Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Výstavy a akce

EKOLOGICKÁ ARCHITEKTURA V ČECHÁCH
EKOLOGICKÁ ARCHITEKTURA V ČECHÁCH de ardoise 11.03.04 16:52
zřejmě budu vyxpracovávat toto téma pro svou dizertační práci. má někdo informace a vědomosti o tom, zda se u nás stavělo ekologicky už za socialismu? třeba i nesmělé náznaky..) jinak uvítám všechny možné druhy informací a rad. už jsem samozřejmě použil vyhledávač google.
Re: EKOLOGICKÁ ARCHITEKTURA V ČECHÁCH Jan Kratochvíl 16.03.04 13:22
Tady na jižní Moravě frčely za totáče podomácku vyrobené kolektory na ohřev teplé vody, ale nějakou pořádnou referenci nebo aktivitu neobjevuji... No a ani dnes to není žádná velká sláva........
Re: EKOLOGICKÁ ARCHITEKTURA V ČECHÁCH Martin Rosa 18.03.04 14:07
Ale my, architektonická omladina, to časem napravíme (ve škoních atelierových projektech ekologická (resp. nízkoenergetická) architektura docela "frčí", taky náplň vyuky (alespoň na FA VUT-jinak nemám přehled) tomu začíná odpovídat).
Něco jiného je aplikace dvojitých fasád s cílem snížení nákladů na vytápění budov - ty tu byly už za "totáče" (Ruller aj.).
Re: EKOLOGICKÁ ARCHITEKTURA V ČECHÁCH Petr Klusoň 23.03.04 05:47
není to přímo k tématu - přesto bych na tomto místě rád doporučil všem, kteří mají o tzv. ekologickou architekturu zájem, opravdu výbornou knihu od Christopha Daye - Duch a místo ... /ke koupi ve frágnerce
Re: EKOLOGICKÁ ARCHITEKTURA V ČECHÁCH Jan Kratochvíl 23.03.04 10:07
Nejlevněji se to dá sehnat přes internet na stránkách vydavatelství ERA group. Ale nevím jak s poštovným Brňáci si to vyzvedávají přímo na místě...
Re: EKOLOGICKÁ ARCHITEKTURA V ČECHÁCH ivík 08.01.09 10:12
pro de ardoise.... zkus se podívat na dvojici architektů Schleger, Liesler, jejich práce s energetikou staveb byla už v sedmdesátých letech dost fajn

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.