Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

zahradní architektura přijímačky
zahradní architektura přijímačky jenifr 06.02.10 12:44
Ahoj hlásím se letos do Lednice na zahradní architekturu a chtěla bych se zeptat, jestli někdo nevíte, co se kreslí u talentovek? dík moc
talentovky Markéta 06.02.10 17:38
já se tam teda nehlásím,ale vím, že je tam něco jako krajina snů...
přijímačky studentka lednice 07.02.10 12:55
kreslí se tam tři věci:
1. zátiší - sádrová busta se zmačkaným papírem nebo hadrou a takovým jakýmsi paraořechem
2. krajina snů - vymysli si doma co chceš - je to na tobě
3. dřív se kreslil starý mlýn v břeclavi, loni se kreslila budova fakulty v lednici, ale vzhledem k tomu, že se tam letos realizuje akademická zahrada tak kdo ví...
já sem na ZAKA va 4. ročníku, tak snad se toho moc nezměnilo
re studentka lednice jenifr 12.02.10 22:04
dík moc, opravdu jsi mi hodně pomohla.
talentovky Ritchey 18.02.10 11:01
chcem sa spytat ci na pohovor treba alebo je mozne doniest si aj vlastne prace pripadne ake zameranie a ci mate nejake knihy alebo z coho sa pripravujete na talentovky. dik
este jedna vec Ritchey 18.02.10 11:03
talentovky sa robia v brne alebo priamo v Lednici??
talentovky studentka lednice 20.02.10 18:32
na povor si můžeš vzít práce, já si dokonce brala i maturitní práci - o bauhausu, byla hezky udělaná, ale pravda je že neměli moc čas, tak se mi na to ani nepodívali. u někoho to stihli a měli zájem, ale záruku nemáš. na botaniku sem se učila z jakékoliv středoškolské botaniky a je dobrý si přečíst základy nějaké ekologie. na test výtvarky a dějin architektury je výborný gombrich - příběh umění a mráz 1-4 dějiny výtvarné kultury. jinak talentovky myslím že ted už sou přímo v lednici, my je měli ještě v břeclavi.
talentovky Ritchey 21.02.10 17:36
dakujem velmi pekne za informacie, dufam ze tie knihy najdem aj u nas
pohovor Ritchey 07.05.10 20:15
no prve kolo 16. miesto taze dufam ze to bude v pohode. Vie niekto co sa mozu pytat na pohovore?
Zahradní architektura - studium pro mě? Luls 06.09.11 19:33
Ahoj,
uvažuju o přihlášce na Zahradní architekturu do Brna (Lednice). Jsem studentka gymplu a tak by mě zajímalo, jestli mám šanci, oproti nějakým středním zaměřeným školám. Nevím, jestli mám bůhvíjaký talent na kreslení, ale baví mě to, i biologie a o oba předměty se zajímám. Nikde jsem nenašla informace o počtu studentů, kteří se tam hlásí, počítám, že jich tam bude dost :D No asi to stejně zkusím. Jen otázka :D je nutná maturita z výtvarky? :D
a pak, jak je to s tím maturitním vysvědčením, který budu mít k dispozici až v červnu? Jak ho mám asi doložit k přihlášce? :D
Díky za odpověď.
Zahradní architektura - studium pro mě? Luls 06.09.11 19:55
Ahoj,
uvažuju o přihlášce na Zahradní architekturu do Brna (Lednice). Jsem studentka gymplu a tak by mě zajímalo, jestli mám šanci, oproti nějakým středním zaměřeným školám. Nevím, jestli mám bůhvíjaký talent na kreslení, ale baví mě to, i biologie a o oba předměty se zajímám. Nikde jsem nenašla informace o počtu studentů, kteří se tam hlásí, počítám, že jich tam bude dost :D No asi to stejně zkusím. Jen otázka :D je nutná maturita z výtvarky? :D
a pak, jak je to s tím maturitním vysvědčením, který budu mít k dispozici až v červnu? Jak ho mám asi doložit k přihlášce? :D
Díky za odpověď.
Zahradní architektura - Fakulta agrobiologie, ČZU Praha Karel 26.12.14 19:57
Obor Zahradní a krajinářská architektura můžete rovněž studovat od roku 2013 na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů v Praze. Přijímací zkouška se skládá z testu z biologie a talentové zkoušky. Součástí přijímací zkoušky je také pohovor a prezentace portfolia vlastních výtvarných prací. Předpokládá se zájem o přírodu a výtvarné umění. Více informací na www.af.czu.cz
informační dotaz Dominika 19.01.15 09:41
Zdravím.
Chtěla jsem se zeptat... Jsem studentka oboru zahradnice na ssspas Zábřeh... Jestli mám vůbec šanci dostat se na školu a pokračovat v zaměření nebo ne.
Děkuji za odpověď.
informační dotaz Karel 20.01.15 09:42
Dominiko,
pokud máš o obor opravdový zájem a navíc umíš alespoň základní techniky kreslení, pak šanci určitě máš. Já jsem původně vyučený zahradník a vždycky jsem věděl, že chci pokračovat dál. Takže pokud opravdu chceš studovat zahradní architekturu a baví tě to, tak to dokážeš.
ZKA /ZKR - Pohovor Kovlad 18.05.15 03:47
Zdravím,
zajímalo by mě, jak probíhá pohovor, tedy druhé kolo přijímaček, na obor Zahradní a krajinářská architektura/realizace a jestli se na něj dá nějak připravit.
Díky za odpověď
Krajinářská architektura na fakultě architektury ČVUT vladimir sitta 19.05.15 18:12
Od října 2015 bude otevřen nový obor na fakultě architektury ČVUT v Praze.
Přijímací řízení je 29 a 30 června.
Více informací na webových stránkách fakulty.
MCEV II. ČZU PRAHA Karel 15.03.16 21:11
Za účasti nejvýznamnějších představitelů veřejné i akademické sféry bylo dne 16. prosince 2015 ve 12 hodin slavnostně otevřeno Mezifakultní centrum environmentálních věd II - nejrozsáhlejší investiční akce od vzniku areálu ČZU.
Objekt bude sloužit především Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů a Fakultě životního prostředí ČZU. Nové učebny, studovny, knihovny, laboratoře, přípravny, sbírky, ateliéry, sklady, pracoviště pedagogů se rozprostírají na ploše přes 5500 m2. Nový objekt zahrnuje i podzemní garáže, zasedací místnosti a odpočinkové a komunikační koridory včetně zelené střechy.
Odpovídající zázemí zde získá i Katedra zahradní a krajinné architektury. V střešním prostoru budovy MCEV II byly vytvořeny prostory pro pořádání workshopů, které jsou nedílnou součástí výuky zahradní a krajinné architektury. Těchto workshopů se pravidelně účastní studenti zahradní architektury vysokých škol jak z České republiky, tak i zahraničí. Ve střešním prostoru budovy bude probíhat rovněž praktická výuka studentů a je předpokládán výzkum užití vertikální zeleně v městském prostředí, na kterém se budou spolupodílet rovněž studenti formou zpracovávání bakalářských a magisterských prací. Informace o studiu: www.studuj.czu.cz nebo www.af.czu.cz
Dny otevřených dveří FAPPZ ČZU Praha / 2017 Karel 18.12.16 06:57
Ve dnech 20. - 21. 1. 2017 se na ČZU v Praze - Suchdole uskuteční Dny otevřených dveří. Zájemci mají možnost se účastnit besed s proděkany a prohlédnout si prostory Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů a celý areál univerzity. Referentky studijního oddělení budou podávat po oba dny potřebné informace a zodpoví veškeré dotazy uchazečů.

