Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vítězný návrh na stavbu Národní knihovny v Praze

Komentáře
funkce a vzhled Ludvík Křenek 22.03.07 22:13
Asi jste vyhmátl podstatu našeho rozdílného pohledu (pane architekte Línku). Vy vidíte dům-sochu, barák na efekt nebo přesněji jenom na efekt. Proto taky vzpomínáte Bilbao. A tam je ten rozdíl - Gehry i podle mě dělá sochy (a dál bych to asi nerozebíral), ale Kaplický má možná tu vnější marketingovou slupku, která je jim společná, ale zároveň je to výborně fungující stroj v dobrém slova smyslu. Já myslím, že NK je dům přesně pro tohle místo, ale to už bych mohl zrovna začít překládat průvodní zprávu do češtiny... (A je tam toho dost o Letné, městu a stromech.) Já myslím, že je to jen rozdílný způsob chápání návaznosti na okolí.
Abych pravdu řekl, napadá mě málo staveb, které vypadají jako to, co jsou. Snad ještě starý divadla díky tandemu Fellner a Hellmer, ale ty jsou k poznání, protože jsou jedno jak druhý. Pak asi paneláky, ale typickou knihovnu si nevybavím. Alte Pinacothek v Mnichově vypadá jak řecký chrám, ale může to být i divadlo, soud, knihovna... Jsou nádraží, který jsou muzea a pyramidy, kterýma se do muzea chodí. Centre Pompidou může být továrna, administrativní budova, knihovna i ten hotel zrovnatak. Já myslím, že Praha další dominantu a inspiraci unese a až v roce cojávím 2015 komukoliv kdekoliv ukážete pohled "greeting from prague" se zeleným slizem, tak věřte, že bude vědět, že ta budova je knihovna


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.