Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vítězný návrh na stavbu Národní knihovny v Praze

Komentáře
chtějme reálnější vizi objemu než to opravdu začnou kreslit Věra 24.03.07 21:42
Pro koho to na Letné bude? Velká knihovna se právě začala stavět v Dejvicích u ČVUT. Opravdu je nejvyšší čas oprostit se od toho, zda velkoryse přehlédnout protekci pan Kaplického, oprostit se od vzájmeného urážení hodnotitelů knihovny a objektivně přemýšlet, zda to obraz Prahy unese a proč to sakra má být tam. Když mohl stát zaplatit drahou soutěž, ať zaplatí třeba dva jeřáby, postaví je na ten úžasný pozemek, posadí nahoru do výšky 48 metrů reflektory, abychom to viděli i večer. Pak si to všichni konečně budou moci vyzkoušet - Velkého Bratra z Hradu, z Karlova mostu, z Kramářovy vily, z Petřína - pak bych se teprve bavila o potřebě či riziku.
Taky myslím, že dnešní odpolední projevy fotbalových fanoušků v centru Prahy mohou avizovat přesun zájmu přímo do nového stánku kultury - než vyšmelí vstupenky, budou moci do vyhlídkové kavárny hned na Letné a ne se tlačit v tom malém mekáči.Nebo to vždycky před fotbalem budou hlídat těžkooděnci za veřejné peníze jako dneska po Praze?
S panem Šváchou vřele souhlasím v obavách o osud pláně - nezapomeňte na mazané pražské zastupitele, kteří kdykoli změní územní plán když se to někomu (či jejich kámošům) hodí.. anebo myslete na šikovné právníky investorů - tzv. rovnost před zákonem - hotely u stadionu by přece byly terno.A městský park pro děti? Tam přeci tihle lidi nechodí anebo nemaj děti a nebo bydlí v katalogovém domku za městem a venčí se na vlastním umělém trávníku.
Anebo ať magistrát udělá pořádnou 3D simulaci a nejsou k dispozici přád jen 3 fotky toho modelu. Vźdyť tu národ tři týdny blbne a vlastně se neví, jak "to" za pět miliard (střízlivý odhad) s přeložkou tramvaje, atd (další související akce, o kterých se opatrně začíná mluvit) opravdu bude velké.


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.