajímalo, zatím jsem ale na fb nic nenašla .... mohli bysme ji konečně založit
kurz na fsv steela 04.07.11 09:10
to m.: Nevis, kde se na tyto kurzy da prihlasit? Koukala jsem na stranky fsv a nikde jsem nic nenasla. Diky
Pre Steelu Lucia 04.07.11 13:28
http://mat.fsv.cvut.cz/kurzy/podzim.html
nech sa paci...
Facebook VUT FA Terka 04.07.11 14:50
tak a teď otázka, kdo se toho ujme :D
Facebook VUT FA Monika 04.07.11 15:38
:D hm, kdo se toho ujme? .... jak to tak vypadá, moc zájemců o to tu není ..... když mi řeknete, jak na to, tak ji vytvořím
Facebook VUT FA Terka 04.07.11 15:40
tak a teď otázka, kdo se toho ujme :D
kurz na fsv steela 05.07.11 01:20
Dekuji Ti, Lucio
Isic? Vera 05.07.11 11:38
Zkoušeli jste si už někdo na tom portálu FA VUTBr objednat průkaz ISIC? Jde vám to? Nějak nevím, co s tím, jde tam akorát zaškrtnout, jak¨ý průkaz chci objdenat a dál nic..
Facebook VUT FA Vera 06.07.11 10:16
Tak skupina je vytvořená - když zadáte FA VUT - prváci 2011, můžete se přidat
Přípravné kurzy na FA ČVUT Peet 07.07.11 09:50
Prosim, chtěl bych se zeptat, jestli nemáte zkušenost s přípravnýmy kurzy k příjmacím zkouškám. Koukal sem na oficiální stránky a tam sou asi o rok pozadu, o ročníku 2011/12 žádný info.
materiály na FA ČVUT Eva 01.09.11 16:16
V případě zájmu moc ráda prodám materiály z přípravných kurzů z M a DG na FA ČVUT. Rozhodně stačí si to propočítat a projít a nemusíte ani chodit na kurzy od ČVUT (jinak co se toho týče - na stránkách příliš nespěchají, ale můžete přípravné kurzy najít i v Bílé knize: Studium - Ke stažení - Bílá kniha 2011/2012 ).
Kdyby měl někdo zájem - kontaktujte mě na EFaberova@seznam.cz
kurzy m a dg ... 02.09.11 22:58
Na kurz dg rozhodne chodit doporucuju... Ucit se to z materialu se pravdepodobne sami nedonutite.. navic pokud jste dg nemeli, nemusite vzdy chapat.. Vedomosti z pulrocniho kurzu pak budou probrany ve skole v ramci dvou prednasek, ale i za to budete radi.. Zda absolvovat kurz z matiky zalezi na urovni matiky na vasi stredni..
kurzy M a DG Eva 03.09.11 12:16
Samozřejmě, pakliže někdo látku neměl, tak není nad čím dumat, že kurz, kde mu látku vysvětlí, potřebuje. A pakliže látku měl, tak již záleží na jednotlivci, jestli se na látku podívá a osvěží si ji. Neříkala bych rovnou, že to neudělá. Chodit na kurzy stejně nestačí a musíte si to doma projíždět znovu. Nevím, ale mně osobně to stačilo...a ostatně - máte na to dost času a aspoň vás to připraví na učení se na škole. Ale jak jsem již řekla - přístup se liší člověk od člověka...někdo se naučí postup nazpaměť a někomu zase pomáhá postupně přijít na to, jak se dobrat k výsledku...
samopriprava? Smurfy 05.09.11 16:01
Ahojte, chcela by som sa opytat ci niekto spravil(alebo pozna niekoho takeho) talentove skusky bez niakeho kurzu alebo tak proste ze sa pripravil sam , ze kreslil a trenoval doma, resp. aku vysoku uroven vyzaduju. Som v maturitnom rocniku a chcela by som sa dostat na arch. no byvam v malom meste , tu ziadne kurzy nie su a dochadzat do hl.mesta mam dost daleko. Chodila som dva roky na vytvarnu ale posledne dva roky som uz nechodila a na zus maju rozsirene studium len pre tych co chodia. Myslite ze je sanca ze by som sa pripravila aj sama alebo mam na to rovno zabudnut?Dakujem
Kurz Vojta 09.09.11 15:36
Pro zájemce o přípravné kurzy mohu doporučit jeden, který se pravidelně koná v Kuřimi. Stránky mají www.kurzarchitektury.cz
fakulta architektury - obory Mrak 10.09.11 07:39
Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda - li, když se přihlašujete na fakultu architektury do Brna, do Prahy či do Liberce nebo Ostravy se zároveň přihlašujete do různých oborů, na stránkách jednotlivých škol tam o různých oborech nebylo nic psáno (možná jsem slepá :-D nevím), ale pouze v Praze jsem našla, že by tam mělo být Architektura a urbanismus nebo designe a průmyslový designe (nevíte zároveň jaký je v tom rozdíl?) děkuji mockrát ..
to Smurfy Jana 11.09.11 19:29
Ja som chodila na výtvarnú len pol roka a inak som sa pripravovala vo všetkom sama. Určite sa to dá zvládnuť. Ak máš nejaké dotazy, napiš na mail...
fa cvut prijimacky jano V 11.09.11 22:58
ahojte v januari mam prijimacky na fa cvut. Uz dlhsiu doby sa pripravujem kreslim, matika deska a tak dalej, ale mal by som zaujem o nejake minulorocne tesky z matematiky a desky. Bol by som strasne vdacky a zaviarany cloveku, ktory by mi dopomohol , lebo studovat na tej vs je pre mna velky sen... Chcem urobit vsetko pre to aby soms a tam dostal. potesi aj hocijake infot ale rada ako na tie priimacky na mail johny.@gmail.com
jazyky Brumla 12.09.11 15:20
Ahoj, chtěla bych se zeptat jak je to s cizím jazykem v 1. ročníku? Díky
jazyky Brumla 12.09.11 17:26
* na FA ČVUT
FA BRNO...náročnost studia, přijmačky Raduš 20.09.11 22:11
Ahoj, dělala jsem přijímačky jak na VUT, tak na ČVUT. Oboje jsem úspěšně udělala a rozhodla jsem se pro Brno.

