Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Architektura v ČR

STAVĚTnebo OPRAVOVAT???
STAVĚTnebo OPRAVOVAT??? tomas valek 13.08.04 15:16
dobrý den,
v úvodu bych rád poznamenal, že jsem co se týče architekrury i stavebnictví naprostý laik. Řeším otázku, jak s omezeným rozpočtem vyřešit bydlení. Chci ven z města (Zlín) někam do přírody a hlavně z paneláku do domu. Rozpočet 1 mill (1,5 max). Dilema je, jeslti opravovat nebo stavět. Samozřejmě u oprav jde především o stav domu, v tom mi asi neporadíte, Jde mi o to, za kolik je možno postavit malý rodiný dům , na vesnici, za pomoci alternativních (přírodních) zdorjů a postupů. Díky za názory a komentáře.
Re: STAVĚTnebo OPRAVOVAT??? peters 14.08.04 00:09
Jsem laik. Vidím to asi tak: stavět lze levně a dobře ale taková stavba nepůjde kolaudovat, neboť nebude odpovídat předpisům. Pokud to má být legálně v pořádku, tak to bude drahé. Z tohoto důvodu se i ruiny, které mají fakticky negativní cenu stále prodávají za cenu kladnou a vysokou.
Možná byste se měl na věc podívat jinak, co kdybyste si postavil hezký domek v nějaké jiné zemi, kde se Vám přitom nebude státní úředník dívat do zadku, jestli tam náhodou nemáte něco zakázaného schované.
Re: STAVĚTnebo OPRAVOVAT??? Jan Kratochvíl 15.08.04 19:22
Levněji zpravidla vychází novostavba. V případě rekonstrukce je otázkou, jak moc se rozjedete a co všechno budete chtít obnovit. Pokud chcete ekologicky šetrný dům, není zpravidla jiné cesty než novostavba. Ekologicky šetrné domy jsou vždy dražší než jejich hloupí vrstevníci, ale náklady se vrátí během provozu. Za 1 milion počítejte tak s 50 metry čtverečními , pokud se vám podaří získat levně pozemek a mít sítě co nejblíže pozemku, tak je vyhráno. Materiálem bude pravděpodobně dřevo nebo nějaká láce a za tu cenu počítejte s velkým objemem stavebních prací provedených svépomocí. TO PETERS: Celá mašinerie úřadů spíše nahrává tradičně "jednoduchým" řešením á la typový projekt. Každé vybočení ze solitérního sedloně je divné a vyžaduje další energii jak ze strany stavebníka, tak architekta, tak úředníka a v neposlední řadě stavební firmy. Kvalita není zadarmo a bolí.
Re: STAVĚTnebo OPRAVOVAT??? Katka 20.08.04 07:26
Dobrý den,
možná Vám přijde vhod tento web: http://www.tzb-info.cz/

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.