Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

zobrazení architektonického prostoru-vizuální paměť
zobrazení architektonického prostoru-vizuální paměť Terez 10.10.10 21:19
Ahoj, nevíte někdo co si mám představit pod zobrazením architektonického prostoru, co má být v přijímačkách?Mám si vymyslet nějaký venkovní prostor se stavbou nebo to je něco uplně jiného?Dík
...No,... šakal 11.10.10 12:00
...úloha "zobrazení architektonického prostoru" je pojata jako kresba exteriéru podle předem zadaných parametrů. Je dána situací - obvykle nějaké tři čtyři pravoúhelníky rozmístěné v ploše a jednoduše okótované. U každého z obrazců je rovněž napsáno, jak je vysoký objekt reprezentovaný tím půdorysem. Vše je doplněno bodem, který představuje stanoviště pozorovatele. Smyslem je nakreslit co nejvěrnější perspektivní zobrazení celku z daného stanoviště. Hodnotí se správnost perspektivního zobrazení, smysl pro proporce a vzájemnou polohu zobrazených útvarů. Když tu perpektivu trochu "architektonizujete", tak se nic nestane.
V úloze "vizuální paměť" vám promítnou na tři minuty diapozitiv s nějakým exteriérem, který obsahuje výrazné perspektivní zobrazení (třeba venkovská silnice, která prochází mezi chalupami). Cílem je po zhasnutí předlohy nakreslit po paměti daný obraz s co možno největším množstvím podrobností a hlavně ve správně odkoukané perspektivě.

...Mnoho zdaru! (7:- ))
to šakal lukesv 26.10.10 23:28
Neměl bys nějakou ukazku ?
...No, to těžko... šakal 27.10.10 09:56
...Já tam neučím. A nic na tom není. Můžete si to klidně zadat sám sobě. Nakreslete si nějakou situaci, určete výšku objektů, stanovte místo pozorovatelel a je to! Návody na skizování malířské perspektivy najdete v příručkách pro výuku výtvarné výchovy.
A tu druhou úlohu si prostě zkoušejte kreslit podle nějaké vypůjčené obrázkové knížky...


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.