Praha: talentovky byly v pohodě, toho bych se nebála, protože se čeká, že člověk to v sobě má. Úkoly tu jsou popsané několikrát, takže k tomu asi není co dodat. Spíš jenom neřiďte se tím, co škola upřednostňuje, udělejte si všechno jak cítíte a jestli jste rození architekti, tak vás přece vezmou! hlavně se nebát udělat něco jinak. Co se testů týče, tak mi přišly asi o kousek těžší jak v Brně. K pohovoru jsem nešla kvůli splnění bodů, takže nemůžu soudit.

Brno: k talentovkám asi můžu říct stejně jako k těm v Praze jenom v Praze plný počet bodů v Brně ne, takže opravdu hodnocení je tak strašně individuální, že nemá cenu se stresovat. Testy mi nepřišly těžké, třeba matematika, které jsem se tak strašně bála byla v pohodě. V Brně se člověk pohovoru nevyhne a jak tady někdo psal, že lidi jsou tu nepříjemní, tak to není pravda. Jde o to, jak umíte reagovat a jestli o se o architekturu aspoň trochu zajímáte. Nejde o to vědět všechno. Mě se třeba ptali na spoustu stylů, které jsem nikdy neslyšela, takže jsem asi 3x po sobě řekla, že vážně nevím. Potom jsme si povykládali o gotice, co mi na ní přijde nejzajímavějšího, o tom, co bych chtěla dělat, pasivní domy..no a i přes tu mou sérii nevím, mi dali plný počet. Nikdo neví všechno

