Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Textilní beton z dílny Betone
Textilní beton z dílny Betone

Firma Betone pracuje s tenkostěnným betonem a přináší na trh jak sériové designové výrobky nejvyšší kvality, tak unikátní tvary konstrukcí, které v prostoru osloví.

Beton je pravdivý a surový
Výrobky Betone spolupracují s prostorem, do něhož jsou umístěny. Jejich originalita je v barvě, struktuře materiálu a tvaru, ale především v čistotě, kterou nabízí jejich industriální surový vzhled. Beton je příběh uvnitř materiálu.

Odborníci z Betone mají za sebou kvalitní profesní zázemí, zkušenosti z tuzemského i evropského trhu a vlastnostmi betonu se zabývají již od roku 2008. Používají kvalitní suroviny na jeho výrobu a konečný povrch upravují tak, aby byl odolný vůči chemikáliím i mechanickému zatížení, a přitom zdravotně nezávadný, tudíž použitelný v interiérech i exteriérech. Kvalita jejích výrobků odráží jak technickou znalost materiálu, tak i designovou práci v prostoru.

Návrh schodiště z textilního betonu
Tenkostěnná kuchyňská linka: tloušťka desky 14 mm

Tenkostěnný beton s nekovovou výztuží

Nekovové materiály použité jako výztuž ve vysokopevnostním betonu dovolují mnohem subtilnější konstrukce, než jaké jsou běžné u železobetonu. Nevyžadují krycí vrstvu betonu, která chrání výztuž proti korozi, a proto umožňují dosáhnout tloušťky méně než 15 mm. Tím dostávají výrobky eleganci, nejsou objemově náročné a jejich hmotnost je výrazně nižší než u tradičního železobetonu. Firma Betone používá primárně textilní beton a sklocement.

Vzorek: průřez deskou textilního betonu vyztuženého uhlíkovou textilií

Textilní beton je nový konstrukční kompozitní materiál vyznačující se vysokou pevností i duktilitou. Je složen z jemnozrnné vysokopevnostní cementové matrice vyztužené plošnými textiliemi z uhlíkových nebo skelných vláken. Tyto se v konstrukci laminují podobně jako u polymerních kompozitů. Pokud je v popředí zájmu tvarová flexibilita (zakřivené skořepiny), používají se nepenetrované textilie. Pro plošné prvky lze textilie napenetrovat pryskyřicemi, a tím ještě zvýšit jejich tahovou pevnost.

Sklocement je běžnější materiál známý již od 70. let. Pracuje s ním řada firem zabývajících se designovými produkty z tenkostěnného betonu. Je ekonomičtější než textilní beton, ale využívá se pouze k výrobě nenosných prvků, jako jsou například umyvadla, lampy, kuchyňské pracovní desky apod.

Značka Betone přináší na trh záruku odbornosti

Stojí za ní dvojice Dr.-Ing. Rostislav Rypl, Ph.D. a Ing. arch. Ada Rypl Žabčíková. Rostislav se s textilním betonem poprvé setkal v roce 2008 na RWTH Aachen University, kde šest let pracoval na vývoji tohoto nového kompozitního materiálu. Po obhájení dizertační práce o mechanických vlastnostech textilního betonu se vrátil do Čech, aby společně s Adou založili firmu Betone. Ada studovala průmyslový design a architekturu. Studium a praxe v oboru jí daly dobrý základ pro navrhování objektů, tvarování a práci s materiálem.

“Těžiště naší činnosti spočívá v realizaci unikátních projektů z textilního betonu, ale nabízímě také sortiment designových výrobků. Vycházíme z vlastních návrhů nebo spolupracujeme s architekty a projektanty
.” Rostislav Rypl

Naše práce je na počátku jako nepopsaný list papíru, beton je surový a čistý materiál, který
sice již má svou historii, ale my do něj vpisujeme budoucnost. Nic mu nepřidáváme, nic neubíráme,
necháváme jej vyniknout v celé jeho kráse. A každý kus, který vyrobíme, je jedinečný
. ”
Ada Rypl Žabčíková.

V čem je firma Betone jedinečná:
  • je jedinou firmou ve střední Evropě, která využívá textilní beton
  • díky inženýrským znalostem svých tvůrců umí navrhnout staticky náročnější konstrukce (schodiště, skořepiny)
  • vytváří designové výrobky vysoké kvality do interiérů i exteriérů
  • realizuje unikátní projekty s architekty a projektanty

Více informací a konkrétní produkty naleznete na webu www.betone.cz. Nebo navštivte přímo tvůrce v showroomu a výrobně na Palackého třídě 1111/53 v Brně.

Zdroj: Betone
Vložil: Tisková zpráva, 05.08.16 12:55
Návštěvnost: 4463 čtenářů
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.