Program a předpokládaný časový harmonogram - Pátek 20. 1. 2017

8:00 – 16:00: Individuální prohlídka prostor fakulty a areálu univerzity v Praze – Suchdole
9:00: Informační beseda s proděkany fakulty pro studijní a pedagogickou činnost (45 min.)
cca v 9.15h.: Prohlídka skleníků a výukové zahrady Libosad (45 min., max. 25 účastníků)
cca v 9.15h.: Prohlídka uměleckých ateliérů krajinářské architektury Katedry zahradní a krajinné architektury v šestém patře budovy MCEV II, prohlídka vyhlídkové terasy Mezifakultního centra environmentálních věd (30 min., max. 20 účastníků)
13:00: Informační beseda s proděkany fakulty pro studijní a pedagogickou činnost (45 min.)

Bližší informace o dni otevřených dveří na webu: www.af.czu.cz
přijímačky ČZU Karel 14.01.17 08:17
Bakalářské studium – obor Zahradní a krajinářská architektura

Talentová zkouška se skládá z technické kresby (lineální perspektivní zobrazení reálného prostoru), kresby kompozice v plenéru (areálu ČZU), kresby na zadané téma a ústního pohovoru s prezentací portfolia vlastních výtvarných prací uchazeče.

Hodnocení jednotlivých částí talentové zkoušky:
• technická kresba – lineální perspektivní zobrazení reálného prostoru 30 bodů,
• kresba kompozice v plenéru 30 bodů,
• kresba na zadané téma 30 bodů,
• ústní pohovor s prezentací portfolia vlastních prací uchazeče 10 bodů.

Přijímací zkouška je rozdělena do 2 dnů. První den se uchazeč účastní písemného testu z biologie a ústního pohovoru s prezentací portfolia vlastních výtvarných prací, druhý den jsou na programu kresby (technická, kompozice v plenéru a na zadané téma).
Katedra zahradní a krajinné architektury pořádá pro zájemce o studium přípravné kurzy na přijímací řízení (talentové zkoušky). Aktuální nabídku kurzů naleznete na webových stránkách katedry.

Magisterské studium – obory Zahradní a krajinářská architektura a Zahradní tvorba

Talentová zkouška se skládá z písemného testu z předpokladů ke studiu, poznávání rostlin (česky a latinsky), z technické kresby (lineální perspektivní zobrazení reálného prostoru), kresby kompozice v plenéru (areálu ČZU), kresby na zadané téma a ústního pohovoru s prezentací portfolia vlastních výtvarných prací uchazeče.

Hodnocení jednotlivých částí talentové zkoušky:
• test z předpokladů ke studiu 10 bodů,
• poznávání rostlin 20 bodů,
• technická kresba – lineální perspektivní zobrazení reálného prostoru 20 bodů,
• kresba kompozice v plenéru 20 bodů,
• kresba na zadané téma 20 bodů,
• ústní pohovor s prezentací portfolia vlastních prací uchazeče 10 bodů.

Přijímací zkouška pro obor Zahradní a krajinářská architektura je rozdělena do 2 dnů. První den proběhne test z předpokladů ke studiu, poznávání rostlin (viz seznam, 300 položek) a pohovor nad portfoliem vlastních výtvarných prací uchazeče, druhý den jsou na programu kresby (technická, kompozice v plenéru a na zadané téma).

Přijímací zkouška pro obor Zahradní tvorba proběhne 1 den. V rámci přijímacího řízení proběhne test z předpokladů ke studiu, poznávání rostlin (250 položek), pohovor nad portfoliem vlastních výtvarných prací uchazeče a kresby (technická, kompozice v plenéru a na zadané téma).

více zde: www.af.czu.cz

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.