Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Světlovody s plochým zasklením
Světlovody s plochým zasklením

Tubusové světlovody LightTunnel umožňují prosvětlit přirozeným světlem místnosti, ve kterých nelze namontovat svislá fasádní nebo střešní okna. Po namontování prakticky nepotřebují žádnou údržbu.

Světlovody s plochým zasklením:
Světlovody s plochým zasklením, jejichž prvky se montují v ploše střechy  a nevyčnívají nad úroveň střešní krytiny, takže nenarušují jednolitost střechy. Existují ve dvou variantách:

1. Světlovod s plochým zasklením SR_ - s pevným světlovodným tubusem a  integrovaným lemováním. Dostupný rovněž ve verzi SR_-L, který prosvětluje prostory přímo pod namontovaným světlovodem.

2. Světlovod s plochým zasklením SF_ - s ohebným světlovodným tubusem  a integrovaným lemováním. Dostupný rovněž ve verzi SF_-L s prosvětlením prostorů přímo pod namontovaným světlovodem.

S pevným tubusem

S ohebným tubusem

Inovativní řešení použité ve světlovodech navíc umožňují současně prosvětlit podkroví i místnost.

Střešní část světlovodu se skládá z hliníkového rámu, do kterého je vlepené tvrzené sklo tloušťky 4 mm. Do   profilu rámu je zevnitř namontován prvek umožňující spojení se světlovodným tubusem. Je vyroben hliníkového plechu nebo speciálního organického skla (verze s dodatečným prosvětlením půdních prostorů - L). Součástí střešní části světlovodu je těsnící lemování. Celek je v šedohnědé  barvě RAL 7022, která ladí s běžně dostupnými barvami střešních krytin.

Průřez s ohebným tubusem
Stropní rám
má novou konstrukci, je vyroben z organického skla a obsahuje vlepený prvek rozptylující světlo. Krytka je z odolného materiálu mléčné bílé barvy. Stropní díly u světlovodů splochým zasklením jsou více zakulacenénež u světlovodů s kopulí.

Tubus světlovodu může být pevný nebo ohebný:

- Pevný světlovodný tubus je vyroben z hliníku. Vnitřek tubusu je potažen superreflexní vrstvou
na bázi stříbra, která odráží více než 98 %  světla (nové zrcadlo odráží 90-95 % světla). Minimální ztráty světelné prostupnosti umožňují použít světlovody SRT s délkou až 12 m. Při montáži není nutno zkracovat jednotlivé díly světlovodného tubusu, protože  je sestaven na principu teleskopu. Abychom  získali požadovanou délku, stačí pouze zasunout jeden díl do druhého.
- Ohebný světlovodný tubus je vyroben z metalizovaného polyestru a vyztužen ocelovým drátem. Tato konstrukce umožňuje vytvořit konstrukčně pevný světlovodný tubus. Díky svým vlastnostem je ideálním řešením pro montáž na krátké vzdálenosti v prostorách se stavebními překážkami, kterým je nutno se vyhnout. Doporučená maximální délka ohebného světlovodného tubusu je 4 m pro průměr 350 mm a 6 m pro průměr 550 mmNové verze světlovodů s plochým zasklením vynikají až o 10 % lepším součinitelem prostupu tepla U oproti světlovodům ve verzi s kopulí.
Světlovody s plochým zasklením mají integrované těsnící lemování, takže se doba montáže zkracuje na nezbytné minimum.
Zdroj: FAKRO CZECH s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 04.09.15 10:15
Návštěvnost: 1661 čtenářů
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.