A ke studiu na FA VUT: Jsem v druháku, je nás 90 a užívám si to První rok byl trošku šok, protože jsem nebyla zvyklá na gymplu nic dělat a tady po vás každý týden chtějí odevzdané práce, prezentace, modely, rysy a jede se. Díky mojí nespavosti jsem byla lehce ve výhodě:D ale stane se vám, že tři dny v kuse nebudete spát, když si všechno necháte na poslední chvíli jako já a to pak už není ani trochu v pohodě a nervy tečou proudem. Litují mě i spolubydlící (i medici, kteří toho mají fakt hodně říkají, že pořád nemusí dělat tolik jako my). Ale neměnila bych. Technické předměty mi díkybohu nedělají problém, ale třetina lidí neudělá mechaniku, další třetina matiku...no a pak to v druháku vyhazujou. Co se týče výhody stavárna-gympl, tak je to uplně jedno, problém mají lidi z uměleckých škol. Ty technické předměty jsou pro ně utrpení. Hodnocení jestli přímo FA nebo archina na stavárně- nejde soudit. Všichni si hájíme to svoje, ale zkušenosti z obou chybí. Známe se tu všichni stejně jako tam, kde je jich o asi 30 míň a lidi jsou tu skvělí. Kolektiv na jedničku, ale tak to je taky individuální Přístup profesorů k nám je taky super, většina se snaží vyjít vstříc uplně ve všem, ale přes některé věci tu prostě vlak nejede. Termín je termín a jestli nemáte pádný důvod jako že vám třeba upadla ruka, tak si to odnesete.

TO HLAVNÍ: před přijímačkama nestresovat, to vám lepší výsledek nikdy nepřinese, po úspěšném složení zkoušek si nervy pořádně obalit, kdo nepije kafe, tak začít
ahoj radush jano BB 21.09.11 19:23
to radush. Viem ze asi nie som jediny co ta otravuje s kopou otazok, ale asi sa k nim budem musiet pridat ak by si mi mohla dat mail. mam len par divnych otazok abol by som ti strasne vdacny ak by si mi mohla venovat kusok svojho casu, ... prijimacky sa mi blizia uz len 3 mesiace.. dakujem velmi pekne mail>> johny.haj@gmail.com
email FA CVUT Boris 27.09.11 12:15
Ahoj! Prosim vas, jestli nekdo nahodou nevi, kam by se dalo poslat mail na FA CVUT a polozit par otazek o prijimaci rizeni. Nejaky mail tam na web stranke ukazan, ale nikdo mne neodpovedel.

Dekuju.
re boris ... 27.09.11 19:54
A jake mas otazky? Na studijnim na to asi nemaji cas, psat sahodlouhe maily..
Přijímacího řízení Boris 28.09.11 09:20
Jsem Rus, bydlím v Moskvě a mám zájem o studium na vaší fakultě. Mám dokončené vysokoškolské vzdělání v Rusku, nicméně ho nemám uznané v ČR. Chtěl bych se zeptat, zda bych mohl skládat přijímací zkoušku pouze s dokladem o maturitním vysvědčení bez jeho uznání v ČR (je třeba ho nechat přeložit do češtiny), protože v Rusku se toto uznání udělat nedá. V případě, že uspěji v tomto přijímacím řízení, nechal bych ho do doby zápisu přeložit a následně bych ho poskytl. Dále mám otázku ohledně požadované úrovně češtiny B2. Pokud dobře rozumím, tak se to má také předložit až při zápisu?
studijni Jirka 28.09.11 16:59
to musis napsat na studijni - nebo zavolat, abys sis byl jistej. Prijimackama se zabyva: http://fa.cvut.cz/Cz/Lide/Svobojit Na maily opravdu obcas neodpovidaj, ale pokud to myslis s prijimackama vazne tak bych tam radsi zavolal. Dulezity je volat behem urednich hodin -

Úřední hodiny:
Po, Út 9:00 – 11:00 h
St 14:00 – 15:30 h
Čt 9:00 – 11:00 h
literatura Smurfy 28.09.11 20:10
Ahojte, aku knihu by ste mi doporucili prestudovat k prijimackam (hlavne co sa tyka dejin umenia ) Dakujem
re lit ... 28.09.11 22:12
dejiny umeni - E.Gombrich: Pribeh umeni;, Pijoan: Dejiny umeni - aspon prolistovat
dejiny architektury - stejnojmenna knizka od nakl. Odeon; J.Herout, Staleti kolem nas
nejistota Peta 01.10.11 22:00
Ahoj. Chtela bych se letos hlasit na FA a jsem z toho uz ted celkem vystresovana..Matematiku a geometrii vcelku umim dobre, ale strach mi nahaneji talentovky...a hodne lidi sem pise, ze jsou vcelku lehke. Jsou vazne lehke, nebo jsou autori hodne dobri kresliri?
re: nejistota Ctvrtkar 07.10.11 23:00
Že jsou nějak extra lehké bych netvrdil, dle mého jsou celkem odpovídající. Pokud kreslíš (chodíš do ZUŠ, kurz, prostě to umíš ...) tak bys neměla mít sebemenší problém. Na FA ČVUT jsou talentovky za 30 z 80 bodů. Takže i když bys to zkazila (jako třeba já tak se to dá dohnat jinde. Na VUT je to krapet horší, protože tam tě bez dostatku bodů z talentovek ke zbytku ani nepustí. Kam se hlásíš?
FA a FAST VUT Brno... Adéla 12.10.11 21:46
Uff. Tak jsem si přečetla celou diskuzi. Sama tomu nevěřím

