Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pracovna provinciála dominikánů v Praze

Autor: AP ATELIER | Josef Pleskot
Adresa: Staré Město, Praha, Česká republika
Realizace: 2017

Klášter dominikánů u Sv. Jiljí je spolu se svým kostelem významnou lokalitou na Starém Městě v Praze. Je to místo s dlouhou a slavnou minulostí. Od roku 1626 zde sídlí dominikáni, kteří přestavěli původní kostel a zbudovali klášter v barokním stylu. Projekt rekonstrukce a oživení dominikánského kláštera v Praze se postupně realizuje již několik let.

Projekt Záchrana a obnova kláštera dominikánů v Praze je dílem architekta Josefa Pleskota a jeho ateliéru a zahrnuje jak záměr rehabilitace budovy, tak především úsilí o otevření tohoto místa ve prospěch široké veřejnosti. Rekonstrukce kláštera probíhá po dílčích etapách a menších celcích. Jedním z takovýchto celků byla úprava pracovny a sekretariátu provinciála dominikánů, která proběhla na začátku letošního roku. Vedle menších stavebních úprav byl součástí této úpravy také návrh interiérového vybavení včetně řešení nového osvětlení.

Osvětlení pracovny: idea
Základní ideou bylo vytvořit osvětlení, u kterého a bude vnímán pouze vlastní osvětlený barokní prostor a zdroje světla budou pohledově skryta. Svítidla pro celkové osvětlení prostoru jsou umístěna v centrálně umístěném kruhovém pracovním stole, který je hlavní součástí nově navrženého interiérového vybavení.
Projekt
Fotograf
Tomáš Souček
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 22.07.17
Návštěvnost: 4709 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Citlivě pojaté Pavla G. 27.07.17 11:56
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.