Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Architektura v ČR

Výpočet ceny dle návrhu
Výpočet ceny dle návrhu Sru 16.08.16 09:25
Dobrý den, hledám architekta, který by nám udělal PŘIBLIŽNÝ odhad toho, kolik by stála přestavba stodoly na rodinný domek. Chtěli bychom vědět, za kolik MINIMÁLNĚ je možné toto zrealizovat. Kamarád si udělal svépomocí přestavbu domku za necelý milion. Víme, že tohle by bylo asi dražší, ale ráda bych, aby mi někdo přesněji rozpočítal různé položky. Jednou z možných /nemožných nápadů na realizaci by bylo, že by byl domek mírně vyvýšený, mírně jakoby v patře té stodoly. Pokud by to bylo dražší, nebyl by a nechali bychom to přízemní. Drhá věc, které se nechceme vzdát, je opoužití velkých skel jako neotvírací okna v obýváku. Vím, že by to bylo také drahé, nevíme však kolik.

Díky za nabídky na spolupráci.. ráda bych ještě upozornila, že hledáme NEJLEVNĚJŠÍ řešení a jsme připraveni spoustu věcí dělat svépomocí, takže pro architekty, kterým se z toho ježí vlasy na hlavě, by to nebylo. Děkuji pro představu pošlu foto. stodola má 135 metrů čtverečních, stojí na hlíně. střechu bychom chtěli stejnou a ten vzhled prostě dodržet, jen "uvnitř" postavit dům na bydlení, s tím, že stodola svůj vzhled nezmění (tašky by se daly nahoru zpátky po výměně krovů zase ty samé, atd.
Cena JM 18.08.16 09:24
Vím, že to asi nebude to co chcete slyšet, ale přece.. Najděte si architekta, jehož práce se Vám pozdává, a nechte si udělat alespoň studii. Vyjasníte si co by tam mohlo vzniknout, jak to bude velké kolik to bude mít m2, m3 atd.. Budete mít nějaký podklad a hezky navržený dům.. Najděte si stavebního inženýra/statika/mykologa a nechte si REALISTICKY zhodnotit stav Vaší stodoly - dle toho co píšete (základy na hlíně atd..) je otázka zda je to stavba do které má cenu investovat.
Rekonstrukce je samozřejmě vždy dražší než stavba na zelené louce. Nejvíc peněz opravdu ušetříte svépomocnou realizací, Nehledejte nejlevnější, ale přiměřeně levné řešení - určete si priority a ostatní věci neprožívejte. Nešetřete na věcech, které jsou neopravitelné (základy, hydroizolace atd..) Až budete mít detailnější představu o velikosti té stavby, můžete uvažovat s odhadem 20-25 tis. za m2 resp. 6000-8000 kč za m3 stavby.. To je opravdu hrubý odhad a najdou se jistě kolegové, kteří ty částky mohou rozporovat ať už jedním či druhým směrem..
Takycena architekt 18.08.16 13:56
Nadpis máte správně - výpočet ceny dle návrhu. Bez konkrétního návrhu Vám nikdo neřekne kolik to bude stát a to ani přibližně.
1) stanovte si částku, kterou umíte na Váš záměr vyčlenit
2) rozmyslete si, co od Vašeho záměru čekáte, co se Vám jinde líbí nebo naopak nelíbí
3) neprojektujte za architekta
4) vyberte si architekta / kancelář domluvte se na studii, zadejte si zpracování návrhu
6) projektant vám řekne, jestli je vůbec reálné najít soulad mezi finančními možnostmi a očekávanou představou (to Vám řekne většinou zdarma) , pokud ano, udělá návrh (to Vás bude něco stát)
7) dle konkrétní studie, která splní Vaše provozní a prostorové požadavky, Vám bude schopen dát PŘIBLIŽNÝ odhad nákladů
8) jen upozorním, že svépomocné řešení není vždy to nejlevnější

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.