Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Program pro mladé architekty od firmy Graphisoft

Cílem Programu pro mladé architekty od firmy Graphisoft (dále Program) je zpřístupnit začínajícím architektům a projektantům ArchiCAD pro jejich komerční práci. Je jasné, že začátek každého podnikání vyžaduje nemalé investice a v případě projekční praxe hraje softwarové vybavení zásadní roli. Tento problém se snaží řešit Program, v jehož rámci mohou získat projekční software začínající architekti a projektanti za výrazně lepších podmínek.

Produkty zahrnuté v Programu

ArchiCAD - CAD na bázi virtuální budovy (BIM)
Právě aktuální verze ArchiCADu za cenu 69.400,- Kč (standardní cena je 111.000,- Kč). Nutno uzavřít smlouvu SupportPack.

Artlantis Studio - Nástroj pro rychlé a kvalitní fotorealistické vizualizace
Právě aktuální verze Artlantis Studio za cenu 18.130,- Kč (standardní cena je 25.900,- Kč)

MaxonForm - Organický modelář pro ArchiCAD
Právě aktuální verze MaxonForm za cenu 11.130,- Kč (standardní cena je 15.900,- Kč)

Tři králové

Nejaktuálnější ArchiCAD 10 nabízí možnost práce v prostředí virtuální budovy. Architekt tak má již od prvních návrhů a studií možnost kontroly ve 3D. ArchiCAD maximálně ulehčuje a automatizuje tvorbu 2D výkresové dokumentace. Příprava výsledného tiskového nebo datového výstupu může být provedena v jakékoliv fázi práce na projektu, kdykoliv pak lze provést korekce a úpravy návrhu a 2D dokumentace se upraví automaticky v přednadstavených výkresových layoutech. ArchiCAD dále umožňuje práci s plně parametrickými GDL knihovními prvky - ať již dodávaných v rozsáhlé knihovně přímo jako součást instalace, nebo od různých konkrétních výrobců. Díky své parametričnosti lze tyto prvky editovat, navíc mohou obsahovat data pro následné výpočty, vytváření seznamů apod.
Pro začínající architekty, kteří obvykle nepracují v rozsáhlém týmu, je bezesporu přínosem, že ArchiCAD dokáže pracovat s daty ve formátu .dwg, .dgn, s celou řadou rastrových formátů či ve formátu .pdf, což umožňuje bezproblémovou komunikaci s externími spolupracovníky. Podporuje i komunikační standard IFC 2x3. Navíc je pro mladé architekty obvykle velmi obtížné investovat ihned na začátku své kariéry do plnohodnotného tiskového vybavení kanceláře. Proto je velkou výhodou ArchiCADu jeho schopnost snadného generování .pdf dokumentů z přednadstavených výkresových dokumentů. Nastavení .pdf výstupu je velmi snadné, samozřejmostí je možnost ukládání jednotlivých souborů do přednadstavené adresářové struktury. Je-li v průběhu práce na projektu nastaven finální výstup, lze pak těsně před odevzdáním práce pouhým stisknutím jednoho tlačítka vygenerovat všechny potřebné výstupy a ty odnést k vytištění nebo je rovnou odeslat klientovi v elektonické podobě.
Ačkoliv již samotný ArchiCAD nabízí bohaté modelovací schopnosti, včetně šikmých či různě zakřivených stěn, sloupů apod., na současnou mnohdy tvarově velmi bohatou organickou architekturu již nemusí postačovat. Nicméně tam, kde obvyklé dnešní CAD systémy pracující s 3D virtuální budovou obvykle končí a architektovi nezbývá než sáhnout po samostatném NURBS modeláři model pak do prostředí CAD složitě importovat, má ArchiCAD řešení. Je jim modelář MaxonForm, založený na bázi Cinemy 4D. V ArchiCADu tak lze pouze vybrat prvek, který vyžaduje náročnější modelování (případně nevybrat nic a modelovat nový prvek přímo v MaxonFormu), odeslat jej do MaxonFormu, kde se kromě něj jako reference zobrazí i ostatní prvky. Při modelování tak lze okamžitě vidět, kde se tyto další prvky nachází, případně se na ně chytat. Po ukončení práce v MaxonFormu se celá scéna odešle zpět do ArchiCADu, kde lze následně pracovat s vymodelovanou částí jako s jakýmkoliv jiným knihovním prvkem.
Rychlá a co nejkvalitnější vizualizace - to je asi snem každého začínajícího architekta, především musí-li bojovat s počáteční nedůvěrou svých prvních klientů. V momente, kdy je nutno co nejrychleji odevzdat zakázku obvykle nezbývá moc času na zdlouhavé nastavování a kontrolní náhledy, rychlá vizualizace přímo z CADu však není zrovna nejkvalitnější. Nehledě na to, že profesionální vizualizační software znamená obvykle investici shodnou s investicí do samotného CADu. Řešením může být Artlantis Studio, které je přizpůsobeno potřebám a požadavkům architektů požadujícím právě rychlou vizualizaci (jak výpočtem, tak i co do času potřebného k nastavení), která se však svou kvalitou alespoň přiblíží profesionální vizualizaci včetně radiozity. Artlantis Studio zvládá i panoramatické vizualizace a animace. Samozřejmostí je opět přímé propojení s ArchiCADem, ze kterého lze uložit celou scénu i s přednadstavenými materiály. Více o Artlantisu naleznete v samostatném článku >

