Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Artlantis R
Artlantis R

margin: 0px 0px 4px 10px;
Radiosita pro každého
– to je jeden ze sloganů, kterým společnost Abvent propaguje vizualizační software Artlantis R. Je tento slogan pravdivý, nebo se pod názvem Artlantis R ukrývá další z renderovacích nástrojů, u kterých lze dosáhnout dokonalého výsledku pouze po dlouhém nastavování a mnoha náhledových vizualizacích?

Artlantis R pracuje s modely, uloženými ve formátech 3ds, dwg nebo dxf. Uživatelé Archicadu, SketchUpu nebo VectorWorksu však mohou využít i plug-inu, který dokáže uložit scénu z prostředí CADu přímo do formátu Artlantis R, včetně vložených světel, kamer a materiálů.
Nastavení vizualizací probíhá velmi jednoduše a intuitivně. Program je určen především pro vytváření fotorealistických vizualizací, proto je většina ovládacích prvků založena na fyzikálních vlastnostech reálného světa. Například při vizualizaci interiéru lze pracovat pouze s nastavením slunce, tj. s výběrem lokality, přesného data, času a intenzitou. Řadu operací lze provádět pomocí drag&drop přímo v náhledovém 3D okně, k dispozici je samozřejmě i možnost práce se scénou ve 2D zobrazení.

K dispozici je rozsáhlá knihovna materiálů. Každý materiál umožňuje editaci několika parametrů dle svého charakteru. Velice jednoduše lze z bitmapových textur, či modifikací stávajících, vytvářet materiály nové. Náhled již namapované scény lze před spuštěním vizualizace uložit do alba, ze kterého může uživatel kdykoliv v budoucnu při práci na jiné vizualizaci vybrat použitý materiál včetně jeho nastavení.
Ačkoliv není Artlantis R modelovacím nástrojem, lze scénu doplnit o knihovní prvky, případně ze scény vyjmout objekt a vytvořit knihovní prvek pro použití i v budoucnu. K programu lze dokoupit několik knihoven objektů, ve kterých mohou být například stromy, jejichž vzhled záleží na nastaveném datu vizualizace (velikost, počet a barva listů u stromů v celé scéně tak reaguje na zvolené roční období).
Již v samotném náhledovém okně dokáže Artlantis R pracovat se simulací radiosity. To uživateli poskytuje dokonalou představu o podobě výsledné vizualizace. K dispozici je i možnost vizualizace vybrané části scény.
Samotný průběh vizualizace je velmi rychlý, a to i při nastavení všech parametrů, ovlivňujících její kvalitu, na maximum. V průběhu výpočtu lze pracovat na dalších úpravách scény (tyto úpravy se samozřejmě výsledek probíhajícího výpočtu neovlivní) nebo uložit nastavenou scénu pro pozdější vizualizaci a například nechat vypočítat několik obrázků přes noc. Nejnovější verze Artlantisu R umožňuje výpočet scény přímo do formátu Photoshop, kde se vytvoří několik vrstev pro následnou editaci pozadí, upravu hloubky ostrosti či odstranění odlesků.
Zajímavá je rovněž možnost vizualizace paralelních pohledů, kde lze nastavovat velikost výsledného obrázku v závislosti na zvoleném počtu dpi přesně dle požadovaného měřítka.
Artlantis R je výborným nástrojem pro ty uživatele, kteří by rádi dosáhli fotorealistických vizualizací bez nutnosti dlouhého nastavování. V porovnání s profesionálními vizualizačními a animačními nástroji, které navíc obsahují řadu pro běžného uživatele nepotřebných animačních a modelovacích modulů, je Artlantis R i výrazně cenově dostupnější.


Cena:
Artlantis R 15900,- Kč + DPH
Artlantis R studentská verze (licence pouze na jeden rok) 1900,- Kč + DPH

Kompatibilita:
DXF, DWG, 3DS, ArchiCAD, VectorWorks and SketchUp

Doporučená konfigurace:
PC Intel Pentium 4 CPU, 3 Ghz
1 Go RAM
Windows XP SP2
OpenGL grafická karta s 128MB paměti
QuickTime 6.x

PowerMAC G5 bi-pro 1,8Ghz
1 GB RAM
Mac OS X 10.3.9, 10.4.x
OpenGL grafická karta s 128MB paměti
QuickTime 6.x

Výrobce:
www.abvent.com

Distributor pro ČR:
www.cegra.cz

Internetový obchod:
www.archishop.cz

Všechny obrázky: (c) ABVENT
Autor: Martin Rosa, 16.06.06 15:15
Návštěvnost: 16193 čtenářů
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.