Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Architektura v ČR

weby o architektuře
weby o architektuře Lovunka 10.10.08 21:40
Jsem studentka prvního ročníku architektury a stavitelství. Chtěla bych poprosit o radu, kde najdu podobné zahraniční internetové stránky o architektuře jako je archiweb nebo stránky, na kterých by bylo možné nalézt informace o konkrétních stavbách včetně jejich půdorysů. Kvalita obrázků - půdorysů dostupných na těchto stránkách je bohužel příliš malá. Mometálně informace hledám pro práci do školy, ale i jinak bych další zajímavé stránky o architektuře ráda sledovala. Díky.
krok späť frantisek dorko 11.10.08 11:40
Je to škoda. To, čo ste urobili s prehliadaním obrázkov je podla mňa krok spät. Nefunguje to poriadne, nehovoriac o tom, že sa nedajú sťahovať obrázky, čo bolo pre nás študentov hlavným + archiwebu.
frantisek dorko A.J.K. 11.10.08 12:38
pane - otevrete obrazek,najedte na nej mysi,stisknete Print Screen --- otevrete Photoshop,v menu zvolte "neu " a vlozte obrazek ( Ctrl + v )- nasledne si ho ulozte kamkoli ( muzete si ho samotrejme oriznout ).
Re: krok späť Martin Rosa 11.10.08 13:46
Ke změně prohlížení obrázků došlo především kvůli nutnosti upustit od vyskakujících oken (která se dnes prohlížeče snaží implicitně blokovat). Dalo se to vyřešit několika způsoby, rozhodli jsme se pro tento. Velikost obrázků je kompromis mezi možnostmi webu a požadavky fotografů, kteří nám obrázky dávají k dispozici. Obrázky jsou na archiwebu především k prohlížení na archiwebu. Jejich stahování není dotaženo do konce, funguje jen v některých prohlížečích ve windows. Vzhledem k tomu, že první negativní reakce na nemožnost jejich snadného stahování nám přišly od lidí, kteří obsah archiwebu využívají podivným účelům, přestali jsme to urgentně řešit. Velikost půdorysů se možná někdy v budoucnu řešit bude, velikost obrázků pro školní práce by měla být dostatečná - pokud je případně budete hledat i z více zdrojů (včetně zahraničních časopisů, kde navíc stavby často naleznete publikovány v širším kontextu) či navážete komunikaci přímo s architekty, jen vám to při studiu prospěje.

Zajímavých zahraničních internetových stránek (většinou ve formě blogů různých nadšenců (žasnu nad tím, kde na to mnozí berou čas ) je celá řada, pokud hledáte především stavby, doporučuji archdaily.com nebo plataformaarquitectura.cl (na kterých navíc najdete i odkazy na nejzajímavější blogy).

Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.