Vhodné řešení i pro platformu Apple Mac

Všechny tři produkty zahrnuté do Programu jsou vyvíjeny pro Windows i Mac OS X (PPC i Intel). ArchiCAD je tak u nás jediným dostupným CAD, ve kterém lze pracovat i na počítačích Apple přímo v prostředí Mac OS X. Program je, podobně jako u verze pro Windows, nabízen s plnou uživatelskou podporou a v lokalizované verzi.
Poté, co si u nás počítače Apple především díky svému nezaměnitelnému designu našly své místo mezi grafiky, fotografy a designery, významně v poslední době vzrůstá počet jejich uživatelů v jiných oblastech - samozřejmě i mezi architekty.
Vzhledem k tomu, že společnost Apple vyvíjí jak hardware, tak i samotný operační systém (a další software), nabízí tato platforma pro architekty v porovnání s PC maximální výkon a spolehlivost. Apple je znám svým důrazem na jednoduchost a přehlednost. V porovnání s operačním systémem Windows nabízí Mac OS X celou řadu vylepšení pro každodenní práci, jako je mnohem širší podpora zobrazování grafických formátů již v integrovaném prohlížeči v samotném operačním systému, bleskurychlé vyhledávání ve všech souborech na disku, bohatá programová výbava zdarma (např. opravdu použitelné nástroje pro střih videa (nebo animací), včetně možnosti vytváření filmových DVD na velmi kvalitní úrovni) či naprostá imunita vůči virům. Přímo v operačním systému je zabudovaná podpora formátu .pdf a to nejen pro jeho otevření a případnou částečnou editaci, ale i vytváření .pdf dokumentů ze všech aplikací, které umožňují tiskový výstup. Vše bez nutnosti instalace dodatečných aplikací. Není divu, že uživatelé počítačů Apple často zdůrazňují, že celá řada novinek, které se objevily v nových Windows Vista, se až nápadně podobá tomu, s čím se v prostředí Mac OS X setkávají již několik let.
Vzhledem k nedávnému přechodu platformy Mac na procesory Intel lze navíc na počítačích Apple provozovat i operační systém Windows, a to dokonce i současně s Mac OS X. Navíc byl díky tomu vyvrácen mýtus o přemrštěné ceně počítačů Apple - při srovnání cen obdobných konfigurací u PC vychází počítače obdobné kvality cenově shodně, po započítání i ceny operačního systému a bohatého použitelného softwarového vybavení se mnohdy ukazuje investice do platformy Apple jako výhodnější.Podmínky Programu pro mladé architekty od firmy Graphisoft

 • Podmínky Programu nelze převést na třetí osobu
 • V rámci Programu lze získat pouze jednu licenci od každého produktu, jenž je součástí programu
 • Speciální podmínky Programu nelze kombinovat se žádnou jinou speciální nabídkou
Oprávnění, termíny
 • Program mohou využít studenti škol*), kteří získali bezplatnou studentskou verzi ArchiCADu, jeden semestr po registraci, maximálně však tři roky po úspěšném zakončení bakalářského, resp. magisterského, stupně studia. Jako identifikace slouží roční licenční číslo ArchiCADu, které student získal při registraci a kopie potvrzení o studiu resp. kopie diplomu včetně jeho ID čísla.
 • Program mohou využít absolventi škol*), kteří nevlastní studentskou licenci ArchiCADu a to v období jednoho roku po úspěšném zakončení bakalářského, resp. magisterského, stupně studia. Jako identifikace slouží kopie diplomu včetně jeho ID čísla.
 • Mladí architekti, kteří absolvovali školu*) (bakalář/magistr) po 31.8. 2004, tedy v období před zavedením Programu, do 31.8. 2007. Jako identifikace slouží kopie diplomu včetně jeho ID čísla.
Seznam vysokých škol, jejichž studenti/absolventi mohou využít Program pro mladé architekty
 • Fakulta architektury Vysokého učení technického Brno (FA VUT Brno)
 • Fakulta stavební Vysokého učení technického Brno (FS VUT Brno)
 • Fakulta architektury Technického učení Liberec (FA TUL Liberec)
 • Škola architektury Akademie výtvarného umění Praha (AVU Praha)
 • Fakulta architektury Českého vysokého učení technického Praha (FA ČVUT Praha)
 • Fakulta stavební Českého vysokého učení technického Praha (FS ČVUT Praha)
 • Katedra architektury vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze (VŠUP Praha)
 • Katedra zahradnictví a krajinářské architektury České zemědělské univerzity Praha (ČZU Praha)
 • Zahradnická fakulta Mendlovy zemědělské a lesnické univerzity v lednici (MZLU Brno)
 • Technická univerzita Ostrava (VŠB Ostrava)
 • Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB Zlín)
Ceny jsou uvedeny bez DPH.


CEGRA CR s.r.o.
Nad Obci I, 1392/2
140 00 Praha 4

www.cegra.cz
tel. (+420) 257 310 090
fax (+420) 257 314 106
Zdroj: www.cegra.cz
Vložil: Martin Rosa, 01.05.07 00:05
Návštěvnost: 20160 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.