Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Architektura v ČR

Jak na vlhkost v domě?
Jak na vlhkost v domě? ježek 16.07.12 20:07
Již delší dobu se neúspěšně snažím pomoci venkovskému domu trpícímu vlhkostí. Stářím sahá někam do první poloviny 19. století - zdivo domu je kamenné a téměř 1 m silné, dům je částečně podsklepený s vlastní studnou v onom sklepě. Mimo louží místy až 5 mm vody ve sklepě jsou dlouhodobě vlkhé obě delší (ne štítové) obvodové stěny domu, a to i v nepodsklepených částech. Z toho usuzuji, že studna nebude jediným zdrojem vlhkosti. Terén je rovina, vinu spádové vody tedy nepředpokládám. Co je pak ale hlavním zdrojem dlouhodobé vlhkosti a jak se jí učinně zbavit? Rázné metody jako podřezávání si naneštěstí s nepravidelným kamenným zdivem rozumět nebudou. Budu vděčný za každý kousek rady!
re: filip medek 17.07.12 08:33
Dovoluji si tvrdit, ze příčinu vlhkosti je kolikrát problém správně určit i na místě, natož od židle počítače, proto pokud se rozhodnete s vlhkostí bojovat, doporučuji se obrátit na specializovanou frimu, která vám navrhne komplexní řešení V opačném případě vám budou chodit rady typu dejte tam nopovku, udelejte vetrací kanálky, nakonec se to zvrhne v diskuzi jestli je sanační omítka nebo elektroosmóza vůbec účinná a nedozvíte se ve finále nic. Hodně štěstí.
Tak jsme to dělali my Jan 17.07.12 08:42
Nechjte si udělat hydrogeologický průzkum - hladina spodní vody může být výš než si myslíte, může i výškově dost skákat (skalní masívy v podloží atp.)
Kamenné zdi jsme "podřezaváli" - vždy jsme vybourali cca metr kamene, nerovnosti vylili betonem, na beton jsme položili izolaci a otvor po spadlém kameni jsme opět vyskládali z kamene a betonu. Protože zdi byli hodně silné, dělali jsme to prvně z jedné strany a po zatuhnutí zase z druhé. Takhle jsme vždy po 1 m udělali na střídačku celý dům. Byla to dřina. Ale zdi jsou suché!!!
RE: vga 17.07.12 18:44
..a co takhle okapy?? jestli jdou na terén blízko objektu + k tomu i nějaký ze sousední stavby, je na vlhkost u kamenného baráku "zaděláno". Nejlépe odstranit příčinu - tj. odvést okapy někam dál od objektu, zvenku odkopat, dát nopovou fólii (5cm) a zajistit v mezeře větrání. Event. dát dolů štěrk a drenážní trubku a odvést to někam pryč.... a pochybuji, že voda ve studni jde až nahoru!!!
re: okapy ježek 17.07.12 21:37
Okapy jsou drenážemi svedeny do obecní kanalizace, jak to mají sousedé (nejbližší stavba cca 20 m) ovšem nevím. Také se mi nezdá, že by za všechny problémy mohla studna - koneckonců vlhnou i zdi bezprostředně nad ní nestojící. Pro teď jsme v interiéru na kritických místech odstranili omítku asi do půl metru výše; odhalený kámen už dál nevlhne.
RE: vga 18.07.12 05:07
Jestli drenážemi, tak je to špatně - drenáže jsou roury s dírkama a tam teče voda nejen do nich, ale i ven... a jeden okap na terén od souseda, i když je "daleko" za pár let také udělá své...
a jak jsme to vyřešili my šárka 18.07.12 08:39
My u chalupy, ve které žijeme trvale, ze severní strany ohrožené vlhkostí (spád a morfologie terénu) zvenku po celé délce vyhloubili (a zakryli) "vzduchový kanál". Na nejvyšším místě terénu u chalupy jsme vykopali studnu (hned se naplnila vodou), přepadem vodu odvádíme trubkami pryč (přesněji do rybníčka). Zevnitř domu jsme nechali kamenné zdi (taky přibližně1 m silné- opuka , cihly a pískovec) neomítnuté, pouze vyspárované vápennou (!) omítkou. Spáry jsme neutahovali špachtlí. Tohle stačilo- máme zcela sucho, ač původně byla tato severní stěna trvale vlhká.
Samozřejmostí je ukončení všech venkovních omítek cca 10-20 cm nad terénem! Držím palce...
Drenáž Tereza 22.02.13 10:26
Mám podobný problém, neustále se mi dělá vlhkost v přízemním bytě v osobním vlastnictví a tím pádem bojuji s plísněmi v dolní části. Mám tam nájemníka, takže to musím rychle řešit, rozhodla jsem se pro drenáž kolem bytu a však nevím si rady s firmou i tím, jestli zvolit klasickou výkopovou drenáž nebo injektáž. Nemáte někdo zkušenosti s najmutí firmy přes AAApoptávkou na webu a s metodou, která je proto to nejvodnější? Díky za rady

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.