Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vítězný návrh na stavbu Národní knihovny v Praze

Komentáře
Robertovi Línek 24.10.07 22:28
Z toho si nic nedělejte já jsem také kozerva-pro řadu prací jsem čerpal z takové krásné knihy Československá lidová architektura od manželů Menclových a v Praze je pro mne krásnou inspirací Langweilův model.Z obou příkladů lze čerpat řadu paralel,které je možné transformovat do moderní architektury.K Vaší úvaze o formálním,nezdůvodněném zakřivování při tvarování objektů,které Vám přichází na obtíž si dovoluji poznamenat,že pochopitelně je řada objektů,kde vzniká říkejme nepravidelný či "křivý" tvar jako výsledek pouze snahou se odlíšit/ono se to pozná/ bez hlubšího zázemí,které je rozličné počínaje inspirací místa až po irracionální podněty,které jsou dobré architektuře vlastní,neboť je mimo jiné považována za umění.Z tohoto hlediska musím po tvarové stránce Kaplického knihovnu respektovat,ale musím znovu opakovat,že nemohu příjmout okolnosti,které soutěž provázely.Ježek na cestě ke slávě -možná že i z jiných důvodů zorganizoval rychlokvašku ve všech ohledech a měl by za to nést odpovědnost se všemi důsledky.


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.