Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Švedská svítidla se skutečným denním světlem
Švedská svítidla se skutečným denním světlem

Svítidla CACAN vznikla především jako svítidla se zaměřením na co nejvyšší přiblížení se skutečnému dennímu světlu. Tento cíl byl dosažen a svítidla jsou tak schopna v jakémkoliv prostoru navodit světelné klima přirozeného denního světla s dostatečnou intenzitou a vynikajícím podáním barev. Další zásadní charakteristikou denního světla je dokonalá difúze, která je v přírodních podmínkách, jak známo, nejlepší za souvislé oblačnosti. I té svítidla CACAN dosáhli a to použitím moderních technologií prismatických rastrů, které světlo lámou v mnoha úhlech z celé plochy svítidla. Je tak zajištěno světlo, které netvoří stíny a umožňuje zraku orientaci i v drobných detailech i jemných odstínech barev. Světelná intenzita od 3 000 do 8 000 lux je v oblasti osvětlování něčím zcela výjimečným a oku se tak dostává možnosti pohodlně zaostřit i na miniaturní detaily. K neposlední přednosti svítidel CACAN patří i schopnost bránit dostatečnou světelnou intenzitoua plným spektrem vyzařovaného světla sezónním afektivním poruchám - SAD tzv. zimním depresím.  Tyto předpoklady jsou využívány především v oblasti pracovního osvětlení v místech, kde lidé tráví mnoho hodin v umělém osvětlení - stomatologické i veterinární ordinace, laboratoře, zlatnické či hodinářské dílny, grafická studia, měrové laboratoře, pracoviště vstupní či výstupní kontroly apod. Užití svítidel CACAN určují ale především zákazníci a proto svítidla CACAN osvětlují i pingpongové a kulečníkové stoly, domácí studovny, kuchyňské linky na sever umístěných kuchyní apod.

   V poslední letech vsadilo vedení společnosti na design a s novými modely LED svítidel se otevírají mnohem širší možnosti využití svítidel, které jsou tvarově i funkčně specifické a velmi originální. Inspirujte se ucelenou kolekcí svítidel mnoha rozměrů na www.cacan.cz

Clair

Unikátní systém, který umí napodobit denní změny teploty chromatičnosti světla, jež jsou pro denní světlo tak typické. Uživatelům se tak nabízí možnost libovolně přizpůsobit teplotu světla denním i  ročním biologickým rytmům, nebo vytvořit požadovanou atmosféru ranního rozbřesku, či večerního západu slunce.Nadčasový design není samoúčelný. Při konstrukci svítidla bylo cíleno na hladké a kompaktní provedení, což přináší velmi jednoduchou údržbu, omezující se na občasné otření vlhkým ubrouskem. Vnitřní prostor svítidla je přístupu prachu a jiných nečistot zcela uzavřený.

Jedná se navíc o velice úsporný systém LED diodového plnospektrálního osvětlení s vynikajícím podáním barev. U tohoto modelu můžeme hovořit až o 70% úspoře elektrické energie oproti často používaným zářivkovým trubicím.

HALO

Společně s designéry a LED specialisty jsme vytvořili moderní osvětlení na bázi nejnovějších technologií. Osvětlení je optimalizováno pro místa, kde je požadován dostatečný světelný výkon a vynikající podání barev, čehož běžně dostupné diody nedosahují.

Halo je při vysokém výkonu energeticky nejúspornější plošné svítidlo na trhu, snadno se čistí a je prakticky bezúdržbové. Nejdůležitější ze všeho je ale světelná ergonomie - Halo má jedinečnou reprodukci barev, neosluňuje a redukuje tvorbu stínů. Jeho intenzita se dá programovat ve třech intenzitách, či plynule stmívat.

S novým světelným zdrojem LED diodami se setkáváme již několik let, přesto však pro mnohé zůstává stále neznámým. Světelná dioda (Light Emitting Diodes) se skládá z více vrstev polovodičových materiálů, které při průchodu el. proudu produkují světlo. LED diody se vzhledem k malé velikosti světelného zdroje využívají především v bodových či maloplošných svítidlech. V současné době však přichází technologie, která dokáže využít tento vysoce efektivní zdroj světla v ploše a otevírá tak další mnohé možnosti využití.


Hybrid

Model Hybrid vyvine díky své optimalizované konstrukci a plnospektrálním zářivkovým trubicím intenzitu 5000 lux ve vzdálenosti 1,4 m. Svítidlo přitom nabízí vynikající podání barev 95 Ra. Světelný ovál je osazen CDP difuzorem, jenž má na spodní straně tisíce malých kuželů, které po průchodu světla určují směr světelnému toku od 0 - 45°. Na osvětlovanou plochu tak dopadá světlo z mnoha různých úhlů. Při dostatečné intenzitě, kterou svítidlo nabízí, jsou zrakové podmínky takřka ideální a zrak si v nich uchovává svoje schopnosti i při vysokém výkonu mnoho pracovních hodin.Model Hybrid je výjimečný možností instalovat do středového otvoru jak monitor, televizi, tak i barevný světelný LED panel, u kterého lze nastavit až 250 barev. Barvy LED panelu jsou ovládány dálkovým ovladačem, na němž lze zapnout program FADE, jenž barvy střídá v ambientním rytmu. Střídání barev působí velmi uklidňujícím dojmem.


Zdroj: CACAN CZ, s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 01.04.15 11:55
Návštěvnost: 3630 čtenářů
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.