Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Střechy a hliník jako materiál budoucnosti
Střechy a hliník jako materiál budoucnosti

Výběr střešní krytiny je ovlivněn lokalitou, v níž se nemovitost nachází. Česká repub-lika sice patří do mírného podnebného pásu, i přesto je u nás průměrná hodnota zatížení sněhem mezi 56 – 160 kg sněhu na m2, což odpovídá 14 – 40 cm silné vrst-vě mokrého sněhu. V horských oblastech je to samozřejmě mnohem více. Je třeba respektovat i stavební normy. Ty stanovují například minimální sklon střechy nebo počet a složení bezpečnostních prvků.

Hliník – materiál budoucnosti
Prefa Pinical
Hliník je pro svou odolnost, stabilitu i další výhody hojně využíván v lodním, leteckém nebo automobilovém průmyslu již více než sto let. To, že nachází stále častěji uplatnění v oblasti střešních krytin, není náhoda, ale reakce na rostoucí náročnost z hlediska kvality, úspornosti a bezpečnosti.

Hliníkové krytiny jsou nenáročné na údržbu. Přitom jsou mrazuvzdorné, odolné vůči korozi a nepopraskají ani za extrémního počasí. Hliníková střecha Prefa je silná a odolná, přesto váží pouhých 2,3 – 2,6 kg/m2, což je pouze zlomek váhy běžných pálených nebo betonových tašek (cca 35 – 55 kg/m2). Snese zatížení 800 kg na m2, odolá náporu větru o rychlosti až 235 km/h a díky způsobu montáže mohou být liso-vané falcované tašky pokládány již od sklonu 12° (svitkové plechy dokonce od 5°). I proto se hliníkové střechy stále více používají ve vysokohorských oblastech, kde mnohem lépe odolávají extrémním povětrnostním podmínkám než klasické krytiny.Inovace povrchu
Jelikož se životní prostředí stále mění, narůstá zatížení UV zářením, velkými tepel-nými výkyvy, silným větrem, kyselým deštěm, velkým množstvím srážek či chemicky agresivním ovzduším. Pro tyto podmínky vytvořila firma Prefa povrchovou úpravu střešní krytiny s názvem P.10. Inovace spočívá v úpravě falcovaných tašek, falcova-ných šindelů a falcovaných šablon kvalitním a trvalým dvouvrstvým vypalováním laku ve dvaceti pracovních krocích, metodou zvanou Coil-Coating. Lakovaná vrstva je navíc ekologická, protože neobsahuje těžké kovy. Nový povrch poskytuje ještě lepší ochranu proti UV záření než jiné materiály.

Prefa Falzonal


Provedení střechy například z hliníkových falcovaných tašek je tedy výsledkem tech-nologicky poměrně náročné výroby. Hliník je ale praktický, lehký a cenově přijatelný materiál s velmi dlouhou životností. www.prefa.com


Zdroj: Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.
Vložil: Pavlína Drbálková, 02.04.12 09:00
Návštěvnost: 8612 čtenářů
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.