Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Vítězný návrh na stavbu Národní knihovny v Praze

Komentáře
robertovi Hana Kratochvílová 23.10.07 14:34
roberte, píšete: "...a my se tohoto projektu vzdáme z důvodu, že návrh je lepší, než jak předpokládaly zadávací podmínky soutěže"

to je právě otázka. není k dispozici vyjádření odborníků, které by potvrdilo, že Stavební program byl pro NKF nastaven chybně a že je robotický systém vhodný pro kombinované uskladnění běžného a konzervačního fondu. Jsou zatím tedy dvě možnosti:

1) zadání bylo chybné: návrhy v drtivé většině nesou chybu zadavatele - soutěž má díky NK chybné výsledky. a jakou roli hrála v konceptu třetina skladů je jasné při porovnání návrhu Kaplického a ostatních. ostatně to potvrdila i UIA.

2) zadání nebylo chybné: potom Vlastimil Ježek, který první den jednání poroty navrhl podmínku vypustit, jednal na objednávku Jana Kaplického i za cenu bezpečnosti NKF.
A to pomíjím skutečnost, že složení poroty, které jasně ukazovalo kdo vyhraje, bylo důvodem, proč se soutěže neúčastnila elita architektury.

Jediný nezpochybnitelný fakt je, že uvededné skutečnosti soutěž zmařily - soutěž nemohla přinést nejlepší řešení pro novou Národní knihovnu, což měl být její smysl. Budeme-li se chovat "jako že se nic nestalo" a skandální soutěž necháme proběhnout do realizace, způsobíme si mnohem větší škodu, než pokud přiznáme chybu, napravíme výsledky případně soutěž zopakujeme. Kritikou UIA resp. vzdorování tomu, že asistovala podrazu, se rozhodně v očích světových architektů neshodíme, právě naopak.


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.