Taky jsem se rozhodla, jako asi všichni tady, pro architekturu. Ale u mě hodně rozhodlo to, že chci do Brna. Mám to město hrozně moc ráda a mám tam spoustu kamarádů.
No, zpět k přijímačkám. Bohužel jsem se rozhodla poměrně pozdě, proto teď ve škole DG nemám (doučuje mě kamarádka) no a matiku, jak se zdá, se mi snaží znechutit učitelka, ale vzhledem k tomu, že z ní budu maturovat, tak se ji snad naučim pořádně a s výtvarkou( dějiny) to snad bude stejně
Do ZUŠ chodím dlouho, ale mám nízké sebevědomí...
Taky jsem koukala, že nám změnili bodování. Max je 250...
Takže mé otázky:
Jaká je ta DG?
A zadání talentovek je kreslení figury + navrhnutí třeba pokoje? ( Řeknou mi třeba z jakého rohu, nebo to je na mě? A chtějí i půdorys?)
Má smysl podat si přihlášku na FA i na FAST? (Neukamenují mne tam nebo tam?)
A je pravda, že někteří kantoři z FA přecházejí na FAST Arch.PS?
A jak je to s tím podmazávání? Na něco takovýho fakt nemám !!
A jestli jste někdo byl na nějakém přípravném kurzu, dalo Vám to něco? Já našla nejakej půlroční o pátečních a sobotních odpoledních, ale ze vzduch 9400,- taky bohužel neyčaruju ...Jezdíte tam někdo?

