Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Vítězný návrh na stavbu Národní knihovny v Praze

Komentáře
Víchovi Línek 24.10.07 22:02
Zastupitel nemá vzdělání v řadě dalších disciplin,nejen v územním plánování-má k ruce experty a město má odborné útvary-v tomto případě Útvar rozvoje města-bývalý Útvar hlavního architekta.Jeho podíl na této cauze mi není jasný.Je mi pouze jasné,že město nemá po stránce územního rozvoje a po zrušení institutu Hlavního architekta města dostatečně respektovanou osobnost či jakousi regulační komisi,která by dokázala takovéto situace díky své graduovanosti a přirozenému respektu ovlivnit a byla by i přirozeným místem odvolání,které v současné době v Praze neexistuje.Územní plán je souhrn vybarvených ploch,které sice podle barvy cosi znamenají,ale v reálu jsou často nesmyslným pouze barevným rozhodnutím,které blokuje místo pro jiné městotvorné funkce,ačkoliv ta plánem určená není z nějakého důvodu již aktuální.Změna je potom procesem zdlouhavým v řádu let a pro investory finančně ztrátovým.V tomto guláši potom není s podivem,že pan Ježek zapíchl prst do jemu nejvhodnější odpovídající barevné plochy s potěšením,že to má přes kopec a zastupitelé tuto doporučenou barvu schválili.O smysluplných analýzách místa pro Národní knihovnu a o nutnosti její koncepce v podání tohoto diletanta lze pochybovat,chybí mi také reakce odborné knihovnické komunity jak ona vnímá směřování koncepce Národní knihovny zda někdo z nich sdílí názor na zachování a rekonstrukci a dostavbu Klementina pro účely NK.


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.