Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vítězný návrh na stavbu Národní knihovny v Praze

Komentáře
všichni jsou najednou architekti Madla 15.10.07 21:59
Kde byli všichni ti protestující proti NK Jana Kaplického, když se schvalovaly a stavěly stavby v Praze, v centru i blízkém okolí, betonová, plechová nebo skleněná monstra, nemající s architekturou nic společného a které hyzdí nejen panorama, ale i uliční pohledy? Proč se všichni ti zachránci historické Prahy nezasazují se stejným zaujetím např. o regeneraci Václavského náměstí, tj. "likvidaci" severojižní magistrály před Národním muzeem, proč bez jakýchkoli protestů se zastavuje kdejaký kousek místa, který se najde, ohavnou komerční zástavbou ve stylu na jedno brdo, proč Magistrát nebrání a nerozšiřuje městskou zeleň, co udělal s pražskou dopravou, aby se tu dalo dýchat a chodit? Proč se nikdo z těchto lidí nesnaží vybojovat likvidaci nebo alespoň přestavbu a polidštění některých socialistických zrůdností? Jak to, že nikomu nevadí např. budova Dopravních podniků Na Bojišti, která je při pohledu z Hradu opravdu jak pěst do oka, abych nejmenovala jenom ty už dávno profláknuté stavby? Bohužel pan Kaplický zapomněl, že v naší české kotlině je málo opravdu odvážných lidí, ale zato hodně těch nepřejících a nekompetentních, kteří zadupou do země každou originální myšlenku. Děsí mě představa olympijské Prahy s "architektem" Bémem v čele. To bude na emigraci. "Zelená příšera" je prima a těším se na ni.


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.