Každopádně se chystám na oba dny otevřených dveří
Budu vděčná za jakékoli informace od studentů jedné nebo druhé fakulty.
Mějte se krásně!!
Adéla
FA VUT Brno Jakub 15.10.11 12:05
Zdravím, rád bych se zeptal, jestli je po škole lepší uplatnění v praxi pokud bych vystudoval FA nebo FAST ? Jsem sice ze stavební průmky, ale kreslení, modelům a architektůře se věnuji každý den už mnoho let, kreslení a modelům už od školky. Ale jak tak pročítám fóra, tak se píše, že dobří učitelé z VUT Brno FA odešli nebo podobně. Má to teda cenu tam jít ?
pomůcky k talentové zkoušce na FA ČVUT Zuzka 21.10.11 20:51
Ahoj, nevíte někdo jaké jsou třeba pomůcky (tužka, uhel,...) k talentové části zkoušky na FA ČVUT?
úznaní předmětu z předchozího studia Mari 29.10.11 17:29
ahoj všem chtěla jsem se zeptat neví někdo ohledně úznaní znamek z předchozího studia na FA. Ted¨ studuji v Ostravě 2 ročnik obor architektura a stavitelství, z osobních důvodu příští rok přestěhuji do Prahy, planuji udělat přijímačky na FA (a na stavební taky) paní ze studijního oddělení mně moc neporadila, akorat napsala že "uznani ekvivalentnich predmetu z predchoziho studia je mozne (hodnoceni A,B,C), info o uznavani dostavaji studenti pri zapise do studia." ted¨ něvím co to je hodnocení A, B, C? mám průměr 1,7
re mari m 30.10.11 11:48
Ahoj, na cvut je system hodnoceni A-E, F je nedostatecne.. takze mozna chtela naznacit, ze ti uznaji ekvivalentni predmety, ktery mas do C, tj do 2 (A=1, B=1.5, C=2, D=2.5, E=3) Tot muj nazor, ale muzu se mylit
FAST vs FA Peter 06.11.11 18:12
Vkládám příspěvek, jakožto student FAST APS. Toužil jsem se dostat na FA, bohužel vyhořel jsem u pohovoru (na to si dejte bacha, protože na stavárně jsem měl plný počet a dost jsem si věřil, ale pak jsem shořel jak papír), takže jsem pokračoval na FAST APS a dost mě to mrzelo, myslel jsem si, že to je takový sklad těch, kteří se nedostali na FA (jako já) a jsou to takoví rodinní "umělci". Teď po dvou měsících s údivem zjišťuji, že většina mých spolužáků dala Ústavu architektury přednost (nebo to alespoň tvrdí). Vesměs to jsou lidé velmi praktičtí a pragmatičtí, to také uvádějí jako hlavní důvod, proč nešli na FA, o které jde pověst jako o bohémské, uvolněné atd. Nemyslím si to, spíš bych řekl, že je to tím, že má FA svou vlastní budovu, kde potkáváte své vyučující-architekty, své bývalé spolužáky-architekty, své spolužáky-budoucí architekty a můžete s nimi prodiskutovat nějakou věc , vládne zde "tvůrčí atmosféra"atd, kdežto na ASP, která svou budovu nemá (když teda pominu ateliéry a kancly na Údolní), jsou studenti architektury, kterých je pár, rozptýleni mezi obrovské množství stavařů a geodetů, takže zpravidla budete dobře znát své spolužáky z ročníku ale ty starší kolikrát ani nepotkáte. Pokud mám vyjádřit svůj názor na vyúku, nezdá se mi, že by mezi školami byl velký rozdíl (samozřejmě po diskuzi s kolegy s FA), je celkem jedno jestli jste "techničtější" nebo "umělečtější" typ, protože architektura je jenom jedna a pokud ve vás architekt dříme, tak ho probudí tam či onde, záleží zejména na vás, na vašem talentu a píli, neboť vězte, že žili i slavní architekti bez akademického vzdělání.Jinak neusněte na vavřínech a hned od počátku semestru se pusťte do práce, je to pro studium architektury příznačné, že jí je mnoho a ani zde v prvním semestru nevidím mezi školami velký rozdíl. Takže pusťte z hlavy vyprávění typu "tři dny jsem nespal", v prvním semestru to nebývá zpravidla více než jedna noc. Ještě k tomu odcházení kantorů-zas tolik informací nemám, ale mám pocit že situace je klidná (zřejmě proto, že nemám čas se o tyto věci zajímat). Odcházení-přicházení se již konalo a to v době zakládání duplicitního oboru. tedy ASP. Závěrem je tedy (celkem) jedno, kde architekturu budete studovat, ačkoliv, já bych radši byl na FA, ale ne z důvodů studijních, ale řekl bych sociálních, mám tam známé, fakulta je malá, má svou vlastní budovu. (jo a mají mnohem lepší a pěknější ateliéry). Takže hodně štěstí, já se musím pustit do modelu, ať se mi zas můžou spolubydlící ajťáci vysmát a hlavně mám tento týden kritiku
FA =) 12.11.11 20:57
vypraveni typu "tri dny jsem nespal" opravdu neni pravdive.....zaverem semestru to byva klidne i tyden...jako ne nonstop zj,dve tri hodinky se obcas najdou ....navic loni zavedli akci FA-nonstop(=to asi mluvi samo za sebe :D)-posledni dva tydny semestru byla skola otevrena nonstop,aby tam studenti mohli makat i v noci....a bylo nam receno,ze vedeni skoly chce,abychom ve skole travili co nejvice casu :D....ale zas jsou tam fajn relaxacni mistnosti :D takze no stress:D.....tolik asi reakce na posledni prispevek,na Fa cvut to tak opravdu chodi....taky jsem tomu neverila dokud jsem nezazila.......ale clovek si pomalu zvykne =)
tak jak to teda je, FA nebo FAST (Brno) itoe 19.11.11 10:24
Já jsem studentkou FA VUT, takže nevím nic moc co se učí na FASTu APS kromě toho co mi bylo řečeno.Nicméně:
S těmi učiteli co přechází to není tak úplně pravda, nicméně je pravda že za minulého děkana pár svérázných učitelů odešlo, ale s tím už bohužel nic neuděláme. Ti většinou odešli do Liberce nebo Ostravy. Jinak nevím že by učitelé někam sami oscházeli, tihle byli vyhozeni. každopádně pravda je že spousta učitelů u nás externě učí na FAST APS.

