Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Architektura v ČR

Itálie v Praze
Itálie v Praze Pavel Tichý 24.03.14 15:32
Dobrý den,
nejspíš nejsem na správném webu, ale snad někdo poradí. Přítelkyně má ráda architekturu Vatikánu a Říma a já bych jí rád do tohoto prostředí přenesl zde v Praze a okolí. Je zde možné něco takového zažít? Beru cokoliv, zámky, kostely i obyčejné budovy. Stačí jen název či odkaz, informace už si dohledám. Za jakýkoliv typ budu vděčný. Díky moc.
Zajímavý dotaz.... Marpen 26.03.14 10:03
...na který by bylo potřeba více času. ale zkusil bych najít něco navrženého přímo Italy jako letohrádek královny Anny (Paolo della Stella) nebo mi hned vytanula novorenesanční inspirace - např. Gröbeho vila od Antonína Barvitia (včetně krásného okolí s parkem, vinicemi).
Praha je Praha, Marcela 13.04.14 08:36
Řím je Řím
Zůstaňte doma, dejte si vínko a pusťte si k tomu Sladký život nebo Rocco a jeho bratři
Loreta Amálka 13.04.14 14:20
Vliv Říma je na hodně stavbách, třeba Loreta naproti Černínskému paláci je zmenšenina té italské, ale pořád je to zmenšenina. I když je to krásná stavba, není tak pompézní jako římská architektura. On i ten Černínský palác je do Francesca Carratiho - Itala. Praha je Praha a má svoje kouzlo, stejně jako Řím má zase svoje. (K těm filmům bych doporučila Prázdniny v Římě s Audrey Hepburn

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.