Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
BIM Experience Kit
Stáhněte si zdarma ArchiCAD a kolekci interaktivních příruček
Využijte možnost vyhrát ArchiCAD 11

Společnost Graphisoft nabízí architektům a projektantům, kteří pracují v tradičních 2D CAD programech, novou a zábavnou možnost, jak se seznámit s BIM systémem.

BIM (v souvislosti s ArchiCADem se místo BIM často používá termín virtuální budova) je v podstatě 3D CAD, ve kterém vytvořené objekty (stěny, desky, okna a další) jsou položkami v databázi. Tyto objekty v sobě nesou veškeré informace potřebné během zpracování projektu a realizace stavby. Ačkoli současná praxe ukazuje, že BIM systém práce postupně nahrazuje tradiční CAD přístup, je přechod k němu spojen s obavami z času potřebného ke zvládnutí nového způsobu práce a hrozby neplnění závazků vůči klientům během této doby.
Pro ulehčení přechodu na BIM nebo pouhé seznámení se s výhodami BIM oproti tradičním CAD postupům nabízí společnost Graphisoft BIM Experience Kit - kolekci interaktivních příruček včetně zkušební verze ArchiCADu 11 CZE zdarma ke stažení.

Registrace

Registrace pro přístup k materiálům probíhá na stránkách společnosti Graphisoft ve třech krocích. Volí se region (v případě ČR je volba mezi ArchiCADem 11 CZE nebo INT; samotný tutorial hovoří anglicky), platforma (Windows XP/Vista, Macintosh OS X PPC nebo Macintosh OS X Intel) a zadávají kontaktní údaje. Jméno je v tomto případě důležitý údaj, neboť je s ním spojeno sériové číslo ArchiCADu. Rovněž e-mailové adresa musí být funkční, jsou na ní zasílána data potřebná ke stažení a instalaci ArchiCADu.

BIM Experience Kit je sestaven z následujících položek, vše je ZDARMA:

 • ArchiCAD 11 CZE zkušební verze. Plnohodnotná 30-ti denní licence programu. Projekty lze ukládat, na tištěné výstupy program doplňuje vodoznak „zpracováno ve zkušební verzi“. Pokročilá technologie však umožňuje, aby při zakoupení programu mohl uživatel projekty zpracované ve zkušení verzi otevřít a dále s nimi pracovat, přičemž vodoznak na výstupech zmizí.

Instalace ArchiCADu 11 dává na výběr tři typy licencí: komerční vyžadující hardwarový klíč, výukovou a trialovou, tu je nutno zvolit.
V případě, že si následně pořídíte komerční licenci ArchiCADu a budete chtít dále pracovat na projektech vytvořených ve zkušební verzi programu, nesmíte zkušební verzi odinstalovat. Pouze připojíte k počítači s nainstalovanou zkušební verzí ArchiCADu hardwarový klíč, který dostane při zakoupení komerční verze.
 • Interaktivní výuka – dvouhodinová lekce o BIM. Vše je vysvětlováno na projektu Massaro House, který byl do formy virtuální budovy, resp. BIM modelu, zpracován na základě plánů Franka Lloyda Wrighta. „Živý“ Massaro House je součástí downloadu. Výuka provádí všemi základními fázemi tvorby virtuální budovy.
 • Test – 15 minutový on-line test, který formou volby správné odpovědi prověří zda jste porozuměli, jak pracovat s BIM
 • Odměna – Správně vyplněné dotazníky jsou automaticky zařazeny do losování (probíhá jednou měsíčně) o ArchiCAD nebo zájezd do Graphisoftu.

Interaktivní výuka

Učebnice ve formátu PDF je prolinkována s animacemi, které zobrazují popisované akce, a ukázkovými soubory ArchiCADu (před začtením se do učebnice je tedy nutné nainstalovat ArchiCAD). Pro správné zobrazení dokumentu je třeba Adobe Acrobat Reader 7 a vyšší.
Příručka obsahuje kromě úvodu následujících deset kapitol:
 • Popis projektu a prostředí ArchiCADu
 • Tvorba zdí
 • Založení podlaží včetně střechy
 • Práce s okny a dveřmi
 • Modelování terénu
 • Tvorba schodiště a úpravy modelu ve 3D
 • Interiér a interiérové pohledy
 • Generování dokumentace
 • Vizualizace
 • PublikováníCEGRA ČR s.r.o.

Nad Obci I, 1392/2
140 00 Praha 4

www.cegra.cz
tel. (+420) 257 310 090
Zdroj: CEGRA
Vložil: Tisková zpráva, 04.11.07 23:30
Návštěvnost: 12149 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.