Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vítězný návrh na stavbu Národní knihovny v Praze

Komentáře
deskriptiva Ludvík Křenek 20.03.07 22:39
Obávám se, že budeme vyškrtnuti z debaty a odsunou nás do koutku deskriptivní geometrie
Já vycházím z toho řezu, protože jinak nemám podklady, ani šířku ulice atd.Taky si to znovu kreslím a moje úvaha je (bez obrázku je to složitý) následující: spojnice pomyslného oka na protější straně ulice a vrcholu knihovny v řezu protne téměř přesně římsu sousedního domu (nevím, jestli to byl záměr??). Ale to je v řezu. Tato spojnice a její vodorovný průmět tvoří trojúhelník, který je, když si ho představíme v tom šikmém pohledu z ulice trochu dál přes roh souseda a naž na vrchol knihovny, poněkud delší. Tím pádem je úhel tohoto trojúhelníku menší a vrchol knihovny vidíme o něco níž než je římsa, což by mohlo odpovídat tomu diskutovanému zákresu.
Ale ještě jedna důležitá věc - pozorovatel z druhé strany ulice nemůže vidět nejvyšší bod knihovny, protože její tvar je zaoblený. Zase pomůže oblíbený řez, tam je to pěkně vidět. Pravítko jdoucí od "oka" se zastaví kus pod vrcholem. Určitě teda ne 13 m pod vrcholem (48-35), ale i tak, když se k tomu přičtou další nepřesnosti... Ta římsa může být 14 a máte to podstatně jinak, ten řez je podle mě lepší


Přidat příspěvek
Předmět:
Autor: Email:
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.

Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.