Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Vítězný návrh na stavbu Národní knihovny v Praze

Komentáře
Sommerovi Vích 20.10.07 10:11
Rádo se stalo, taky mi přišla diskuze s Línkem důležitá. Ještě k té předběžné ideové soutěži na podmínky - takové jako nulté kolo soutěže - zní to lákavě, ale myslim, že je třeba spoléhat na jedné straně na vyjádření záměru od vypisovatele vázaného jeho dosavadními zkušenostmi a na druhé straně si počkat na co nejlepší odpověď od co nejvíce soutěžících. Je věcí zadavatele a poroty, jestli odhalí to podstatné a případně si uvědomí, že zadání nebylo ideální a předefinované a moudře se posune o krok dál nebo zatuhne v prvotním předpokladu. Kaplický si dobře byl vědom, že čim bude menší, tim bude mít větší naději na úspěch, protože ta Letná zase tak velký objem neunese a to, že se mu to vyhlídkou povedlo "drze" zapojit do kontextu historického centra a postavit dominantu v severojižní ose Vltavy, je kouzlo. Že sklad dal pod zem patrně i za cenu vyšších nákladů na stavbu, se domnívám, byl důsledek citlivosti vůči parku. A sázka na tuto skutečnost mu díky otevřenosti poroty vyšla.


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.