Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Interiér Ostravského informačního servisu – pobočky Elektra

Autor: Vysloužil architekti | Markéta Vysloužilová, Iveta Janečková
Autorka grafického řešení polepů nábytku a výloh: MgA. Michaela Ondroušková
Adresa: Jurečkova 1935/12, Moravská Ostrava, Ostrava, Česká republika | mapa
Investor: Ostravský informační servis, s.r.o.
Realizace: 2016

Zadáním projektu byla kompletní rekonstrukce interiéru pobočky informačního centra přímo v historickém jádru města Ostravy. Interiér je rozdělen na veřejnou zákaznickou část - samotné informační centrum se směnárnou a neveřejnou část se zázemím pro zaměstnance, které skýtá jednací místnost s prostorem pro skladování a třídění materiálů před jejich exportem do ostatních poboček, serverovnu a šatnu s kuchyňkou.

Řešená část interiéru tvoří celkem 110,5 m², z toho je zákaznická část 70,1 m². Požadavkem investora byla nejen obnova nábytku a povrchových úprav, ale také změna koncepce obsluhy zákazníků, přehledná prezentace zboží a požadavek na maximální využití novodobých technologií k prezentaci akcí, produktů a prodeje či hledání informací. Hlavním konceptem návrhu je změna dispozičního uspořádání zákaznické části infocentra tak, aby byly jasně rozlišeny zóny pro obsluhu, pro prezentaci zboží, pro propagační materiály. Zóny byly navrženy tak, aby obsluha měla dobrý přehled o prostoru, aby byla v bezprostředním kontaktu s klientem, ale zároveň aby bylo zákazníkům umožněno si samostatně nabrat propagační materiály, zorientovat se v nabízeném zboží, případně si samostatně vyhledat na dotykových obrazovkách potřebné informace. Stejně tak byl kladen důraz na to, aby bylo srozumitelně a na jednom místě prezentováno nabízené zboží.  Zákazníci si mohou na vybrané zboží sáhnout, oblečení si mohou vyzkoušet v nově vybudované kabince. Komunikaci mezi obsluhou a zákazníky usnadňují zabudované monitory, které zobrazují veškeré potřebné informace (např. mapy, obsazenost sálů, jízdní řády, či místenky v dopravních prostředcích, apod.). V návrhu bylo jako leitmotiv použito logo města Ostravy - tři vykřičníky, stejně jako barevný a grafický manuál města a hlavní dominanta Ostravy - panorama Dolní oblasti Vítkovic, tzv. "Ostravských Hradčan".  Došlo rovněž k úpravám, jež hrají důležitou roli při vnímání pobočky z exteriéru - výměna vstupních dveří a řešení výloh: návrh jednotných plakátovacích ploch, umístění velkoplošné obrazovky pro prezentaci akcí a v neposlední řadě grafické označení pobočky novými polepy.


Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 23.02.17
Návštěvnost: 11696 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.