Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
NOVATOP CENTRUM – inspirace ve švýcarské centrále Google
NOVATOP CENTRUM – inspirace ve švýcarské centrále Google

Myšlenka na rekonstrukci výrobního centra, kde se vyrábí stavební systém NOVATOP, uzrávala dlouhou dobu, až přišel ten správný impulz. „Netajím se tím, že hlavním impulzem a inspirací byla návštěva evropské centrály společnosti Google v Zurychu,“  říká jednatel společnosti Jiří Oslizlo a doplňuje svou vizi: „Přeji si skloubit plně funkční a zároveň atraktivní pracovní prostředí v maximálně přírodním duchu s možností relaxace pro mé kolegy. Věřím, že takové pracovní podmínky pak budou velkou výzvou pro vlastní motivaci a sebekontrolu našeho týmu“.Hlavním zadáním bylo vytvořit přátelské prostředí pro práci s důrazem na dostatečnou prostornost, osvětlení, kvalitu vnitřního prostředí a relaxační zóny. A to vše prolnout s příběhem stromu, nejen jako firemního symbolu ale i symbolu udržitelného rozvoje. „Svou vizi jsem svěřil do rukou architektů, kteří mají dost zkušeností a fantasie na spojení těchto prvků ve fungující celek. A zhostili se toho na jedničku,“ komentuje své rozhodnutí Jiří Oslizlo. Zcela přirozeně byla hlavní role určena NOVATOPu, který svým potenciálem vybízí k odvážným architektonickým a konstrukčním řešením. „Přestavba stávajícího zázemí firmy byla pro nás velká výzva,“ říká architekt Pavel Horák ze společnosti Prodesi a dodává: „Stavba plní hned několik funkcí. Je zázemím výroby, nalezneme zde i kanceláře a školicí středisko. To vše musí ladit v dokonalé symbióze.“

Architektonický záměr
Lokalita stavby se nachází uprostřed průmyslového areálu v přímém kontaktu s výrobními halami a tvoří výrazný identifikační a orientační bod. Spodní dvě podlaží jsou tvořena stávající stavbou a slouží jako zázemí výroby. Na ně jsou nově postavena další dvě podlaží z  dřevěné konstrukce s nárožní věží symbolizující strom, který se prolíná s firemní filozofií.  Vrchní část stavby slouží administrativě a prostorám pro školení. Na střeše stavby je umístěna relaxační zahrada. Ve vstupní převýšené hale jsou v prostoru zavěšená dřevěná „hnízda“ s různým stupněm uzavřenosti. Obvodový plášť v podobě dřevěné fasády je z části nástavby protažen až k patě původního objektu a sjednocuje tak celkové vyznění stavby, zároveň však umožňuje vylepšení technických parametrů stávající stavby. Hlavní vstup do objektu je lávkou z přízemí do třetího patra. „V návrhu jsme pracovali i s atraktivním nočním osvětlením, kdy se vstupní hala promění v jakýsi obří lampion, který svítí jako maják do okolní krajiny a vytváří tak jasný orientační bod. Zastínění prosklené vstupní části je tvořeno textilními markýzami inspirovanými kancelářskými nalepovacími lístečky "post-it“. Nárožní věž pak v sobě reflektuje požadavek na motiv stromu, který je pojednán jako jakási dřevěná fosílie, která zároveň vytváří jak nosnou konstrukci, tak zajímavou hru světla v interiéru“ přibližuje návrh architekt Pavel Horák.

Konstrukční řešení
Nástavba objektu je navržena z masivních dřevěných panelů NOVATOP a prezentuje konstrukční a estetické možnosti tohoto materiálu. „Zároveň jsme však nechtěli, aby šlo o prvoplánovou prezentaci této technologie, která by působila jako jakási sterilní vzorkovna. Struktura konstrukce je jednak staticky funkční, jednak přináší zajímavou hru se světlem a stíny, inspirovanou korunami stromů. Například způsob zastřešení, které prochází celým objektem v posledním patře, je navržené tak, že umožňuje vynesení celého rozpětí bez vnitřních podpor a zároveň dodává ztvárnění interiéru základní charakteristiku, nebo pozitivně působí v oblasti akustiky,“ upřesňuje architekt Pavel Horák.

Autor: Prodesi – Pavel Horák, Václav Zahradníček
Spolupráce: Michal Kotlas, www.prodesi.cz
Investor: AGROP NOVA, a.s., výrobce systému NOVATOP, www.novatop-system.cz
Zdroj: AGROP NOVA a. s.
Vložil: Tisková zpráva, 01.11.13 08:05
Návštěvnost: 3835 čtenářů
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.