Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pension Kozí horka

Autor: RAW | Tomáš Rusín, Ivan Wahla
Spolupráce: Petr Mutina
Adresa: Brněnská přehrada - Kozí horka, Bystrc, Brno, Česká republika | mapa
Realizace: 2013

Pension se nachází v městské části Bystrc - v oblasti brněnské přehrady, Kozí horka. Parcela se nalézá v původním rekreačním areálu, kde původně stál dvoupodlažní objekt rekreačního střediska ze 60. let 20. století. Parcela je výrazně svažitá a na východní straně se otevírá působivý výhled na brněnskou přehradu. Příjezd k objektu je situován podél západní hranice pozemku.
Objekt  je navržen jako jednoduchý kompaktní hranol osazený ve svahu s předsunutou terasou a schodištěm na východní straně. Východní fasáda se v celé šířce otevírá směrem k přehradě a v úrovni střechy je ukončena výraznou konzolou markýzy z pohledového betonu s  kruhovými otvory. Motiv markýzy se opakuje také na západní fasádě nad vstupem do domu. Ve stejném rytmu jako otvory v markýze jsou navrženy světlíky vystupující nad úroveň střechy v podobě bílých válců a osvětlující střední trakt domu. Ostatní fasády působí uzavřeně a jsou prořezány jednoduchými horizontálními okenními otvory. Vstup je zvýrazněn plnými dveřmi a velkou prosklenou stěnou z mléčného skla. Na severní straně je situován sjezd rampou do trojgaráže v 1.np.
Vstup do objektu je navržen ve 2.np ze strany příjezdové komunikace. Na zádveří bezprostředně navazuje společenský prostor s krbem. Ze společenského prostoru je přístupná středová chodba a klidová část, která zahrnuje ložnice, koupelny, wc  a šatny. V přízemním patře s vazbou na zahradu je umístěna obytná kuchyně s jídelnou, krytý bazén a navazující technické prostory, sklady a garáž. Pro rekreační vyžití bude upravena zahrada s venkovním ohništěm a pergolou. Do zahrady je možné sestoupit také komfortním venkovním schodištěm z terasy ve 2.np.
Objekt je opatřen bílou omítkou. Výplně okenních otvorů jsou z hliníkových profilů. V interiéru jsou navrženy podlahy z masivního dřeva a z travertinových dlažeb se zalícovanými sokly. Stěny jsou omítané sádrovými omítkami. Střední trakt má snížený sádrokartonový podhled. Dveře jsou bílé, lakované zalícované s omítkou nebo obkladem.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 06.01.14
Návštěvnost: 51813 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Pochvala, ale... :-) eva.podlipna 09.01.14 08:39
protože to tak nepochybně je? jan sochor 09.01.14 09:45
Vilka lukas betak 09.01.14 10:14
pocit Tomáš Pavlas 09.01.14 12:18
... Daniel John 10.01.14 13:38
Moc dobrý dům Dalibor Borák 10.01.14 16:55
Vilka Radek 14.03.14 10:03
dům super, ale byla by tu jedna výtka Barbora Olivíková 24.04.14 15:00
rekreacia jansko 30.07.17 10:45
Pension mi nevadí architekt 31.07.17 09:44
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.