Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Stomatologická ordinace PremiumDent

Autor: momentura | Michal Rouha
Adresa: Bratří Štefanů 895/1, Hradec Králové, Česká republika
Realizace: 2014-15

Jdu k zubaři. Nikdy se mi tam moc dvakrát nechce. Sedím v čekárně a najednou slyším to slovo, na které všichni v čekárně čekají.

"Další ..."

Otvírám dveře a jsem v malé předsíňce, kde si odložím. Je zde zrcadlo, které malý prostor zvětšuje, háčky kam odložím bundu a menší dřevěná lavice, kam dám ostatní věci, co mám s sebou. Vstoupím do světlé místnosti, která je čistě bíle vymalována. Přede mnou okno s výhledem do krajiny. Posuvné světlé panely tlumí část ostrého slunce zářící do místnosti. Napravo na celé stěně je dřevěný obklad s výraznou texturou, který se asi v devadesáti centimetrech nad podlahou zalamuje do místnosti. Přírodní materiál dřeva zpříjemňuje atmosféru ordinace. Vodorovná plocha slouží jako dlouhý odkládací stůl a pracovní plocha, je u něho židle s počítačem. Obklad stěny spolu s pracovní plochou působí jako taková velká police. Pod ní pak jsou čisté a minimalistické skřínky. Některé z nich vykukují ven. Koukám, že mají kolečka.

Jeden vozík si sestra přistrčí k sobě. Má na něm asi vše, co bude dneska potřebovat.
Nalevo od vstupu jsem si všiml posuvných matně-prosklených dveřích, je tam druhá ordinace. Průhledem skrz pootevřené dveře vidím, že vypadá obdobně. Podlaha je jemně šedivého charakteru. Po chvíli si to namířím rovnou ke křeslu. Je v centru místnosti a orientované čelem k oknu. Sednu si a koukám ven. Všimnu si, že nad hlavou mám velké centrální obdélníkové svítidlo. Jemně svítí na mne dolu, ale i nahoru na strop. Strop vypadá jakoby se vznášel, dopadá na něj jemné světlo od centrálního svítidla a ještě je po obvodu odsazen od stěn, kde je umístěno liniové svítidlo skoro po celém obvodu místnosti. Celý strop působí tak nějak vzdušně a lehce. Navíc liniové svítidlo zvýrazňuje barvu i texturu dřevěného obkladu stěny. Nasvětlené dřevo na mne působí hřejivým dojmem. Není to zas tak zlé, jít občas k zubaři ... cítím se příjemně.

Přistoupí paní doktorka. "Tak řekněte AAA ..."
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 20.02.17
Návštěvnost: 11564 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.