Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Výstavní stánek Lasvit via lucis

Autor: deyl-šesták-architekti s.r.o. | Marek Deyl, Jan Šesták, Martin Vybíral
Adresa: Palazzo Serbelloni / veletrh Salone del Mobile 2016, Miláno, Itálie
Investor: Lasvit
Realizace: 2016

Návrh volně navazuje na intenzivní tvarosloví barokně-klasicistních prostor Paláce Serbollini, určených výhradně pro expozici svítidel společnosti Lasvit během milánského veletrhu Salone del Mobile 2016.
Podstatným aspektem instalace je především potřeba zajistit individuální prostor jednotlivým, často objemným, světelným plastikám a technické řešení jejich nosného systému. Zvolená forma apsidy či niky, charakteristická doplněním, sochou, oltářem či jiným ústředním objektem, vymezuje jednotlivé prostory a stává se zároveň závěsnou konstrukcí.
Jejich volné rozmístění po ploše sálu připomíná barokní bál, kde se jednotlivé tajemné postavy ozdobené vzácnými šperky pohybují po 'tanečním parketu', nezávazně se baví, či se vzhlížejí ve velkoformátových ludvíkovských zrcadlech. Ocelová konstrukce opláštěna černým barrisolem je pojata jako 'fullerovské' geodetické kupole. Ostře řezané plochy asociují příbuznost s tradicí českého broušeného skla, ale i kubistickým tvaroslovím, jehož návaznost na barokní principy je často artikulována.
Projekt
Fotografie
Filip Šlapal
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 25.05.16
Návštěvnost: 14200 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.