Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Archicad 10
výrazná novinka na trhu CAD pro architekturu a projektvání
Archicad 10 přináší výrazné rozšíření možností pro modelování a to v prostředí virtuální budovy. Lze modelovat nové konstrukce velmi obecných tvarů nebo zpracovávat rekonstrukce historických objektů, přičemž automatiky generování 2D dokumetace a výkazů je zachována.

KONSTRUKCE OBECNÝCH TVARŮ

Modelování konstrukcí obecných tvarů
Zdi, sloupy a nosníky nejsou omezeny na vertikální/horizontální konstrukce, lze je umístit pod jakýmkoli úhlem. To znamená, že zdi mohou být svislé, šikmé a oboustranně zkosené. To samé platí pro sloupy a nosníky.

Archicad 10 rovněž umožňuje přiřadit zdem, sloupům a nosníkům obecný profil (v příčném řezu). Obecný profil se může skládat z několika komponent z rozdílného materiálu.


3D zóny se automaticky přizpůsobují výsledné geometrii konstrukce. Ořezávání 3D zón pomocí desek a střech je založeno na boolean operacích, tzn. 3D zóna může být komkplexního tvaru.


Zobrazení konstrukcí v půdorysech
Půdorysné zobrazení konstrukcí musí reflektovat výšku řezu, ze které je půdorys generován, i možnost nastavit různou symboliku vykreslení. Archicad 10 disponuje širokou parametrizací 2D zobrazení, i velmi složité konstrukce se v půdoryse automaticky zobrazí tak, jak je vyžadováno normou a zvyklostmi.


Práce s konstrukcemi v jakémkoli pohledu
Editace se provádí v okně, kde je to nejjednodušší. Sklon šikmé zdi se přehledmě upraví v axonometrii či perspektivě s průřezem oboustranně zešikmené zdi se nejlépe pracuje v okně řezu.



SJEDNOCENÉ PRACOVNÍ POSTUPY

Navigátor projektu
PlotMaker – výkresové prostředí Archicadu – bylo plně integrováno, veškeré dokumenty a výkresové sestavy jsou přístupné v Navigátoru. Jakýkoli objekt lze mezi dokumenty přesouvat systémem “táhni a pusť”.

PDF výkresy součástí výkresů Archicadu
Možnost ukládat výkresy a výkresové sestavy do PDF dokumentů nabízely již předchozí verze Archicadu. Archicad 10 dokáže PDF dokumenty načítat do výkresů. Ukládaní do formátu PDF je rozšířeno na o 3D PDF.


Interaktivní výpis prvků
Model je plně modifikovatelný prostřednictvím interaktivní tabulky objektů. Objekty lze v tabulce třídit a řadit dle různých kritérií. Pakliže je parametr objektu v tabulce změnen, změna se projeví ve 3D modelu a všech 2D dokumentech. Interaktivní tabulky lze ve formě grafické tabulky umisťovat na výkresy, tvar tabulky se automaticky přizpůsobuje velikosti výkresu.


Teamwork - spolupráce
Funkce Teamworku jsou rozšířeny i na výkresové prostředí. Systém správy dokumentů je přizpůsoben pro práci i na velkých projektech.

Předvolené sady per
Lze pracovat s neomezeným počtem sad per. Každý výkres může být kreslen jinou sadou per. Nastavení sady per je součástí Navigátora, tzn. studii lze jednoduše přiřadit jinou sadu per než prováděcí dokumentaci.


Výplně
Pro lepší 2D grafické znázornění výkresů byly výplně rozšířeny o možnost nastavení barevné gradientu a to různým způsobem. Samozřejmostí je nastavení počátku a orientace výplně.


Tisk, plotrování
Archicad 10 přináší další možnosti nastavení tisku a plotrování: vysoké rozlišení i pro tisk velkých formátů, tisk ve vlasových čarách (v závisloti na maximálním rozlišení tiskového zařízení), tisk vybraných vrsten v Navigátoru, velikost výkresové sestavy dle velikosti papíru, nastavení velikosti tištěné výkresové sestavy v %.

UŽIVATELSKÉ ROZHRANÍ
Archicad 10 je plně přizpůsoben operačním systémům Windows XP (resp. MacOS). Každé tlačítko, rozbalovací menu a další nastavení přesně odpovídají standardům Windows XP. Velikost příkazů se automaticky přizpůsobuje rozlišení obrazovky tak, aby písmo bylo vždy čitelné.

Integrovaná kontextová nápověda
Nový systém nápovědy nabízí více informací při provádění jednotlivých operací. V případě stisku pravého tlačítka myši v jakémkoli místě, Archicad reaguje způsobem “Co to je?” nebo “skokem” do relevantního místa nápovědy.

Pracovní prostředí a předvolby
Nová organizace pracovního prostředí napomáhá nastavení firemních pracovních schémat, ta lze centrálně kontrolovat z jednoho počítače. Přednastavená prostředí jsou k dispozici v momentě instalace (vizualizace, rýsování,…). Archicad 10 rovněž umožňuje využití pracovních profilů a schémat z Archicadu 9.

Výběr a označování objektů
Uživatel musí mít přehled o vybraných objektech. Archicad 10 to zabezpečuje dočasnou změnou barvy vybraného objektu. To platí pro 2D dokumenty i 3D zobrazení.


Pomocné vodící čáry
Archicad 10 urychluje zadávání objektů pomocí dočasně se zobrazujících vodících čar. Uživatel má k dispozici komplexní grafický systém pro dosažení požadovaného umístění, vzdálenosti, úhlu. Vše je intuitivní a velmi rychle pochopitelné.


Uchopovací body
V případě posunu objektů je velmi důležitá přesnost (např. stůl umístěný přesně v rohu místnosti). Archicad 10 chápe všechny hrany a “rohy” objektů jako uchopovací body a všech uchopovacím bodům přiřazuje “magnetismus” (např. stolem lze pohybovat po obrysu zdi).

Číselné zadání v místě operace
Archicad 10 rozšiřuje možnosti pro zadávání souřadnic a rozměrů objektů. Paleta s číselnými údaji sleduje kurzor, údaje jsou neustále aktualizovány. Kdykoli uživatel zadá hodnotu, pozice objektu se přizpůsobí automaticky. Při zadávání souřadnic lze přeskakovat mezi absolutním a relativním souřádným systémem.


3D navigace
Standardem pro ovládaní pohybu ve 3D se staly počítačové hry. Archicad 10 se chová stejně, což přináší možnost současné editace a natáčení.

Nastavení výšky podlaží v řezu
Grafické znázornění struktury podlaží se zobrazuje v řezu. Nastavení výšek jednotlivých podlaží pak lze provést i graficky, právě v tomto zobrazení. Veškeré konstrukce se provedené změně automaticky přizpůsobí.

Podporované operační systémy
Windows® XP Pro, Windows XP X64 edition, Macintosh® OS X 10.3, Macintosh OS X 10.4

ZAREGISTRUJTE SE NA PREMIÉRU ARCHICADU 10 V ČESKU!
Netradiční prezentace s překvapením proběhne:

6.6. BRNO, Galerie 10, Radnická 10; info a registrace brno@cegra.cz
8.6. PRAHA 1, Kino Blaník, Václavské náměstí 56; info a registrace cegra@cegra.cz
10.00 - 12.00 na obou místech, registrace od 9.30

Další informace o prezentacích Archicadu 10 a Archicadu obecně: www.cegra.cz
Další informace o Archicad 10 (anglicky) www.graphisoft.com
Autor: Tisková zpráva, 22.05.06 09:40
Návštěvnost: 25584 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.