Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vítězný návrh na stavbu Národní knihovny v Praze

Komentáře
Obyčejný člověk David 14.10.07 14:22
Nejsem architekt ani znalec architektury. Proto veškeré dojmy z vítězného návrhu knihovny od p.Kaplického mohou být jen čistě subjektivní.
Samotný tvar navrhované budovy mi připadá velice zajímavý a elegantní. Ale představa, že se má jednat o budovu knihovny, a pohled na tuto budovu, zakomponovanou do místa stavby, ve mě osobně vzbuzuje negativní pocity. Pocity podobné reakcím např. na zpravodajství o tom kdo kde někoho zabil, že tam a tam zahynulo při nehodě tolik a tolik lidí nebo že ten a ten vytuneloval tu a tu banku. Jsou to prostě pocity úžasu a bezmoci nad tím, co jsou lidé ochotní a schopní páchat na ostatních.
Chci tím říct, že i když si pan Kaplický nezaslouží, aby jeho jméno bylo citováno spolu s odkazy na zločinné jednání, přesto v jeho návrhu vidím nedostatek ohleduplnosti. Myslím, že každý člověk by měl při tom co dělá uvažovat o tom, jak se to bude dotýkat jeho okolí.
Ne, nevím v jakém poměru jsou vůči sobě zastánci a odpůrci návrhu. A pokud tato budova nakonec bude postavena, patrně si na ní za čas všichni zvykneme. Ale chápu knihovny jako součást systému, který má za úkol předávat vědomosti a kultivovat společnost. A když už samotný návrh vzbuzuje dojmem, že autor nepřemýšlel o tom jak bude na mnoho lidí působit ...

Nakonec prozradím, který návrh (z těch osmi, které jsem viděl) se mi nejvíc líbil. Bylo to "kávové zrnko" ... ale ještě jsem neuvažoval, jak to bude působit na ostatní ...


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.