Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Vítězný návrh na stavbu Národní knihovny v Praze

Komentáře
Změna podmínek Línek 22.10.07 23:19
Tak jsem si četl trochu v tom zápise o jednání poroty na výše uvedených www.stránkách a z něho je zřejmé,že ke změně názoru poroty na umístění skladů v nadzemí nedošlo jak drze tvrdí Ježek po prvním kole po tom co porota zřela,že robotické skladování je v Kaplického knihovně geniální,ale hned před zahájením vlastního porotování první den-Kdy dle zápisu Ježek prohlásil,že na kriteriu umístění skladů v nadzemí není nutno trvat pokud bude architektura budovy dostatečně appealing/přítažlivá,líbivá/.Je to nehorázná sprosťárna po tom co celou dobu při dotazech soutěžících to porota a NK vylučovala tuto možnost a nemá se cenu dále bavit o tom zda je verdikt platný,navíc z toho může snadno být vydedukováno,že byla porušena anonymita soutěže.Pouze jsem si ověřil co zde již psal někde kolega Hradečný.Jinak Astridovi,není se třeba ponořit do vody a probudit se do nových tvarů,organická architekturua není ani v pracech českých architektů neznámá,jen síla předválečného funkcionalizmu vede k převážně minimalistickým koncepcím.Ani u Kaplického to není žádná novinka-jeho Blob na Trafalgar Square z roku 1985 je velmi podobný pražské knihovně-jen byl doplněn o některé změkčující detaily.Takže možná bychom se měli probudit skutečně do nových tvarů,které jsme ještě nikde neviděli.Toto je pouze objevování objeveného na nesprávném místě,vyvolávající údiv laiků odchovaných panelovými domy.


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.