Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Školy architektury

Na které škole studovat architekturu...
Na které škole studovat architekturu... infouš 09.03.09 18:18
Ahoj, zakládám tuto diskuzi abych se dozvěděl kterou školu si pro studium architektury vybrat... Byl bych rád za jakýkoliv názor, zejmána pak studentů architektury, kteří už májí zkušenosti...osobně volím mezi ČVUT FA, VUT FA, a FAST architektura poz. staveb, ale samozřejmě bych rád probral i ty ostatní...
takže sem s příspěvkama
fačvut jenik 11.03.09 12:20
no fa čvut je zvláštní případ, tisíce kvalitních profesorů, ale výuka celkem tak kvalitní není. v prváku se připrav především na deskriptivu a matiku, protože to fůra lidí dotahuje až ve třeťáku. je hlavně na tobě jestli chceš tu školu prostě udělat nebo si z ní i něco odnést. v podstatě se škola dá projít a zůstat nedotčen architektonickou kvalitou, ale když hledáš a vybíráš, může to být naopak. no tak asi tak. podívej se na stránky, kdo tu vede ateliéry a něco si o nich najdi, ať máš představu.
to: infous Michal Szlauer 11.03.09 18:23
No slysel jsem ze se v budoucnosti titul Ing.Arch jiz udelovat nebude a nahradi ho Ing. Doposud to bylo tak, ze Ing s razitkem sk. A1 muze studie,projekty,dozor...atd atd... zatimco s razitkem sk. A2 muze vse ze sk. A1 mimo architektonicke sluzby... takze vybrat skolu ktera je v seznamu "vyhovujicich" skol pro udeleni autorizace A1 (VUT, CVUT, STUBA, TUKE)pro udeleni razitka skupiny A1... (teda cerpu ze zdroje:http://www.sksi.sk/buxus/generate_page.php?page_id=16 7)

Kazdopadne na architekture te moc uzitecnych veci nenauci, radeji jdi na pozemní stavitelstvi, budes mit prehled o sirsim spektru .... (de facto vse si budes umet vypocitat a navrhnout sam a zastresis si tim i ty architektonicke sluzby)...ale samozrejme je to jen muj nazor...
to Michal Szlauer infouš 11.03.09 19:06
Pozemní stavitelství bylo mojím hlavním předmtem dosavadních 4 let spšs Opava a myslel jsem že pro vklad do povolání architekta bude nejlepší vystutodovat fakulty architektury a ne stavební jako většina mých spolužáku, kteří tam jdou a samozřejmě nidko z nich nechce dělat architekturu(zatím)... Tak pak je varianta zkusit VUT FAST architektura pozemních staveb,co? vystudovat klasický pozemák to nevidím jako nejšťastnější variantu, k čemu by pak ty školy architektury byly?
Každá rada drahá... K. 11.03.09 22:11
Myslím si, že žádná z českých fakult architektury nepřevyšuje ty ostatní, nemá bůhvíjaké "jméno".

Velkou část výuky zabírá hlavní předmět - "ateliérová tvorba" . Záleží na Tobě, jaké učitele si vybereš, jakými ateliery na škole "prokličkuješ", co všechno budeš sledovat i mimo školu...
Na každé fakultě architektury jsou lidé, kteří ti mohou dát mnoho, lidé kteří ti mohou dát něco a pak lidé, kteří v závětří akademické půdy přežívají, protože by se jinak neuživili (možná snad jako úředníci stavebního úřadu, hehe) a od nich získáš velmi málo.
I dobrý stavař potřebuje dobrého architekta a naopak. Architektura totiž není jen vědět, jaká je minimální normová šířka dveří od hajzlu nebo jak je dlouhé parkovací místo...
Hodně štěstí :o)
další rady infouš 16.03.09 21:05
ahoj, už dlouho žádná rada, tak snad se nějaký dobrák ozve a přídá další moundra.... díky za to
.....o možná to taky teď bude nahoře mezi příspěvkama, tak si někdo všimne
... vga 17.03.09 07:06
přečti si diskusi o přijímačkách na ČVUT, píše se tam i o jiných školách a oborech. Tím si uděláš lepší přehled o škole hlavně o lidech kteří ji navštěvují, než tím, že budeš chtít tady nějaké extra rady

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.