Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Administrativně výrobní budova firmy Bulldog Reklama

Autor: Ateliér Sféra
Adresa: Přetlucká 12, Strašnice, Praha, Česká republika | mapa
Investor: Bulldog Reklama
Projekt: 02/2009 - 01/2010 Realizace: 05/2010 - 08/2011
Užitná plocha: 380 m² Zastavěná plocha: 160 m²
Plocha pozemku: 710 m² Obestavěný prostor: 1271 m³

Urbanistické a architektonické řešení
Stavba se nachází v Praze 10 – Strašnicích v ulici Přetlucká. Parcela úzká jako nudle, u frekventované silnice na pražské periferii, v podivné směsici rodinné zástavby, zahrádkářské kolonie a roztroušených paneláků. Nový objekt byl do místa zaset jako agresivní výhonek, otevírající debatu o formě výstavby v podobných lokalitách.

Řešení objektu je limitováno několika důležitými faktory, které dále podmiňují samotné architektonické řešení. Zejména velikostí pozemku a potřebou dodržení odstupových vzdáleností od sousedních pozemků a budov na nich.

Architektonicky se jedná o jednoduchou hmotu kvádru orientovanou podélně k ul.Přetlucké. Fasády jsou tvořeny kombinací povrchů omítek a obkladů z desek Cembrit. Hra fasády se stává pro dům klíčovou. Trojbarevné obkladové desky pokrývají v horní partii obnaženou stavbu jako závoj. Budova v šedé zástavbě na sebe upozorňuje stejně jako orientační cedule a bannery ve městě, které firma Bulldog vyrábí.

Dispoziční řešení
1.NP
vstupní podlaží objektu je ze severní a východní strany částečně zapuštěno v terénu. Hlavní vstup do objektu je orientovaný na západní fasádě, tedy nejblíže k samotnému vstupu na parcelu. Služební vstup (bezbariérový vstup) a vjezd do garáže jsou umístěny v ustoupené části jižní fasády. Toto podlaží dále obsahuje zádveří umístěné u hlavního vstupu do objektu, následuje místnost pro recepci (účetní), hala obsahující jedinou vertikální komunikaci – schodiště do 2.NP. Dále je zde umístěna WC přístupné z haly, garáž/polepovna automobilů, dílna, druhé WC přístupné z dílny, sklad dílny, zázemí s malým kuchyňským pultem, sprchou a výlevkou pro úklid, technická místnost, kde bude umístěn kotel a vodoměrná soustava.

2.NP
na schodiště vedoucí z prvního podlaží navazuje centrální chodba, která obsluhuje všechny místnosti umístěné v tomto podlaží. Při jižní straně chodby jsou umístěny oddělené toalety, kuchyňka, konferenční místnost, server, archiv a na obou koncích kancelář. Na severní straně je pak orientována většina kanceláří.
Stavba
Fasádní desky URBANNATURE, typ Cembrit Metro Geneva, Cembrit True Kilimanjaro, Cembrit True Antarctic
Cembrit a.s.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Milan Domkář, 06.10.11
Návštěvnost: 61945 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.