Další dotaz byl tuším podmazávání? Naši teda absolutně nemají na to aby nekoho někde podmazávali a taky jsem se dostala, takže je otázka co je na tom pravda, i když by možná bylo asi docela naivní si myslet, že se někdo nedostane na protekci, jelikož všude vystupujete pod svým jménem....

Jeslti pochybujete o kvalitě kreslení, není problém se dojít do školy podívat, všude po výtvarném ateliéru visí obrázky studentů (ty lepší) takže z toho si jde docela udělat obrázek...

Co se týče praxe, těžko asi můžu zatím soudit, ale vzhledem k tomu že oba obory mají titul ing. arch bylo by hodně infantilní si myslet že tam nebo tam mě zvýhodní. Vše záleží na znalostech, jak pracujete po dobu studia, portfoliu a známostech a na školu se vás ptají až naposledy.

A jednou provždy, abych zhrnula plusy a mínusy FA VUT pro další lidi, nechť FAS APS udělá někdo jiný.

FA VUT:
+má vlastní budovu
+spousta druhů ateliérů s rozmanitými přístupy k architektuře
+zkušené učitele, mnozí z nich kromě učení fakt i něco dělají ( např, Pelčák nebo legenda Ruller, který fakt pořád učí :D)
+dobrá výpočetní technika - dobré stroje ( rozhodně lepší než nejlepší noťasy), velké monitory a velké množství programů, navíc je zde spousta počítačů, takže se nestane, že byste si někde nesedli
+modelové centrum, kde vám vyřežou prakticky cokoliv
+LEGIA - tiskařská firma přímo v budově, která má fakt dobré ceny a vytisknou vám cokoliv na cokoliv
+vstupy do školy pouze přes isic, takže se sem nedostanou cizí lidé a vy se nemusíte tolik obávat o své věci
+krmítko alias DETOX, klub nebo bar neboli jediné místo k aspoň minimálnímu odpočinku
+MAŘENA
+příjemná komorní atmosféra, starší studenti rádi pomohou a poradí
+ skoro všichni učitelé jsou fakt strašně hodní a i když jste třeba strašné gumy na mechaniku, tak vám bude vysvětlena klidně i po 80té, navíc učitelé vás budou znát jmény, takže nemáte pocit takové té masové výroby, který může být vyvolán na jiných školách

-není zde žádný prostor na odpočinek ( čili žádná aula jenom tak na sezení nebo někde kde trávit čas mezi hodinami bez potřeby si něco kupovat)
-přednáškové auly (obě) jsou trochu stísněné a pokus si chcete psát nějaké hardcore poznámky a nebo tam něco rýsovat, tak asi moc nepochodíte
-knihovna, i když velikosti školy asi odpovídá, nicméně na mé poměry stále docela malá a mnimum knih, které si můžete půjčit domů
-téměř žádné skripta, ze kterých by se dalo učit na zkoušky, musíte si obstarávat skripta z jiných škol
- MENZA - není žádná v okolí!!!! na oběd si tedy musíte vybrat - buď bagetu z automatu, toasty z detoxu, zajít si do Albertu na mendláku, jet na stavárnu ale přijít pozdě na další hodinu a nebo si vyřídit kartičku do menzy MUNI a jezdit na Vinařky
Téma pro abstrakci? Mar 22.10.13 10:42
Ahoj. Poradíte mi někdo, jaký téma si můžu pro abstrakci vytáhnout u talentových zkoušek? Zatím vím jen o: Ponikání, tíze, symetrii, asymetrii, gradaci, rytmusu, rovnováze a kontrastu. Pomůže mi někdo doplnit řadu témat?
Děkuji
Architektura Monika 30.11.13 09:19
Ahoj , chtěla byc se zeptat sem v 7 třídě a až budu vycházet 9 třídu chci se vyučit na Architektku ale nevím jaké známky tam mám mít jako z jakých předmětu :/ poradíte mi prosím.Děkuji

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.