Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vítězný návrh na stavbu Národní knihovny v Praze

Komentáře
ještě k výhledu pipe 26.05.07 16:05
Nepovažuji za chytré dělat z knihovny rozhlednu a už vůbec ne na tomto pozemku. Ale když na tu myšlenku přistoupím, může tam klidně být 8Om vyskoká věž, ze níž je pořádný výhled - jako z Petřína (nejen ze samotné rozhledny), hrany Letné nebo vyhlídky vysílače na Žižkově. S tím nemám problém, ale musíme připustit, že taková rozhledna bude také pořádně vidět i z centra - fyzikální zákony ani zástavba ani terén neošálí. Řešení v návrhu pana Kaplického mi ale připadá polovičaté. Jakmile se dostanete tesně nad úroveň stromů, tak uvidíte v prvním plánu právě koruny stromů - a v pozadí siluetu pražské kotliny. Vše zajímavé v centru za tak nízkého úhlu témeř splyne a část města nebude přes stromy vidět vůbec - je to ostatně patrné i z vizualizace v dokumentaci Future Systems. (dle slov Jana Kaplického je využit právě skutečný snímek z patřičného místa a odpovídající výšky).


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.