Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vítězný návrh na stavbu Národní knihovny v Praze

Komentáře
všimli jste si, jak Ježek lhal? Hana Kratochvílová 23.10.07 09:31
všimli jste si, jak Ježek o vypuštění závazné podmínky a průběhu soutěže mlžil? například zde http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=novabudova_faq.htm odpovídá na otázku "Proč Národní knihovna vyloučila v zadání soutěže umístění fondů pod zem a v průběhu soutěže od této podmínky ustoupila?" říká toto: "Pro odpověď na tuto otázku je dobré seznámit se s celým zněním příslušné pasáže stavebního programu" a cituje z kapitoly 2.4 Specifikace vybraných skladišť a provozů ve správě OSOF (strana 32), která obsahuje doplňující informace ke klíčové kapitole 2.1 Základní charakteristika využití stavby včetně požadavků a dispozičně-provozní řešení (strana 19), kde se jasně uvádí "Skladiště národních konzervačních
fondů musí být umístěna v nadzemních podlažích s přímou vazbou na studovnu a další
pracoviště národních konzervačních fondů tak, aby zde vznikla uzavřená zóna."
Stavební program je k dispozici tady http://www.uschovna.cz/vyzvednout.php, číslo zásilky: Uschovna471d9ee9ecb2234.
Dále se ježek v textu komicky vymlouvá na to, že během zpracován programu došlo k vývoji na poli knihovnictví, který knihovníci nemohli stihnout aplikovat a proto když NK uviděla řešení soutěžících s podzemním uložením NKF, tak šla s dobou a od podmínky upustila kdo kromě Kaplického podmínku porušil ale díky neskutečnému Protokolu nevíme.
Největší drzost je ale v Ježkově tvrzení, že "Ve stavebním programu není uvedeno, že v případě nedodržení některé z uvedených podmínek je porota povinna návrh vyloučit a nestalo se to ani při dodržení některé z jiných podmínek u dalších návrhů." samozřejmě, toto je jasně uvedeno v druhém soutěžním dokumentu - Soutěžních podmínkách - a Ježek to samozřejmě ví - ve kterých NK v bodě 12.3.1 a .2 jednoznačně stanovila, že Stavební program je závazný a porota je povinna vyloučit z řádného posuzování všechny návrhy nesplňující závazné podmínky - http://www.nkp.cz/competition_library/CZpodminky.htm.
Ježek dávno nemá v NK co pohledávat - prodal soutěž, přitáhl sem nedoceněného blázna a odehnal architektonickou elitu.


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.