Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Testa picture
Clorindo Testa
* 10.12.1923 - Neapol, Itálie
† 11.04.2013 - Buenos Aires, Argentina

Biografie
Clorindo Jose Manuel Testa se narodil 12. prosince 1923 v italské Neapoli. V roce 1948 promoval na fakultě architektury a urbanismu Národní univerzity v Buenos Aires, kde studoval tradiční výtvarné umění. V Buenos Aires rok pracoval na regulačním plánu města, ale odešel studovat malířství do Itálie. O tři roky později se vrátil do Argentiny a založil vlastní praxi. Testa dává obecně přednost spolupráce s jinými architekty na svých návrzích. V jeho pracích se často vyskytují smělé formy a zacházení s prostorem objevujícím se v jeho obrazech. Do jeho návrhů jsou často zakomponovány betonové povrchy s výraznou texturou, které výrazově předcházely první brutalistní architekturu.

Realizace a projekty
Návštěvnost: 10067 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.