Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Architektura v ČR

Obytný dům ve Kbelých
Obytný dům ve Kbelých Tomáš 16.01.07 13:03
Zdravím, před časem jsem si koupil knihu Stavba domu v praxi, což je nové vydání knihy ze třicátých let minulého století. Popisuje detailně celý průběh stavby bytového domu o kterém bych se rád dozvěděl víc, či se na něj jel podívat. Problém je v tom, že na situacích v knize jsou ulice popisovány jen velkými čísly a jediné co je jasně dáno, je že se dům nachází v Praze 19- což jsou Kbely. Jelikož se mi nechce tam jezdil a hledat dotyčný barák, tak se chci zeptat jestli někdo nezná tu knihu a hlavně ten dům. Díky Tomáš
Kde se dá koupit? Pol 17.01.07 12:26
Zajímalo by mě, kde se dá ta kniha koupit ? Slyšel jsem o ní, že snad někde v levných knihách. Prý je dost zajímavá.
číslování Prahy Lucie Kavánová 17.01.07 14:17
Já bych se spíše zaměřila na číslování Prahy, Praha 19 jsou dnešní Kbely, ale ve třicátých letech letech, myslím v roce 21, vznikla tzv. Velká Praha, kdy se připojovaly různé tehdy ještě obce, které dnes bereme jako normální městské části. To číslování tehdy bylo odlišné. Pokud to skutečně je ve Kbelích ( knihu jsem bohužel neviděla), tak třicátým letům by odpovídaly ty vojenské domy naproti letišti. Mimochodem, kde jsi tu knihu koupil?
Kniha je z nakladatelství Grada RV 17.01.07 14:48
Knihu vydalo před cca 3 lety z nakladatelství Grada (www.grada.cz), má dva svazky a a jde o reprint ze 30. let. V současnosti se dá sehnat v některých prodejnách Levných knih za cca 150 Kč (oba svazky). Například v prodejně Praha, I. P. Pavlova nebo v Jindřišské ulici.
Díky za radu Tomáš 23.01.07 18:44
Ahoj, děkuju za radu s tím číslováním- zaměřím se na to. Jinak knihu jsem koupil opravdu v levných knihách, jenom pooprvím, že před vánoci stály oba svazky 99 Kč! Je opravdu velmi zajímavá, doplněná mnoha fotografiemi i výkresovou dokumentací. Za tu cenu určitě stojí za to, ji mít v knihovně.
Starý, ale dobrý. Pan P 25.01.07 12:36
Mám po dědečkovi původní vydání. Pěkně v kůži, zažloutlej voňavej papír. Znáte to. Někdy tam jsou hustý věci, třeba tvárnice daný dutinou ve směru tepelnýho toku. Ale jinak moře moc pěkný. A ten starej pravopis: prakse, tekst. Ten dům bohužel neznám. Celkem pěknej, ale nijak zvláštní. V Praze je mnoho zajímavějších staveb. No a "ve Kbelých" bych teda asi spíš napsal radši s měkkým í.

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.