Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Vítězný návrh na stavbu Národní knihovny v Praze

Komentáře
ad pravidla 18.10.07 13:51 a další Jan Sommer (hlas z hnojiste) 19.10.07 09:39
Pane Víchu, díky za tuto i další poznámky. Problematika etiky a pravidel soutěží je skutečně velmi zajímavá. Možná, kdyby každé podmínky vypsané soutěže (nebo aspoň v některých případech) prošly podobným sítem jako "naše knihovnička", bylo by to prospěšné pro všechny - investory, architekty, uživatele + diváky. Jak na jedné straně zajistit, aby podmínky soutěže byly opravdu regulérní, ale na druhé straně se nestávaly "modlou" (více nebo méně oprávněnou domněnkou výsluhy) i v těch případech, kdy jsou více nebo méně vadné. Když se někdo přihlásí do soutěže s nekompetentně vypracovanými a nejistými podmínkami, vlastně tím soutěž potvrdí (neměl by pak být komorou pranýřován?). Pak by asi měl pravidla dodržet. Ale zase, proč by neměl prostě některé podmínky ignorovat, když si vypisovatel soutěže neprověřil situaci, jak se patří?
Je mi divné, že na podobnou stavbu nebyla vypsána nějaká ideová soutěž, ve které by se nevyžadovalo nákladné a pracné řešení některých detailů, ale bylo by možné vznést náměty ohledně umístění apod., včetně požadavků památkové péče, podle mého klíčových (ale podmínky soutěže jsem nestudoval, protože to na hnojišti nemusíme; třeba ve skutečnosti "toto" byla ideová soutěž). To by totiž umožňovalo porovnávat různé varianty a náměty. Pak by se mohly po diskusi a na určitém obecněji srozumitelném základu vypsat podmínky "definitivní" soutěže. Tedy si myslím, že by např. bylo vhodné u podobně závažných akcí vypsat soutěž i na stanovení samotných podmínek soutěže.
Jsem narozen v roce 55, ale k pravidlům mám velmi rozporuplný vztah - souvisí s ním mnoho velmi privátních a drtivých problémů a otázek. Vlastně mi ode vždycky vadili stanovovatelé pravidel, protože se zákonitě nezabývají spoustou detailů, jež mohou dopadat i na lidi, kteří se v "demokracii" nemohli reálně vyjádřit, ale zase jsem přesvědčen, že je chyba, že některé osoby neuznávají pravidla, která mně připadají vhodná např. kvůli hledání smírného řešení každého reálného i potenciálního rozporu. Smírné řešení považuji za jediné konstruktivní. Každý zastánce militantního řešení by měl být eliminován, ale jak to provést, když např. já nepovažuji žádnou svou prioritu za závažnější, nežli tu - třeba - Vaši, a militantní řešení odmítám, přičemž nedocením porovnání toho, co je pro mě banální, ale pro Vás rozhodné.
Narozdíl od některých zde diskutujících se zdejšímu "kočkování" nesměji. Nevím, jak bych vyjádřil intenzitu svých pocitů. Děkuji editorům zdejšího webu! Jestli to nestačí, tak prosím o omluvu.


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.