Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Výměna zastaralého osvětlení bez vstupní investice
Výměna zastaralého osvětlení bez vstupní investice

Většina majitelů a správců nemovitostí si je vědoma nutnosti pravidelné údržby osvětlení objektu. Málokdo však počítá i s výdaji na obnovu světlené soustavy jako takové. Ani pravidelná kvalitní údržba nezabrání stárnutí jednotlivých svítidel, jejichž provoz se spolu s technologickým zastaráním postupně zdražuje.

Skupina Eurolux Group působí v  oboru osvětlení  již 17 let a seskupuje několik firem zaměřených na služby a dodávky v oblasti stavebnictví, osvětlení a realizace interiérů včetně projekce. Její dceřinná společnost EXX s.r.o. se specializuje na výměnu zastaralých osvětlovacích soustav - v průmyslových a sportovních halách, garážích, administrativních i komerčních budovách.

Příklad výměny osvětlení ve sportovní hale


Vzhledem k tomu, že výměna světelné soustavy představuje relativně vysoké náklady, společnosti ve skupině Eurolux Group nabízejí svým zákazníkům možnost výměny osvětlení bez vstupní investice, a to díky využití metody EPC.
Metoda EPC (z angl. výrazu Energy Performance Contracting) představuje moderní přístup k energetickému hospodářství. Využití EPC nepřestavuje pro zákazníka v podstatě žádnou vstupní investici, veškeré náklady na projekt se postupně hradí splátkami odvozenými z dosažených úspor nákladů na energii.


Projekty řízené metodou EPC zahrnují:
  • Energetickou analýzu
  • Návrh nového osvětlovacího systému
  • Instalaci a zprovoznění nového systému
  • Financování projektu
  • Zaškolení obsluhy
  • Měření dosažených výsledků
  • Dlouhodobý dohled nad nově instalovaným systémem
  • Garance spočítaných úspor a parametrů

V roce 2012 byla metoda EPC schválena usnesením vlády ČR číslo 109 ze dne 22. 2. 2012 jako vhodná metoda financování projektů příspěvkových organizací, mohou ji tedy využít i obce a města, která mají zájem o obnovu veřejného osvětlení.

Na výměnu zastaralých osvětlovacích soustav veřejného osvětlení se v rámci holdingu specializuje společnost ECOLED SOLUTIONS s.r.o., která kromě výše uvedených aktivit v rámci EPC obcím nabízí také pasportizaci veřejného osvětlení, či bezplatné zapůjčení vzorků nových svítidel.
V rámci veřejného osvětlení se metoda EPC využívá zpravidla v kombinaci s tzv. přenesenou správou energetických systémů. Přenesená správa veřejného osvětlení je založena na smluvním vztahu, na jehož základě je správa, provoz a údržba světelné soustavy (včetně nákladů na energii) přenesena z uživatele na smluvního partnera.
Smlouva se uzavírá na dobu určitou, obvykle na 10 let v závislosti na rozsahu obnovy světelné soustavy. Po jejím skončení je světelná soustava převedena do vlastnictví uživatele.
Po dobu trvání smlouvy platí uživatel měsíční nájemné, které v sobě zahrnuje výše uvedené provozní náklady. Smluvní partner garantuje, že výše měsíčního nájemného nepřesáhne dosavadní měsíční provozní náklady (energie + běžná údržba) uživatele. 

Příklad výměny osvětlení v obci:


Původní osvětlení

Nové LED osvětlení

Zdroj: EXX s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 07.12.13 08:05
Návštěvnost: 4426 čtenářů
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.