Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Kino Aero
Bar a předsálí

Autor: A1Architects | Lenka Křemenová, David Maštálka
Spolupráce: Silvie Luběnová - maestrokatastrof - svítidla
Adresa: Biskupcova 31, Žižkov, Praha, Česká republika | mapa
Web: www.kinoaero.cz
Investor: Městská část Praha 3 / Pro-AERO o.s.
Realizace: 2011 Užitná plocha: 190 m²

Aero je kino, ve kterém se budete vznášet...

Kultovní klubové kino s vlastní specifickou atmosféru, kterou vedle samotného prostoru utváří  především zážitky, akce a lidé s ním spojení.

Když nás provozovatelé kina oslovili s možností navrhnout rekonstrukci baru a předsálí, tak jsme rozhodně neváhali. Největší otázkou však byly podmínky samotného zadání: "Dokázali byste navrhnout interiér baru do čtrnácti dní a posléze vše prosadit před investorem, kterým je Praha 3, následně vše projednat s daným projektantem a nakonec vše uhlídat při realizaci?". Vzhledem k tomu, že patříme mezi velké fanoušky kina, šli jsme do toho bez zaváhání.

I přes počáteční drobné konfrontace s investorem se podařilo zachovat některé specifické detaily jako třeba subtilní ocelové rámy původních oken a snad i celkově lehce "syrový" pocit z klubového kina. Nový prostorný bar obslouží oproti předchozímu větší počet hostů. Pro spolupráci na svítidlech jsme oslovili Silvii Luběnovou aka maestrokatastrof, která autorsky pojednala 24 kulatých žárovek. Osvětlení celého prostoru nabízí několik různých hladin dle aktuální potřeby, od prosvětleného předsálí až po atmosféru nočního baru. Barevnost jsme záměrně ponechali v tónech černé, bílé a škále několika zelených odstínů, které byli charakteristické pro staré Aero.

Předsálí propojuje motiv černobíle pruhované podlahy, která funguje jako pomyslná filmová klapka oddělující realitu od světa iluzí, ve kterém už se budete jenom vznášet...
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 17.12.11
Návštěvnost: 66063 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Velmi přísná, až zdrcující, kritika! Milhaus 28.12.11 13:09
Ještě k většímu baru Milhaus 28.12.11 13:17
a co na to autoři? josef 28.12.11 16:28
Konec Aera Viktor 02.01.12 20:58
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.