Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vítězný návrh na stavbu Národní knihovny v Praze

Komentáře
Event architektura Lumir Kajnar 05.12.07 16:40
Velmi me zaujala definice knihovny jako "event architektury", jak ji popsal pan Mirko Baum. Je to trefná interpretace nejen teto stavby, s jeji pomoci totiz lze lehce a vystizne charakterizovat vetsinu toho, co nas obklopuje. O tom, jestli pan Kaplicky navrhl zlomove ci zavrzenihodne dilo rozhodnou dejiny, nejdrive nove generace jeho navstevniku, teoretiku, architektu, ale i turistu a patracu po jednoduchych symbolech. Ostatne v diskuzich nekolirat podotkl, ze stavi predevsim pro mlade lidi, kterym jeste neni ani 18. Cenim si jeho odvahy naplnit vsudypritomnou otazku, ktera je odpovedi a frazi zaroven: "Proc ne?!". Je ted na nas pripustit si, ze se obdobne chovame k nasim kazdodennim vyzvam. Uz se neptame proc, ale jak. A to vyzaduje kuraz. Pro me osobne je proto jeho navrh vyrazem soucasnosti a to, jak s casem, dobou, ktera nam byla souzena, nakladame. Diky internetu a soucasnemu zpusobu komunikace si kazdy muze vytvorit vlastni vyklad dejin, tim padem i urcit hodnotu vsech veci, jez jsme zdedili, a jeste jej verejne sirit. At uz jakkykoliv nazor podpori pro ci proti, stal se kazdy z prispevatelu do debaty soucasti eventu. Tentokrat s nazvem knihovna. Mohu si jen vybrat to podstatne, co me zaujalo nejvic - poprve v tomto stoleti je mezi nami tema, nad kterym je dobre se zamyslet: jakou si vlastne predstavujeme knihovnu za 5, 10, 20 let?

Lumir


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.